mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 13:46:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pasji Jedilniki
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji Jedilniki  (Prebrano 29323 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #15 : petek, 25.07.2003 : 13:36:55 »

volk,
ce sprasujes kaj pomenijo moje rumene glave ( Grin);
no comment glede na to, da pes dobiva ostanke! Samo sem razmisljala, ce te nisem mogoce narobe razumela. Ce pes dobiva SAMO ostanke (kadar pac so) je to SLABO, ce pa pes dobi ostanke (npr. nepojedeno meso...) kot dodatek k svoji hrani (npr. briketom) je to OK.
Tako, da upam, da je tvoj pes jedel to navedeno drugo moznost Roll Eyes
Logiran
tinkarca
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #16 : sobota, 01.11.2003 : 15:41:18 »

Ojla!
Moj kuža (2 leti)najrajši je meso in makarone. Meso kupim pri mesarju - večje količine - in ga skuham ter zmrznem, tako da potem paket samo vzamem iz skrinje. Zelo rad je tudi  polento kuhano v malo slani juhi in filejem rib. Nasploh mu dajem zelo veliko rib - ali tistih iz konzerve še rajši pa kuhane fileje. Vse skupaj mu še začinim z zelenjavo. Občasno dobi še brikete eukanuba in kakšno konzervo. Zelo rad ima tudi riž in mleko. Za pasji jedilnik je potrebno samo malo domišljije in dobre volje - ter dobro poznavanje psa.
LP Tina
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #17 : sobota, 01.11.2003 : 16:47:02 »


Za pasji jedilnik je potrebno samo malo domišljije in dobre volje - ter dobro poznavanje psa.



No, pa poznavanje prehrambenih potreb psov in posameznega psa.

Lp, Mojca
Logiran
tinkarca
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #18 : nedelja, 02.11.2003 : 16:01:00 »



No, pa poznavanje prehrambenih potreb psov in posameznega psa.

Lp, Mojca

Ja seveda je tudi to pomembno - ampak najpomembnejše pa je poznavanje lastnega psa - potem pa poizkušaš njegovemu okusu prilagoditi čim bolj uravnotežen obrok - kar pa ni vedno najlažje, če imaš izbirčnega psa Grin
Logiran
Zala
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #19 : nedelja, 30.11.2003 : 12:02:14 »

Res lepo pozdravljeni! Wink

Zadnjič sem ravno brskala po knjigah in našla prehranbeno piramido.Takoj sem se vprašala kakšna pa je prehrambena piramida za pse?
Imajo psi enake potrebe oz. kaj je najbolj zdravo za njih?

To temo pa sem ustvarila predvsem zato da v njej napišete svoje mnenje o zdravi prehrani za pse! Smiley

PROSILA BA VAS TUDI: da NAPIŠETE pasji JEDILNIK  (za kakega dobermana al pa prinašalca...ali kaj podobnega)....pa ne pozabite vključiti vse kar imajo psi radi in kaj potrebujejo!

lp....Zala...in pesi.. Kiss
Logiran
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #20 : nedelja, 30.11.2003 : 12:31:24 »

Hja po mojem je najbolje za vsakega psa kar kvalitetna bruketirana hrana...pa čim manj slanih in sladkih "človeških" priboljškov! Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #21 : nedelja, 30.11.2003 : 12:51:29 »

Hojla, Zala! Ogromno o prehrani boš našla napisano tudi na spodnjem naslovu. http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=8;action=display;threadid=428
Malo pobrskaj tudi po drugih prehrambenih temah, ki so odprte pod prehrano. Lahko pa tudi na google odtipkas dog nutrition in se ti bo odprlo mnogo zanimivih strani. Tudi o tem, kaj je zdravo za pse in kaj ter koliko posameznih sestavin potrebujejo. Kaj pa tvojim kuzkom ugaja, bos morala ugotoviti pa sama. Lep dan, Neza

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #22 : nedelja, 30.11.2003 : 17:54:03 »

Zelo zanimiva je knjiga:DOMAČA PASJA KUHARICA!

Avtor:Petra Grell-Hansohm,založba Kres.

Preberite jo,ne bo vam žal!! Wink


                                       LP,Sian.
Logiran
Zala
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #23 : petek, 05.12.2003 : 16:16:47 »

Najlepša hvala!-za odgovore Wink

prosila bi vas tudi...če mi napišete...kaj je slabo za pse...npr...od česa dobijo drisko...kaj ja slabo za ledvice...ali kaj podobnega
(prosim če napišete ...stvar za ketero večina misli da je o.k)

lp...od...mene... Grin
Logiran
Kajči
gost
« Odgovor #24 : sobota, 06.12.2003 : 16:20:12 »

Hojla,

prosila bi vas ce bi morda Smiley lahko napisali kaksen jedilnik za kuzke. Doma pri fantu imajo eno psicko  s kar sestimi mladimi kuzki in bi rada pomagala pri hranjenju. Ker imam bolj malo znanja o pasji prehrani bi vas prosila da pomagate Cheesy. Recimo tako da se napise kaj dajete zjutraj, opoldne, zvecer oziroma kolikokrat na dan in kaj. Pac vas jedilnik. Ostale teme sem prebrala tako da nekaj ze vem  Grin. Upam da nisem prezahtevna.  :-/

Vesna


Živjo, Vesna !

Jaz imam 2 psa in sicer njun jedilnik je takle:

Zjutraj ju peljem na sprehod.
Ko se vremo nazaj jima natrosim malo briketov, pa ''zmiksam'' sadje in potem noter natrosim še sadje (ker v kosu jima ne morem dati, ker potem ne pojesta, potem jima pa zmiksam.  Sadje je zelo zdrava prehrana za psa, zelo dobro je, če psa naučiš, da je sadje vsaj zmiksano, če že v ''kosu'' noče).

Dopoldan dobita kakšen priboljšek (potem grem jaz na faks).

Popoldan, ko pridem s faksa jima dam kakšno kost(občasno), malo briketov, priboljšek, v glavnem nekaj malega.

Proti večeru ju zopet peljem ven, ko se vremo domov jima dam meso iz konzerve s pasjimi testeninami v mes dam tudi malo zelenjave (zelenjavo zmiksam, kdaj dam tudi v kosu) moja imasta najraje korenje, kdaj dam tudi malo surovega mesa (surovo meso je pomembno za mišice), hrenovke so tudi v redu, kakšno jajce občasno....

Tako nekako približno je moj pasji jedilnik in urnik.
Logiran
JENNY
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #25 : četrtek, 22.04.2004 : 15:29:32 »

Ojla

Zanima  me s kakšno hrano je najboljše hranit mladička- labradorčka.

Hvala, Jenny
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #26 : sobota, 27.08.2005 : 13:40:31 »

Tudi mene to zanima. Sam imam problem z izbiro briketov. Psicka pa je stara 9 tednov.Pa prosim ce bi lahko tako kot prej jedilnik, kdaj, koliko in kaj Wink

Najlepsa hvala ze vnaprej

Lp,
Marko
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #27 : sobota, 27.08.2005 : 14:06:24 »

Tudi mene to zanima. Sam imam problem z izbiro briketov. Psicka pa je stara 9 tednov.Pa prosim ce bi lahko tako kot prej jedilnik, kdaj, koliko in kaj Wink

Najlepsa hvala ze vnaprej

Lp,
Marko

KLIK KLIK KLIK KLIK Pa ne obupat. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #28 : nedelja, 28.08.2005 : 22:39:02 »

Popo jaz uporabljam za mojo psičko royal canin junior. Vse druge briketke ni hotela jest razen našemu mucku je vedno hotla jest in sem morala dati vstran muckovo sklečko, da ne more do mačje hrane. In ti briketi so zelo dobri in lepo dišijo za pse. Res je da so malo dragi, ampak ne pojejo tolko, da finančno ne bi zmogel. Ampak psu je treba vse nudit, če je le možno. Če hočeš met lepega psa mu le dajaj to hrano. Zraven tega pa še dobi za pogostitev kakšne testenine z nemastnim mesom, ... V glavnem sam boš videl kaj ima rada, ampak moraš poskusit dat to in ono, pa boš videl in ona ti bo sama odgovorila kaj ima rada in kaj ne. Če po kakšni hrani dobi drisko, jo umakni z njenega jedilnika. Pa veliko sreče.

Lp
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #29 : torek, 30.08.2005 : 21:13:46 »

Hvala za nasvet. Smiley
Med tem sem kupil Hill`s Large breed Puppy in to neko novo od Hill`s 1(se ne spomnim imena, je pa kao z zeljenavo) in ji dam za 70g Large Breed Puppy in nekje 30 gramov tiste z zeljenavo.
Me pa zanima ce je pametno dat malo vode in mleka?

Hvala

Lp, Marko
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pasji Jedilniki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines