mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 18:59:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom  (Prebrano 191903 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 19.01.2012 : 15:50:12 »

vidva kar hodita v tem vremenu  Evil Evil Evil  Tongue

jst grem z avtom in vaju počakam pri sosedu za šankom. pol greva pa skup Ajšo nafutrat.
povej kdaj približno naj bom tam - plusminus 10 minut za šankom ni problem  Wink  Cheesy


Hehe, se mi je kar zdelo. Jaz končam zdele ob 16.00, domov pridem nekaj čez 17.00, ob 17.30 se odpravim na pot, in potem sem ob 18.00 ali pa raje ob 18.15 tam. Bo v redu tako?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 19.01.2012 : 15:52:40 »

kulj Smiley se vidmo.

k jst diskurza s šorf psi ne obvladam, ker sem specializirana na šorf mačke in šorf prašiče  Cheesy
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 19.01.2012 : 15:56:06 »

Da ne bosta slučajno preveč pogumna!
Logiran

Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 19.01.2012 : 15:56:23 »

Eh, psov se pa ne bojim prav dosti, sem dolga leta treniral teknadom. Mogoče mi danes to znanje prav pride...
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 19.01.2012 : 16:13:55 »

na kakšno podkupnino psi najbolj padajo?
a ma ona kaj prov posebej rada?
kake "dišeče" zadeve? moji mački so fejst ubrisani na ribe.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 19.01.2012 : 16:47:57 »

Sej mogoče boste ostali živi, ker nima več mladičev.
Logiran

Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #51 : četrtek, 19.01.2012 : 18:00:04 »

 
Fifiiiiiiiii, ravaaaaaaa !
A sta še živa ?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #52 : četrtek, 19.01.2012 : 18:44:19 »

Dejta že javit, eni si kle nohte grizemo do komolcev...
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 19.01.2012 : 20:09:00 »

poročilo iz onostranstva:
noben ni preživel. se zgodi. jeb*gasad.
zgodilo se je hitro in humano, ni panike spljoh.

malo se jezi, ampak s pomočjo priboljškov se bo dalo futrat in tancat po njeni zemlji brez problemov.

bo Fifi kaj več povedal o krvavih podrobnostih  Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #54 : četrtek, 19.01.2012 : 20:19:23 »

O ti kriza morska... Shocked jst tut treniram teknadom. A sta to tudi uporabljala?  Evil
Fifi, dej poročaj, da pridem še jst potem v trening, in da se vem pripravit... Cool Tongue Wink
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #55 : četrtek, 19.01.2012 : 21:01:04 »

Takole je: danes z ravo res nisva imela problemov, ampak me je Polona opozorila, da lahko psica svoje vedenje hitro spremeni. Zavedati se je treba, da je bila psica celo svoje življenje na verigi in znano dejstvo je, da znajo biti taki psi agresivnejši, saj bolj zavzeto branijo svoje ozemlje.

 Zato vas prosim, da ste pri približevanju psici skrajno previdni, ker če slučajno pride do ugriza in psica zaradi tega dobi status nevarnega psa, okolje kjer živi ne bo več primerno zanjo (smo brez 1,8 m visoke ograje, ...) Vemo pa, da se za nevarne pse nov dom zelo težko najde. Pa tudi ne želim, da bi bil kateri od vas poškodovan, res ne.

Psica naju je sicer nadrla, bilo je tudi nekaj renčanja, ampak deluje podkupljiva. Priboljške mi je jedla z roke, pa tudi posušeni vampi so ji zelo teknili. Zato naj ima vsak ki jo bo hranil pri sebi nekaj, kar lahko malica medtem, ko se ji nastavi hrano. Niti slučajno se ji ne približujte s cigareto v roki, ker se jih boji. Najboljše je, če počakate ob cesti izven dosega psice, da si vas ogleda, nato pa se ji z mirnimi koraki približujte z bočno stranjo telesa in ne čelno  (tisti, ki ste hodili v Xenino šolo, ste to gotovo slišali, v glavnem gre za miritveni signal, s katerim psici sporočate, da ji ne želite narediti nič hudega). Pomaga tudi, če se nalahno oblizujete. To sem naredil danes in se mi zdi, da je psica to razumela, saj je za nekaj sekund nehala lajati in kasneje tudi jedla iz roke.

Ne izzivajte tudi s poskusi božanja, najbolje je, da se umaknete takoj, ko končate z nastavljanjem hrane. Mogoče se nas bo s časoma privadila in bo tudi kakšno čohanje mogoče, za enkrat pa naj ostane le pri hranjenju.

Upam, da vas nisem preveč prestrašil, ampak za dobro psice in vas previdnost ni odveč.  Smiley

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #56 : petek, 20.01.2012 : 00:42:07 »

Vas spremljam in občudujem, tudi dovolj blizu sem in bi z veseljem pomagala pri hranjenju, ampak trenutno res ne zmorem, ker imam največjo gužvo v službi...

Bom spremljala še naprej in če se bo kdaj kasneje rabil še kak hranitelj, z veseljem vskočim.

Drugače pa kapo dol vsem vpletenim za projekt, psička ima res super kočo Smiley.
Logiran
terant
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 309


« Odgovor #57 : petek, 20.01.2012 : 07:39:04 »

Prav vesel sem, da nekaj (licitacije) prispevam, ker drugače pač kot vojak ne znam veliko specialnega s tega področja.
Sem zelo vesel slik, na katerih je viden izdelek in potem okoliščine, ko psica prevzame dom oziroma podpiše prevzemnico. Vse skupaj je zelo lepo.
Na žalost pa ne morem nič reči glede hranjenja (oddaljenost, neopredeljena služba glede časovnice). Bomo pa prispevali.
LP in pohvala vsem sodelujočim Cheesy!
 Roll Eyes
Psički pa  Kiss
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #58 : petek, 20.01.2012 : 09:10:26 »

Hvala za prispevke, ki bodo šli za hrano psičke in hvala tudi za pohvale. Smiley

Upam pa, da se najde še kdo, ki bi pomagal hraniti psico. Sedaj smo trije, ki jo bomo hranili redno, rabimo jih vsaj še enkrat toliko. Je kje kdo, ki bi opravljal to nalogo enkrat na teden in tako pomagal psički in ZH? Več nas bo, lažje bo za vse. Vsak, ki se bo odločil za opravljanje te častne naloge, bo imel prvič za družbo mene, da mu razložim, kako stvar poteka in odgovorim na vsa njegova vprašanja. In tudi kasneje, če bi prišlo do kakršnih koli problemov s psico, bi vam bil na voljo za pomoč.

Ni kriva psica, da je malo bolj huda, tako jo je naredil človek. Dokažite in pokažite psici, da vsi ljudje le nismo slabi in da je naš prihod povezan z nečim lepim - hrano. Ko bo psica to ugotovila, nas bo še vesela. Vendar kot vsi, tudi ona potrebuje čas, da se privadi na popolnoma novo in spremenjeno življenje. Zato le pogumno. Če zmorem jaz, zmorete tudi vi, verjemite mi. Smiley
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #59 : petek, 20.01.2012 : 15:07:32 »

No, zgleda da grem danes do psice sam... Roll Eyes Več kot tisoč ogledov, pa samo dve sta se mi javile za hranjenje + ena rezerva..... In pri vseh akcijah in tudi pri tej, pri kateri je potrebno čisto malo pomigati, vidim ene in iste akterje, ki vedno radi sodelujejo in priskočijo na pomoč, tako glede prevozov in donacij, kot tudi ostalih opravil kot so hranjenje in podobno. Hvala, ker se trudite! Kiss Razumem tudi, da je mnogo bralcev od psice preveč oddaljenih.  Kje ste pa ostali? Sad

Ali si res ne morete vzeti tisto uro enkrat na teden? Verjamem, da bi bila slika popolnoma drugačna, če bi vam ponudil za hranjenje psice denar... Stavit grem, da bi se vas kar trlo in v tej temi na forumu bi bilo kar črno od ljudi, željnih lahkega zaslužka. Pa ne gre tako... Kdaj je treba kaj narediti čisto zastonj, iz svoje dobre volje. In plačilo je notranje zadovoljstvo, ki ga občutite, ko opravite dobro delo. S takim plačilom si sicer ne morete ničesar kupiti in tisti, ki se vam niti poskusiti ne da, ne boste žal nikoli občutili, zakaj jaz to tako rad počnem. Samo hvalili boste, ker pač tako naredi večina ljudi in že naslednjo sekundo pozabili na vse skupaj. Kaj pa, če se slučajno zgodi, da se boste nekoč na ketni nemočni, prestrašeni in popolnoma odvisni od dobrote ljudi, ki jim ni mar le za denar zbudili vi? Bi tudi takrat na vse skupaj tako hitro pozabili? Verjetno vam takrat nebi bilo tako vseeno.

Vsi, ki bi radi pomagali, ste lepo vabljeni.  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines