mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 04:14:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom  (Prebrano 193393 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #810 : torek, 12.03.2013 : 12:46:30 »

Katastrofa. Zrelo za psihijatrijo vsekakor.
Smetka, v kombinaciji kot si jo opisala (osvesceni in obupani sosedje, ker onim ljudem sistem s svojimi resitvami ni mogel prit do zivega, ponavljajoce nabavljanje zivali...) ste pomoje izbrali eno redkih moznih ucinkovitih resitev.  Kiss vsem, ki ste skusali kaj naredit.
Me pa precej jezi, da se takim zgubam nezrelim ne da enih tridesetih okol kepe primazat.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #811 : torek, 12.03.2013 : 12:46:51 »

Zaj....o do amena. Angry
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #812 : torek, 12.03.2013 : 12:51:31 »

Še nekaj - je mozno, da so jo kaki 'ljubitelji zivalic' resili, ker se jim je smilila?
Zadnje cajte se jim jih precej smili pa clovek tudi na to pomisli...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #813 : torek, 12.03.2013 : 12:56:23 »

Ne verjamem, da bi jo lahko "rešili", ker ji tujci pač niso niti najmanj simpatični in ne bi pustila kakšne "reševalne" akcije.

Sicer pa ja, najbrž bi bilo dobro, da bi tudi na drugih področjih kdo resneje pristopil v takšnih primerih. Lahko pa da tudi so, samo zakonodaje s področja raznih pravic ljudi ne poznam dovolj, da bi lahko na koga s prstom kazala.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #814 : torek, 12.03.2013 : 13:02:16 »

Pa vseeno mi je, ali berejo ali ne, ker so to vse stvari, ki smo si jih povedali ničkolikokrat v živo.
Logiran

Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #815 : torek, 12.03.2013 : 13:05:56 »

Kaj pa postopek za odvzem poslovne sposobnosti, ki ga sproži občinsko socialno skrbstvo?
Pa ko ne moreš več razpolagat s svojim denarjem in vsem, kar ta poslovna sposobnost potegne za sabo, bi morda se le unesla.

44. člen zakona o nepravdnem postopku:
V postopku za odvzem poslovne sposobnosti sodišče odloča o delnem ali popolnem odvzemu poslovne sposobnosti osebam, ki zaradi duševne bolezni, duševne zaostalosti, odvisnosti od alkohola ali mamil, ali iz drugega vzroka, ki vpliva na psihofizično stanje, niso sposobne same skrbeti zase, za svoje pravice in koristi.
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #816 : torek, 12.03.2013 : 13:43:49 »

kdorkoli jo je morebiti " maznil" - vse čestitke ljubezen

Sicer pa v tej situaciji: ne prepoved posedovanja ampak odvzem prvega, drugega , tretjega..... desetega - ker ga morajo tako ali tako oskrbovati prostovoljci namesto lastnika na svoje stroške in stroške zaetišča
vmes pa tako kot do zdaj oskrba  prvega , drugega, tretjega ...n - tega dokler se postopek odvzema ne zaključi za vsakega posebej
morda jim pa  potegne, da  so v tem primeru lastniki dobavitelji 400 Eu vrednih psov za  zavetišče......in da bi morda še kdo bil navdušen nad dragim, vendar ustrezno oskrbovanim ( cepljenje , čipiranje ) psom preko ustrezne ustanove
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #817 : torek, 12.03.2013 : 13:57:45 »

Enostavno sem brez besed, da res ne moremo tega ustavit, da v naši gnili državi lahko to dovolimo.
Za Ajško pa srčno upam, da se nikoli več ne znajde tam in da je tam kjer je sedaj na varnem in ji je lepo.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #818 : torek, 12.03.2013 : 14:22:06 »

Še nekaj - je mozno, da so jo kaki 'ljubitelji zivalic' resili, ker se jim je smilila?

po moje ni variante.

to so bile ultimativne irokeze, grebeni, vse kocine pokonc, renčanje, zaganjanje, zjanje .... da je praktično nemogoče, da bi katerikoli x rešitelj prišel in psa odpeljal.

mi smo jo zdaj futrali celo leto, poznala nas je, pa se je kljub temu večina od nas ni nikoli dotaknila, kaj šele, da bi jo kaj božali ali bognedaj odvezali in jo skušali kam odvlečt.

jaz sem jo pobožala natančno dvakrat.
enkrat, ko je bila gazdarica zraven in pa ob novem letu, ko je bila čisto zmešana in presrana zaradi petard.

vsakič me je bila ful vesela in malo poskakovala in mahala z repom.
dotikala se je lahko samo ona.
ponavadi me je s smrčkom bezala v rit, pa vohala faco, roke, lase itd.
če pa sem samo nakazala, da bi se je jaz hotela dotakniti nje, je bila takoj panika, odskočila je, se naščeperila pa zjat začela.

takega psa ne moreš neopazno maznit.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #819 : torek, 12.03.2013 : 14:24:45 »

irenat, kam pa naj bi šlo recimo tako realno 6 psov vsak mesec?? In na čigave stroške? Ker tudi izvršbe imajo nekje svoj začetek in konec menda.

Za opravilno sposobnost odvzet nismo bili v tej državi (sodnik) niti pri primeru gospoda iz Ilirske, ki je pred pričami spolno zlorabljal svoje živali!
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #820 : torek, 12.03.2013 : 15:04:14 »

Za opravilno sposobnost odvzet nismo bili v tej državi (sodnik) niti pri primeru gospoda iz Ilirske, ki je pred pričami spolno zlorabljal svoje živali!

Bohsenasusmili.
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #821 : torek, 12.03.2013 : 15:06:32 »

-za opravilno sposobnost pa jaz ne bi vedela..... zato se s tem ne ukvarjam.

-realno  6 psov na mesec?  Čak, ne tako skromno. Od 2.2. do 8.3  jih je šlo kar 18 v arhiv ZH. Vse čestitke za efikasnost Afro
 - se mi zdi, da na stroške občine, ki je izdala odločbo; po 30 dneh pa je procedura poznana  tako kot je bila do sedaj ( licitacije, donacije)- to je bilo pa že drugje kar dobro obdelano.

Ampak, ker ima vsak zase  v tej situaciji seveda najbolj prav, grem jaz  zdaj malo glumit glivu ( po Ravi)
morda pa še komu kaj pade na pamet.
Ali pa se situacija spet spremeni.....
Sicer pa
Bohsenasusmili.
čist res
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #822 : torek, 12.03.2013 : 15:10:28 »

Ne, ne. Mislim na 6 psov na mesec iz iste lokacije, torej 6 psov odvzetih en za drugim pri eni in isti osebi na mesec + nikogaršnji najdeni v pogodbenih obcinah.

Pa toliko psov v kratkem obdobju se zgodi morda enkrat ali dvakrat na leto; pri nas najpogosteje na začetku pomladi in konec poletnih počitnic. Kaj pa vmes, ko nam ni ravno za čestitat za efikasnost?

Občine ne izdajajo nobenih odločb; imajo samo pogodbo z zavetiščem, odločbe izdaja (bivši) VURS, ki nima denarja razen za najnujnejše že ene dve leti. Meni niso plačali računa za dva šarplaninca, odvzeta z vsemi odločbami in sklepi o stroških že od pomladi 2009, pa Snoopy (še) ni plačan, pa še ene par njih. Če smo že pri stroških in plačilih... in odvzemih vsake živali posebej.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #823 : torek, 12.03.2013 : 15:27:27 »

To povsem drži. Kadarkoli so jim v preteklosti vzeli pse (ali pa so se jim izgubili sami od sebe), so takoj imeli nove. Zdaj je bilo v bistvu zelo dolgo obdobje, ko se ni zamenjala nobena žival. Zna bit, da se jim je stožilo po novem mladičku?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #824 : torek, 12.03.2013 : 16:19:31 »

Enostavno sem brez besed, da res ne moremo tega ustavit, da v naši gnili državi lahko to dovolimo.
Za Ajško pa srčno upam, da se nikoli več ne znajde tam in da je tam kjer je sedaj na varnem in ji je lepo.
Tudi jaz. To je najbolj boleče, ta nemoč Lips Sealed

Ajša, kjerkoli še lutaš, drži se!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines