mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:29:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Vegetarijanska prehrana
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vegetarijanska prehrana  (Prebrano 34381 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Taja_K.
gost
« Odgovor #15 : torek, 29.04.2003 : 14:44:06 »

V zadnjem času ugotavljajo da pes je podobno kot človek.Pes nikakor samo mesojed in če ne poznate psov ki so vegetarijanci,potem ne morete trditi,da se to ne da,ali pa da so taki psi bolni al podhranjeni!
l.p.Taja Smiley Wink Cheesy Grin Cool
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : torek, 29.04.2003 : 14:52:45 »

Glede na to, da ima pes prebavni trakt krajsi od recimo ene krave, sklepam, da tudi ne more enako ucinkovito prebaviti vegetarijanskih stvari kot zival katere prebavni trakt je prilagojen zelenjavi...

Saj so tudi krave futrali s kostno moko (ki ni zelenjava...), pa se je pojavila BSE...ceprav naj bi bilo to cist fajn. Kravo so spremenili v mesojedca, a zdaj hocejo pa se psa v vegetarijanca. Bolno.  Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #17 : torek, 29.04.2003 : 14:56:20 »

Nekje sem prebrala da je pes- volk mesojedec, ampak da dobi tudi zelenjavo s tem ko poje npr. srno, ki je prej jedla travo- iz njenega želodca
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : torek, 29.04.2003 : 15:01:47 »

Eh, tole pes-vsejedec oz. pes-mesojedec, tu so mnenja vedno deljena, vecne polemike glede tega hehe. Grin
V eni knjigi pise to, v drugi ono, en avtor zagovarja to, drugi ne... Roll Eyes Cela kolobocija.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #19 : torek, 29.04.2003 : 18:29:32 »

Pas je mesojed.To što pojede travu  i žitarice iz iznutrice srne nije važno.Važno je kakav način probave ima srna i što uz travu i žitarice još pojede zajedno sa želucem.To što pojede omogučava mu da probavi i inače neprobavljive sastojke hrane.Nije BARF samo sirovo meso i kosti.Sastojci su bitni.I svinjetina može biti sirova, pa da vidiš kak se bude pes osipal s prištima.BARF može isto biti loš!
BSE nije izazvan mesom, nego zaraženim mesom.Ovce su bile bolesne i to je uzrok, a ne metabolizmu neprimjerena hrana.No kod BSE najbitnije je nešto drugo.Za BSE doznalo se je kad je več bilo kasno, a  političari su bili upozoreni na vrijeme.I tu sad počinju igre.Veterinari, koji su i izmislili takav način prehrane, šute da se nebi zamjerili političarima, a političari šute da se nebi zamjerili NOVCIMA.
Žitarice DA u malim količinama, ali ne bez enzima i mikroorganizama koji i psu omogučuju probavu.Ista je stvar i sa mlijekom.Pas nemora dobiti proljev od mlijeka, ako popije toliko mlijeka da ne unese previše laktoze, ili ako je mlijeko tako prerađeno da je laktoza neutralizirana.No u ovom drugom slučaju, pas neče dobiti proljev, ali neče imati ni neke koristi od mlijeka.
Ovo sam preskočio. Nije stvar u dužini probavnog trakta krave i psa, iako je to točno, nego u potpuno drugačijem metabolizmu.Krava je preživač.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : torek, 29.04.2003 : 18:58:34 »

Hehehe, seveda je krava prezvekovalec, ima pa tudi daljsi prebavni trakt kot pes (kar 4 zelodce). Posledicno pa je seveda razlicna tudi prebava same hrane. Sama prehrana posamezne zivali je pa odvisna od nacina zivljenja. Vse zmesano skupaj hehe  Grin.

No, moj "point" BSE-ja ni bil, da je meso kot tako krivo za bolezen, temvec bolj opozorilo, kaj se lahko zgodi, ce npr. rastlinojedca futramo z "mesom". Roko na srce, ce bi krave jedle travo, bi verjetno tezko dobile BSE...

Se vedno pa vztrajam, da je pes bolj vsejed kot ne  Wink.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Taja_K.
gost
« Odgovor #21 : torek, 29.04.2003 : 19:54:39 »

Hi!Jaz mislim,da je pes vegetarijanec zdrav,vi da ni,jaz take pese poznam,vi jih ne.Če mi ne verjamete,da je pes lahko vegetarijanec preberite knjigo:101 nasvet za psa tam k je napisan od prehrane!
l.p.Taja
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #22 : sreda, 30.04.2003 : 16:15:29 »

Taja,
že od vsega začetka pes je meso, pednik psov je volk,ki prav tako je meso in iz volka so se razvili psi,ki morajo prav atko jesti meso!zapleteno a hkrati preprosto!ne vem zakaj tako zagovarjaš to,da so psi ki mesa ne jejo ultra zdravi in da dlje živijo in nevem  ša kaj vse.za psa je naravno da je meso in menim,da tako mora tudi vstati seveda je bila Bramble vegetarijanka in prepričana sem,da je po naklučju dočakala najvišjo starost!pes si v naravi ne bi izbral vegetarijanstva ampak preprosto,ker mu ga lastnik ne da je pes prisiljen jesti samo hrano,ki jo dobi.
in ni važno koliko časa pes živi,važno je da živi kvalitetno življenje in da je srečen pa naj bo to 5,8 ali 14.let!
lp,Pia
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #23 : četrtek, 01.05.2003 : 14:19:13 »

Ravno včeri je mama kupila več mesa za v skrinjo. Ko sta naši dve zverinici (maček in kuža) zavohala meso je bilo fartik. Bela je naredila vse za meso. "sedi" in "sem" je bilo brez ponavljanja  Grin. Pa sem ji najprej dala kos paradižnika (ki ga ima sicer kr rada) ampak za meso vse. Najprej me je mal skisano gledla pol pa kr celo dol pogoltnila sam da bo plac za meso. In kaj mislite kaj bi izbrala če bi imela na voljo kos mesa ali paradižnik?  Grin - no v pomoč ko zavoha meso se začne kar trest  Grin Grin Grin
Logiran
Taja_K.
gost
« Odgovor #24 : četrtek, 01.05.2003 : 14:46:27 »

Ok,ok,sej vem,da je pes mesojedec,to sem mislila in tudi sedaj tako mislim.Ampak nisem vedela,da je pes zdrav tudi če je vegetarijanec.Sicer pa al je eno ali drugo važno de je zdrav!!!!
l.p.Taja
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #25 : četrtek, 01.05.2003 : 17:17:36 »


Citat

...Sicer pa al je eno ali drugo važno de je zdrav!!!!
l.p.Taja


Zdrav je lahko samo, če je hrana zdrava. Važen je torej vir hrane; kot vemo,bi bil najboljši vir hrane ekološko pridelana bio-organska hrana. Tako dobiti je drago in težko ...nekje sva se z Nanook že zedinila, da ni toliko bistvo v BARF ali biriketih, kot bolj v kvaliteti (neonesnaženosti in polnovrednosti "surovin" *). Morda pa nekateri psi tudi več "prenesejo", kot drugi, bolj občutljivi ? Precej kompleksno vprašanje  Huh

* = recimo sestava in vsebnost beljakovin : ima "surovina" vseh 8 esencialnih aminokislin v pravem razmerju, vseh ostalih 14 v pravem sorazmeju in % v hrani ? Pa mikroelementi in vitamini, pa encimi....
Vsaj v preteklosti je že bilo tako hudo, da so živino "silili" in "naspidirali" z beljakovinsko revno (beri = poceni) surovino, po vrh obogateno z pesticidi, težkimi metali, pospeševalci rasti, kot je bil pred leti slavni in zloglasni DES (dietilstilbesol), za njim njegov analog estradolbenzoat...za njim njegov analog...da o antibiotikih za začimbo ne bi...na eni strani biljonski $ zaslužki, ki jih omogoča t.i. svobodni trg in zakonitosti tržišča ( kdor ne sprejme pravil igre, odpade kot gumb na gatah Press Angry )...na drugi strani hipotetična strokovna etika, ki jo nihče ne jemlje resno (razen par nepoboljšljivih idealistov)...
Težko je biti na tem svetu zdrav, verjetno je v igri močna genetika ali pa malo sreče  Wink?

DES; DDT; BHT;...+ NO3 =  Lips Sealed
Logiran
yo
gost
« Odgovor #26 : četrtek, 01.05.2003 : 17:57:42 »


Citat

In kaj mislite kaj bi izbrala če bi imela na voljo kos mesa ali paradižnik?  Grin - no v pomoč ko zavoha meso se začne kar trest  Grin Grin Grin


No, moja Shia bi definitivno izbrala paradiznik. Grin Grin Grin
Bila sem vegeterianka 10 let, potem sem zacela obcasno jesti meso. In mi ne "pase", slabo se pocutim po njem. Tako ga spet ne jem, razen obcasno (sunka na pizzi, obcasno kaksen sendvic, ce sem kam povabljena, kjer kuhajo "klasicna" kosila ipd.).

Ko sem dobila Shio, ni hotela jesti mesa. Pa so jo vzreditelji v redu hranili, vse je jedla pri njih - od mesa, zelenjave, sadja, kuhane in surove hrane, malo briketov... Ampak prioriteta je bila zelenjava in sadje. Pri meni je meso popolnoma odklonila. Ker verjamem, da ga pes nujno potrebuje, sem se 6 mesecev dobesedno zaj*******, da je pogoltnila koscek mesa. 6 mesecev sem meso ovijala v listke solate in podobne bedarije.
Ampak se danes, ko ima vec kot 7 let, bi se prodala za jagode, kivi in paradiznik.

Thor je vsejed. Pri njem ni problemov, pojedel bi vse, ampak, ce to niso briketi, imamo prebavne tezave. Se vedno iscemo pravo formulo.

Mislim, da je pes po naravi vsejed. Da pa potrebuje vec mesne prehrane kot mi. Vegeterianstvo pri psih ja - kadar je to iz zdravstvenih razlogov (tako kot pri meni  Grin Grin Grin), ce pa je to zgolj in samo modna muha, potem pa ne.

Lp, Yo
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #27 : četrtek, 01.05.2003 : 21:55:18 »



Mislim, da je pes po naravi vsejed. Da pa potrebuje vec mesne prehrane kot mi. Vegeterianstvo pri psih ja - kadar je to iz zdravstvenih razlogov (tako kot pri meni  Grin Grin Grin), ce pa je to zgolj in samo modna muha, potem pa ne

Popolnoma se strinjam!!
Logiran
Taja_K.
gost
« Odgovor #28 : sobota, 19.07.2003 : 18:47:42 »

HI.ja če je iz zdravstvenih razlogov in tudi če mu tako paše.Boni se je zelo dobro navadila na tako prehrano,mesa ne poje če ji "plačaš".In tudi Bob-mucek ki se je pritepel k nam,ko so ga vrgli ven iz avtomobila-se je pobral na vegetarijanski prehrani,mi smo vegetarijanci nismo nameravali imeti mačka,a nisem ga mogla pustiti umrerti,ker so ga podili vsi sosedje,pa so tudi za mačke menili,da so popolni mesojedci.Čudno,kaj?Če je maček lahko vegetarijanec,ki naj bi bil popolno mesojed,je po mojem mnenju lahko tudi pes.lpTaja
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #29 : nedelja, 20.07.2003 : 15:50:37 »

Jah, saj ti bi tudi preživela samo ob korenčku in grahu, malo kasneje pa bi že imela resne težave s slabokrvnostjo in podobnimi zadevami. Maček ali pes pa ne znata povedati, da jima česa primanjkuje.  Lips Sealed In če upoštevaš, da spadata med zveri, si lahko prepričana, da je njuna poglavitna prehrana meso. Če ima nekdo rad meso, še ne pomeni, da bo takšen način prehrane vsiljeval tudi svojemu konju.  :-/  Moje skromno mnenje...

Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Vegetarijanska prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines