mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:07:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore  (Prebrano 28198 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #30 : petek, 20.01.2012 : 15:00:27 »

Če se ga en nažre in dela kraval, se ga vrže ven. Enako se naredi z gostom, ki ima razgrajaškega psa. Sicer bi lokale lahko kar zaprli, če bi vsem ljudem (ali vsem moškim ali...) prepovedali vstop, ker bi bil kateri izmed njih lahko nažgan.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #31 : petek, 20.01.2012 : 17:42:21 »

Se povsem strinjam, guju. Jaz sem s 'srednjimi in večjimi' psi mislila predvsem na opletanje med štacunskimi policami, kjer pač ne gre, da bi pasji gobec in rep ošlatala vse, kar potem mi naberemo v vozičke. Ne gre zame in jaz se ne sekiram preveč, lahko pa si povsem predstavljamo, da to ni všeč nikomur, ki ni lastnik psa, pa tudi mnogim lstnikom psov ne.

Jana, sicer vem kaj je tvoj point, a sama si popolnoma enako mislim ob starših, ki ljubeče gledajo svoja dva mulca, ki s čevlji skačeta
po nakupovalnem vozičku, kamor bom sama naslednjič dala nekaj za v želodec  trmoglavka. Da ne govorim o tem, kaj vidim zgodaj zjutraj, ko sem
na sprehodu s psi in čistilci pospravljajo okolico enega večjih nakupovalnih centrov za nočnimi razgrajači, seveda, vsak s svojim nakupovalnim vozičkom  bruham.

Res, vzgoja in kultura sta splošno "na psu" in tako kot pravite, VSAK, ki se v štacuni ali kje drugje ne zna obnašati, tam nima
kaj iskati. Vsekakor pa je treba začeti pri sebi in to z dovolj veliko dozo samokritičnosti  Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #32 : ponedeljek, 23.01.2012 : 10:43:04 »

Meni se zdi skrajno butasto, da ne moreš s psom v trgovino za živali nekaj pomerit, ker je pač sredi trgovskega centra, kamor psi ne smejo.

Jaz sem šla, brez problema, čeprav je bilo prepovedano. A kako naj drugače kupim nekaj, kar je treba pomeriti na psu?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : ponedeljek, 23.01.2012 : 11:03:42 »

Seveda. tako kot vse ostalo: delamo, čeprav je prepovedano. Ampak zakaj nas z skrajno neživljenskimi predpisi silijo v to, da jih moramo vsako minuto svojega obstoja kršiti?
je pa ena silno zoprna caka: če se nekaj zgodi, potem boš kriv ti, ki si v prekršku, čeprav je dejansko krivda na drugi strani (če peljem psa ob kolesu in mi nekdo iz avta vrže piksno pod kolo, pa da padem in se toliko potolčem da pokličejo policijo, bom dobila položnico. V tem smislu.)
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #34 : ponedeljek, 23.01.2012 : 11:42:48 »

(če peljem psa ob kolesu in mi nekdo iz avta vrže piksno pod kolo, pa da padem in se toliko potolčem da pokličejo policijo, bom dobila položnico. V tem smislu.)

Hm ... tole: "peljati psa ob kolesu" dejansko je oviranje prometa. Podobno kot hoja po kolesarski stezi ali - kar, žal, vsaj tako mislim, ni prepovedano, vožnja kolesa s prikolico (s štirimi koleščki). Ki zasede celo kolesarsko stezo in onemogoča vsakršno prehitevanje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : ponedeljek, 23.01.2012 : 11:57:58 »

hahaha
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 23.01.2012 : 12:00:35 »

Če pes teče ob kolesu na zunanji strani - po bankini ali pločniku nima koga ovirat  Tongue
Pri nas tako po pravilih odpadejo določeni pasji športi...  Lips Sealed
Za vozičke nikjer ne piše, da so prepovedani, kolesarska steza pa ni za pešce razen, če je že v štartu označena kot mešana (tako za kolesarje kot pešce).
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #37 : ponedeljek, 23.01.2012 : 12:18:59 »

Če pes teče ob kolesu na zunanji strani - po bankini ali pločniku nima koga ovirat  Tongue

V tem primeru v redu. Ampak jaz srečujem kolesarje, ki imajo pse na levi strani.
Ali pa celo vozijo po napačni strani.
Vozički niso prepovedani, ampak bi morali biti, ker ovirajo promet.
Kolesarska steza ni za pešče, ampak dopovej to dvema "baburama", ki se sprehajata po kolesarski stezi, čeprav je zraven ZELO širok pločnik.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : ponedeljek, 23.01.2012 : 13:53:23 »

Jst tud srečujem avtomobiliste, ki vozijo skozi rdečo, pa kolesarje ki vozijo po pločnikih pa pešce, ki hodijo povsod samo ne po pločniku......sem ter tja kdaj res izjemoma (letos ga še nisem) kolesarja, ki vodi psa po levi.
Zakaj pa ne, ko imamo že vse prepovedano, pa prepovejmo še vozičke, lahko tudi one za dojenčke (sploh za dvojčke, tisti visijo čez pločnik na obeh straneh...).
Nekateri imajo očitno tako širok ego, da jim zmanjka prostora na cesti (pločniku, kolesarski stezi...) če morajo srečati še koga razen sebe.

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 23.01.2012 : 16:21:24 »

V tem primeru v redu. Ampak jaz sreèujem kolesarje, ki imajo pse na levi strani.
Ali pa celo vozijo po napaèni strani.
Vozièki niso prepovedani, ampak bi morali biti, ker ovirajo promet.
Kolesarska steza ni za pešèe, ampak dopovej to dvema "baburama", ki se sprehajata po kolesarski stezi, èeprav je zraven ZELO širok ploènik.

...teorija in praksa... :x
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #40 : ponedeljek, 23.01.2012 : 20:27:58 »


Zakaj pa ne, ko imamo že vse prepovedano, pa prepovejmo še vozičke, lahko tudi one za dojenčke (sploh za dvojčke, tisti visijo čez pločnik na obeh straneh...).


Gre za tiste vozičke, ki jih vlečeš za sabo s kolesom. In so veliko širši od kolesa. Verjemi, da ni prijetno voziti za eno počasnelo s takim vozičkom, ti ga pa ne moreš prehiteti. Ampak jaz nič ne bentim v teh primerih. Pač pa bentim, ko srečujem kolesarje, ki mi pridejo nasproti (se pravi, vozijo po napačni strani), ali pešce, ki res nimajo kaj iskati na kolesarski stezi. Tudi januarja ne. Ker tudi pozimi se nekateri vozimo s kolesi, čeprav veljamo za čudne.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #41 : ponedeljek, 23.01.2012 : 21:30:48 »

Ce veste da kradejo pse, pa v trgovino pred katero parkirate ne smejo jih lepo pustite doma-ce niso zatemnjene sipe tista nalepka nikogar ne preprica.  Saj verjetno ni zivljenskega pomena da nas pes tistih 20 minut caka v avtu na parkiriscu, ko pa bi bil lahko doma?

Jaz sem vedno rada jemala pse z menoj po opravkih, sploh Timi je bil srecen ze ce je samo sel en krog cez mesto, ampak na silo pac ne gre.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #42 : ponedeljek, 23.01.2012 : 23:32:57 »

Jaz sem skoraj 2 leti psico vozila skoz z mano in je večkrat čakala v avtu.
Ni bila to moja želja; pač ni hotela biti sama doma pod nobenim pogojem in je bilo včasih nemogoče dobiti varstvo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : torek, 24.01.2012 : 12:51:23 »

Jst: točno vem, katere vozičke misliš. In imajo enako pravico uporabljat kolesarsko stezo kot ti. Prav tako kot majhni kolesarji v spremstvu staršev, pa tastari, ki jim hitro ne gre več....In bi jih bilo treba kar prepovedati, da njihovemu veličanstvu egoističnemu kolesarju ne bi bilo zreba na bremzo pritisnit. Da o tistih, na invalidskih vozičkih, ki si po cesti ne upajo, po pločniku ne morejo, po kolesarski pa so na poti hitrim in zdravim ne izgubljam besed. Naj ostanejo doma, kaj pa jim je treba silit v promet. Enako naj ostanejo doma cucki, saj jih v avtomobilu pustit ne moreš več, s sabo vzet ga pa tudi  ne smeš, ker lahko že pogled bnanj koga vznemiri? Svašta.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : torek, 24.01.2012 : 13:09:24 »

Prehitis takrat ko lahko; ko ni nobenega avtomobila in nobenega pesca. Prehitis ali po cesti (ce je kolesarska ob cesti) ali pa po plocniku (ce je na istem nivoju kot plocnik). Ce je skozi sumo (vem za eno tako), prehitis pac po nasprotnem (kolesarskem) pasu. Ali pa po travi. Ce pa ne mores prehitet, gres pa pocasi za njimi. Pa ne cist za ritjo, jasno. In ce te hoce raznest od prevec energije, stopis s kolesa in 20min laufas na mestu, delas pocepe, neki pac.
Jst pa bentim ko se kolesarji furajo po cesti namesto po kolesarski (ker jim tam pac mal rit trese...). Pac pizdis, upocasnis, prehitis ko je varno, in gres dalje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines