mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:31:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore  (Prebrano 28199 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #60 : torek, 24.01.2012 : 19:23:21 »

Vozički niso prepovedani, ampak bi morali biti, ker ovirajo promet.

Nic ne potvarjam. Sledim tvoji "logiki".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #61 : torek, 24.01.2012 : 20:13:38 »

Citat
ali - kar, žal, vsaj tako mislim, ni prepovedano, vožnja kolesa s prikolico (s štirimi koleščki). Ki zasede celo kolesarsko stezo in onemogoča vsakršno prehitevanje.

Citat
Vozički niso prepovedani, ampak bi morali biti, ker ovirajo promet.

Slabo bralno razumevanje? Potvarjanje citatov?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #62 : sreda, 25.01.2012 : 09:50:03 »

Slabo bralno razumevanje? Potvarjanje citatov?

Ne z moje strani. Nisem napisala, da bi mofrali biti prepovedani. Očitno gre nekaterim potvarjanje zelo dobro od rok. Čao.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #63 : sreda, 25.01.2012 : 10:26:58 »

Mopsa v Kranju pred Qulandijo, pekinezerja v Ljubljani pred Supernovo in eni lastnici dva psa na Ptuju.

Kako izgledajo ti psi oz. kaksen je ta pekinezer?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #64 : sreda, 25.01.2012 : 13:08:00 »

Se povsem strinjam, guju. Jaz sem s 'srednjimi in večjimi' psi mislila predvsem na opletanje med štacunskimi policami, kjer pač ne gre, da bi pasji gobec in rep ošlatala vse, kar potem mi naberemo v vozičke. Ne gre zame in jaz se ne sekiram preveč, lahko pa si povsem predstavljamo, da to ni všeč nikomur, ki ni lastnik psa, pa tudi mnogim lstnikom psov ne.

Jaz se tudi s tem, da se male pse vsepovsod vlači, ne strinjam. Sem videla fino damo z malim psom v torbici. In medtem, ko je ona izbirala artikle, je pes prelizal čisto vse, kar je dosegel. Imam pse, ampak takrat sem vse skupaj pustila v trgovini in šla kupit drugam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 25.01.2012 : 15:25:57 »

Jst, napisala si tole

V tem primeru v redu. Ampak jaz srečujem kolesarje, ki imajo pse na levi strani.
Ali pa celo vozijo po napačni strani.
Vozički niso prepovedani, ampak bi morali biti, ker ovirajo promet.
Kolesarska steza ni za pešče, ampak dopovej to dvema "baburama", ki se sprehajata po kolesarski stezi, čeprav je zraven ZELO širok pločnik.

In tako kot po tvojem mnenju vozicki ovirajo promet in bi morali biti prepovedani (pa niso) po mojem mnenju kolesarji na cestnih kolesih, ki furajo po cesti kljub temu, da imajo na voljo kolesarsko stezo, ovirajo promet, in bi morali biti prepovedani (pa niso) - cestna kolesa, kolesarjev ni treba prepovedat. Al ti tudi zdaj se ni jasno o cem pisem?

Nisem zato, da bi se psi lahko setkali po vsaki stacuni, lokalu - torej da bi bilo po zakonu psom dovoljeno iti ma glih povsod. Glede na to, kaksne perle na dveh in stirih nogah srecujem (da "vzgojenih" cloveskih mladicev ne omenjam...), mislim da lastniki lokalov, trgovin itd. ne bodo tako kmalu odprtih rok sprejeli vseh takosmatih. Pa je butasto ja, da ne mores v kaksno pasjo trgovino v trgovskem centru iti s psom pomerit plascek. Z oblekco ne smes ven, s psom ne notri. Ali presvercas (psa, ne obleke) ali pac poskusis v drugi pasji trgovini. (Se pravi, psu kupujes oblekco, ne sebi.) Kar se shoppinga za ljudi tice, je odvisno od posameznika. Meni pac setkanje po raznih centrih in gledanje izlozb cel ljubi dan ni niti malo vsec in ne vem, zakaj bi na nekaj tako mukotrpnega vlacila se psa. Rajsi grem hitro skozi, ce ravno moram kaj kupit, in sibam domov, kjer se lahko s psom v miru setkam po blatnem barju.

Ocitno so pac zaceli tudi pri nas krasti (majhne, lustne, puhaste?) pse iz avtomobilov in edina 100% resitev je ta, da jih ne puscamo samih. Kaj ces. Lahko bentimo, da to ni prav. Seveda ni prav, tako kot ni prav, da ti nekdo ukrade denarnico, ki si jo pustil na sedezu. Ma denarnice ni vec, pa se lahko na glavo postavis. Ti ostane edino to, da res nicesar ne puscas v avtu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #66 : sreda, 25.01.2012 : 15:55:39 »

Jst, napisala si tole

In tako kot po tvojem mnenju vozicki ovirajo promet in bi morali biti prepovedani (pa niso) po mojem mnenju kolesarji na cestnih kolesih, ki furajo po cesti kljub temu, da imajo na voljo kolesarsko stezo, ovirajo promet, in bi morali biti prepovedani (pa niso) - cestna kolesa, kolesarjev ni treba prepovedat. Al ti tudi zdaj se ni jasno o cem pisem?

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #67 : sreda, 25.01.2012 : 16:06:23 »

napaka...  sram

K zgornjemu sporočilu manjka še pripis, da če je kolesarska narejena morajo kolesarji voziti po njej, če ne zna past kazen, če se ne motim...
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #68 : sreda, 25.01.2012 : 16:07:04 »

Meni pac setkanje po raznih centrih in gledanje izlozb cel ljubi dan ni niti malo vsec in ne vem, zakaj bi na nekaj tako mukotrpnega vlacila se psa. Rajsi grem hitro skozi, ce ravno moram kaj kupit, in sibam domov, kjer se lahko s psom v miru setkam po blatnem barju.

 Hehe, se strinjam.  Cool
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #69 : sreda, 25.01.2012 : 18:36:35 »

Ocitno so pac zaceli tudi pri nas krasti (majhne, lustne, puhaste?) pse iz avtomobilov in edina 100% resitev je ta, da jih ne puscamo samih. Kaj ces. Lahko bentimo, da to ni prav. Seveda ni prav, tako kot ni prav, da ti nekdo ukrade denarnico, ki si jo pustil na sedezu. Ma denarnice ni vec, pa se lahko na glavo postavis. Ti ostane edino to, da res nicesar ne puscas v avtu.

Tako je.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #70 : petek, 27.01.2012 : 21:39:41 »

V našem kraju v trgovini Lidl večkrat srečam gospos z višavcem......pesjanko je v torbi, torba na vozičku, pes je miren in do sedaj še nisem opazila, da bi se kdorkoli zaradi tega raburjal, tudi trgovke ne komentirajo ali se jezijo...............tudi v trgovini z živalmi (v obeh, ki jih imamo v našem kraju) sem že srečala pesjankote, enkrat celo mačko v oprtnici, trgovcev ni motilo, mene pa še manj, kupci so se kar topili ob pogledu na njih, jih prečohali, kakšno rekli o pasmi itd.......
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #71 : nedelja, 29.01.2012 : 12:35:27 »

Jst, napisala si tole

In tako kot po tvojem mnenju vozicki ovirajo promet in bi morali biti prepovedani (pa niso) po mojem mnenju kolesarji na cestnih kolesih, ki furajo po cesti kljub temu, da imajo na voljo kolesarsko stezo, ovirajo promet, in bi morali biti prepovedani (pa niso) - cestna kolesa, kolesarjev ni treba prepovedat. Al ti tudi zdaj se ni jasno o cem pisem?

Vozički NA KOLESASARSKI STEZI ovirajo promet. Naj gredo na pločnik. Ni jih treba prepovedati, ampak naj bodo tisti, ki jih uporabljajo, vsaj malo uvidevni do kolesarjev, ki bi jih hoteli prehiteti.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #72 : nedelja, 29.01.2012 : 12:38:44 »


Ocitno so pac zaceli tudi pri nas krasti (majhne, lustne, puhaste?) pse iz avtomobilov in edina 100% resitev je ta, da jih ne puscamo samih. Kaj ces. Lahko bentimo, da to ni prav. Seveda ni prav, tako kot ni prav, da ti nekdo ukrade denarnico, ki si jo pustil na sedezu. Ma denarnice ni vec, pa se lahko na glavo postavis. Ti ostane edino to, da res nicesar ne puscas v avtu.


Se povsem strinjam!
In seveda ni prav, da nekdo posili žensko, ki gre ponoči sama skozi mesto. Ampak ženski ostane edino to, da pač ne hodi zvečer sama.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #73 : nedelja, 29.01.2012 : 15:44:52 »

Vozički NA KOLESASARSKI STEZI ovirajo promet. Naj gredo na pločnik. Ni jih treba prepovedati, ampak naj bodo tisti, ki jih uporabljajo, vsaj malo uvidevni do kolesarjev, ki bi jih hoteli prehiteti.
Tu verjetno misliš otroške vozičke in invalidske vozičke? Ker kolesarski vozički/prikolice ali trikolesa za dostavo (če še kje sploh obstajajo) pa res ne spadajo drugam kot na kolesarsko stezo. So pač počasnejši "element" v kolesarskem prometu in se je treba prilagoditi njihovi hitrosti (ter jin prehiteti, ko je to varno in možno).

Kaj pa rolerji, spadajo med pešče? Ali zaradi večje hitrosti na kolesarsko stezo? To verjetno ne (glede na znak za kolesarsko stezo ... ). Ve kdo kaj o tem?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : nedelja, 29.01.2012 : 16:01:18 »

mamaF, jst je napisala tole:

Hm ... tole: "peljati psa ob kolesu" dejansko je oviranje prometa. Podobno kot hoja po kolesarski stezi ali - kar, žal, vsaj tako mislim, ni prepovedano, vožnja kolesa s prikolico (s štirimi koleščki). Ki zasede celo kolesarsko stezo in onemogoča vsakršno prehitevanje.

V tem primeru v redu. Ampak jaz srečujem kolesarje, ki imajo pse na levi strani.
Ali pa celo vozijo po napačni strani.
Vozički niso prepovedani, ampak bi morali biti, ker ovirajo promet.
Kolesarska steza ni za pešče, ampak dopovej to dvema "baburama", ki se sprehajata po kolesarski stezi, čeprav je zraven ZELO širok pločnik.

Gre za tiste vozičke, ki jih vlečeš za sabo s kolesom. In so veliko širši od kolesa. Verjemi, da ni prijetno voziti za eno počasnelo s takim vozičkom, ti ga pa ne moreš prehiteti. Ampak jaz nič ne bentim v teh primerih. Pač pa bentim, ko srečujem kolesarje, ki mi pridejo nasproti (se pravi, vozijo po napačni strani), ali pešce, ki res nimajo kaj iskati na kolesarski stezi. Tudi januarja ne. Ker tudi pozimi se nekateri vozimo s kolesi, čeprav veljamo za čudne.

Torej sklepam, da misli na te "kolesarske vozicke".

Vozički NA KOLESASARSKI STEZI ovirajo promet. Naj gredo na pločnik. Ni jih treba prepovedati, ampak naj bodo tisti, ki jih uporabljajo, vsaj malo uvidevni do kolesarjev, ki bi jih hoteli prehiteti.

A bejz. A ni jih treba prepovedat? Kaj nisi dve strani nazaj napisala ravno nasprotno, namrec da bi morali biti prepovedani? A smem torej ugibat za koga si volila ti...  Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines