mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 11:08:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nespuščeno modo  (Prebrano 28612 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« : sobota, 15.03.2003 : 17:15:33 »

Pozdravljeni,

po dolgem času se spet oglašam. Vesela sem, da vam lahko povem, da naš Radič veselo krevsa po svetu s svojim pohabljenim kolkom. Malce popazimo nanj, sem in tja dobi kakšno tableto proti bolečinam, pa je. Da pa mu ne bi bilo preveč dolgčas, smo mu nabavili še enega irskega cepca, zdaj 7 mesečnega Darka. V zvezi z njim imam pa eno vprašanje. Namreč: mošnjiček se mu namreč ni dovolj razvil, tako da je v njim prostora samo za eno modo. Drugo je skoraj prilezlo ven in zdaj tiči takoj za tem, ki je normalno zunaj. Slišala sem, da obstaja operacija, s katero spustijo jajček in ga stlačijo v mošnjiček, ki se potem po določenem času raztegnena normalno velikost. Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Hvala za odgovor in max lep dan, Neža, Redik in Dark
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
boxy
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #1 : sobota, 15.03.2003 : 23:22:50 »

pred operacijo lahko probas s hormonskimi inekcijami pri veterinarju kajti vcasih tudi to ze pomaga!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2 : nedelja, 16.03.2003 : 08:22:11 »

Boxy,

hvala za odgovor. A težava ni v tem, da jajček ne bi bil spuščen, spustil se je namreč toliko, kolikor mu je prostor to dopuščal. Hormoni bi, po mojem mnenju, pomagali, če bi imel modo na mesto mandljev  Grin. Tako so mi rekli. Bolj kot sama operacija me zanima predvsem to, ali se mošnjiček res lahko toliko raztegne, da je prostor za oba?  
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : nedelja, 16.03.2003 : 10:58:37 »

Menda s preprosto operacijo priskrbijo prostor. Vendar samo pri mladem psu. Vsaj tako so rekli meni na veterini, ampak pri našem je bilo za kaj takšnega prepozno, saj je bil star že dve leti in pol in modo se sploh ni spustilo (je ostalo v trebuhu). Ker smo pa že prej razmišljali o kastraciji, smo se potem na koncu tudi odločili za poseg. Mislim, da bi bilo pametno, da svojega pelješ k veterinarju čim prej! lp  
Logiran

Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #4 : nedelja, 16.03.2003 : 11:44:51 »

Moji prijatelji imajo mladega angleskega buldoga, ki je imel podoben problem kot ti. Modo je ostalo napol v trebusni votlini, ni se cisto spustilo. Najprej so jim veterinarji govorili, da je vse ok in da se bo itak samo spustilo. Nato pa so mu pri 7 mesecih vzeli obe modi, ker bi naj predolgo cakali in je bilo prepozno?! Aja, obe so mu vzeli zato, ker je menda velika verjetnost, da se kasneje razvije rak.
Ne vem no, po mojem ni bilo potrebno...

LP,
      Miska
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : nedelja, 16.03.2003 : 19:04:57 »

Na zaostalem modu se res bolj pogosto pojavi rak kot na zdravih modih, tudi zato je šel naš na kastracijo. Zato pa pravim Agnes, da mora obiskati veterinarja. Sigurna sem, da še ni prepozno, saj je kuža praktično še mladič. Veliko sreče. lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : torek, 18.03.2003 : 15:33:49 »

Halo,
malega bomo operirali v soboto ob osmih zjutraj. Drzite pesti. Stvar je bila pa v tem, da smo mi ze dvakrat obiskali veterinarja, ki je pa odsvetoval operacijo  Huh. Menda ni stvar nic zakomplicirana, ampak kljub vsemu bi me zanimalo, ce je kuza koga izmed vas to operacijo prestal in kako je videti okrevanje. Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : sobota, 22.03.2003 : 12:47:20 »

Pozdravljeni, z mojim malčkom sva ravnokar prišla domov od veterinarja, ki ga je operiral. Rekel je, da jeoperacija lepo uspela in da kakšnih komplikacij ne pričakuje. Trenutno malček leži, na vratu ima pisker in jokca kot ta velik. Najprej so rekli, naj ga pridem iskat ob 11, a so me pol ure prej klicali, da zepol ure neutolazljivo joka in da naj čimprej pridem. Res se tako sam sebi smili. Čez 10 dni se morava ponovno oglasiti, da mu poberejo šive. Trenutno je res revček, ampak upam, da bo kmalu bolje. Se bova še oglasila, kako bo okreval. Lep dan, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #8 : sobota, 22.03.2003 : 17:58:34 »

Zivjo,

me veseli, da ste operacijo uspesno prestali Smiley. Muceni del za takega mladega junca sicer sele prihaja - saj ves, ovratnik&mirovanje Tongue, a tudi to bo z malo smiljenja samemu sebi, veliko crkljanja in prigrizkov hitro minilo Wink....
Mi smo danes iz tacke odstranili sive, ovratnik je se ostal, mirovanje se 3 tedne Cool, potem pa upam, da se rekonvalescenta kje na trnovskem nabrezju srecata in si data duska za vse muke za nazaj Grin... midve pa kaksno receva...

lp, Ksenija
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #9 : nedelja, 23.03.2003 : 08:36:57 »

Zdravo, Ksenija in ostali,

me veseli, da je tudi s Kimijem bolje. Upam, da bopriden se naprej in da se mu bo tacka res do konca pozdravila. Nas malcek v glavnem samo spi in je zelo priden. Sive gremo pobrat cez 9 dni (res, ze zelo odstevam). Potem pa gremo res lahko na kak sprehod (tudi malo daljsi, kaj pravis). Pocohaj Kimija in lepo se imej (enako velja za vse ostale  Grin). Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #10 : ponedeljek, 24.03.2003 : 13:23:47 »

Tudi naš tar ima podobno težavo. Jajček naj bi menda potegnil gor, sedaj pa ga ne more spustiti. Koliko približno stane takšna operacija?

Lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #11 : ponedeljek, 24.03.2003 : 16:03:11 »

Alo, pri Zaninoviču sem plačala za operacijo 31 172 SIT. Darkota sem privlekla tja ob 8, dali so mu narkozo in mu jajček spravili na svoje mesto. Dobil je dva noja šiva in štiri zunanje. V soboto (na dan operacije) je cel dan spal, zvečer je samo malo pil vodo in en mčkn pojedel, včeraj je bil ze stari dobri bebček. Danes je na poopldanskem obleganju Gradu nekaj štrajkal, sedel vsakih pet metrov in si nekaj čudno ovohaval svoje premoženje, ampak bo že prezivel. Drugače se pa nič bat, operacija je čisto preprosta. Kužku je zdajle malo neprijetno, ampak ga je za razumet (knda). Deset dni po operaciji greva pa pobrat šive in takrat bojo tudi povedali, če je vse v redu. Težava je namreč lahko v tem, ker jajček, ki je spuščen, lahko prevzame že funkcijo nespuščenega in ta v vsakem primeru atrofira. Vsekakor je operacija priporočljiva, ker jajčka lahko opazuješ in še pravočasno reagiraš. Če namreč atrofira in je spuščen, lahko to hitro vidiš, če bi ga pa imel nekje namesto mandljev, pa to seveda ne bi bilo mogoče in lahko bi se pojavil kakšen rak ali tumor.
Pa lep dan, Neža
P.S.: A je Tar prinašalček, ki hodi na Grad?  
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #12 : torek, 25.03.2003 : 14:26:34 »

Tar je črn labradorček in sicer iz rogaške, tak da odgovor je ne.
Hvala za vse informacije.

Lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #13 : torek, 01.04.2003 : 11:49:50 »

Halo, danes so našemu mulcu pobrali ven še šive, tako da zdaj lahko divja in bezlja brez ovir. Rekli so tudi, da vse kaže, da bo z njim vse v redu.  Cheesy. Lepo se mejte in hvala za vse nasvete, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #14 : nedelja, 06.04.2003 : 20:18:46 »

me veseli da ste dobro resili problem vasega psicka in da je operacijo dobro prestal. sedaj ze verjetno veselo teka naokoli.

s tako operacijo imam kar nekaj izkusenj in lahko povem da je enostavna in poteka nekako takole: veterinar naredi majhno zarezo poisce modo in jo potegne v mosnjicek kjer jo z enim sivom fiksira. pes skorajda ne ve da je bil operiran.

je pa ena zadeva, na katero je potrebno biti pozoren. pes ki je imel nespusceno modo in je bila z operacijo fiksirana v mosnjo bo z veliko verjetnostjo (v primeru da bi paril) dal v leglu potomce z enakim problemom. veterinarji vecinoma na to opozorijo lastnika, nekateri pa ne. vzreditelji ki si puscajo doma mladica ki naj bi ga uporabljali kot plemenjaka zato vecinoma izbirajo mladica, ki je ime moda naravno spuscena zato da se izognejo problemom v naslednjih leglih.

lp ksenija
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines