mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:08:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nespuščeno modo  (Prebrano 28659 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #30 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:23:15 »

Na nespuščenem modu lahko pride do nastanka raka, zato se toplo priporoča, da se le to odstrani vsaj do (se mi zdi) 4. leta starosti psa. Tudi če zaostane samo eno modo, se svetuje odstranitev obeh - kastracija, ker je zadeva dedna, da pač pes teh svojih slabih genov ne prenaša na potomce. S kastracijo se odstrani potencialni vir težav, tako da s te strani posledic naj ne bi bilo nobenih; posledice kastracije pa so take kot so, o tem pa več piše v temi o kastraciji.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : ponedeljek, 09.08.2004 : 15:58:39 »

Maja, nas samec je imel zaostalo modo, zato je tudi sel na kastracijo (no, verjetno bi sel v vsakem primeru), kjer so mu odstranili obe. Razlika je bila le v tem, da je imel pes se nekaj sivov na trebuhu, ki pa so se hitro zacelili. Aja, pa cena je bila malo visja. posledice? Ja, od zadaj izgleda kot puncka! Grin Grin lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #32 : ponedeljek, 09.08.2004 : 22:24:29 »

ok, hvala za info. Potemtakem mi ni treba panicarit, kajti kastracijo bomo opravili v vsakem primeru.
m.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #33 : ponedeljek, 09.08.2004 : 22:41:16 »

LP!
Moje izkušnje z nespuščenim modom: problemi s kožo, problemi z dlako, ker so psu zmeraj odstranili oba , namesto, da bi mu enega pustili. V enem primeru sem imela psa z enim jajčkom v trbušni votlini, drugega so naški skoraj v višini srčka. Zaninovič je pojasnil, da se zmeraj spremenijo v rakavo tvorbo. Moje mnenje je, da če je le mogoče, je potrebno psu pustiti drugo modo, če ni zdravstvenih ovir. Ne zaradi tega, da ne izgleda kot punčka od zadaj, ampak zato, da ima tisti filing, da je še zmeraj moški. Predvsem pa zaradi hormonov!
LP,Miša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #34 : torek, 10.08.2004 : 11:46:27 »

Osebno v kastraciji ne vidim nobenega bav bava. Pes se obnasa se vedno kot pes, ravno dva dni nazaj se mi je poskusal stepsti s svojim vecnim sovraznikom. Razen tega, da izgleda kot puncka (to je bilo bolj za hec receno) je postal bolj umirjen (ne razdrazi ga vec vsaka malenkost), bolj skoncentriran je name (ker je le malo lazji od mene je to kar priporocljivo  Grin), predvsem pa smo vsi srecni, da je koncno mir pri hisi, zaradi gonecih psick. Na zalost imamo res neodgovorne sosede, ki imajo svoje psice zunaj tudi med gonitvijo, ponavadi so se tudi prosto sprehajale naokoli in puscale svoje sledi okrog hise, da so se nasemu ubogemu Doncku sline cedile 24 ur na dan. Tudi, ce bi ga zaprli na podstresje bi se vedno jokal in tulil. Cry Poleg tega pa so pri hisi tudi nase nesterilizirane dame.

Sem pa slisala ze, da so imeli nekateri psi tezave z dlako, recimo, da je postala bolj puhasta, mladickasta. Pri nas tega nisem opazila. lp
Logiran

L.
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


Obožujem pse!


« Odgovor #35 : četrtek, 06.01.2005 : 19:53:11 »

Letos ugotavljam, da je veliko pasjih mladičkov popolnih ali delnih kriptorhidov - se pravi, da se jim ni spustilo eno ali obe modi.

Zanima me ali je to dedno?  Če je - od katerega od staršev se to deduje?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #36 : petek, 07.01.2005 : 09:02:00 »

Tema je ze odprta tule:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=397

Postavi svoje vprasanje tja! lp
Logiran

L.
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


Obožujem pse!


« Odgovor #37 : petek, 07.01.2005 : 22:00:33 »

Temo sem videla in jo prebrala preden sem odprla novo in zastavila vprašanje.  Žal se je debata v njej razvila v smeri smiselnosti kastracije, možni spremembi dlake in obnašanja pri psu, itd.    Undecided  Mene pa zanima GENETIKA in DEDOVANJE kriptorhidije pri psih.

Včeraj sem na to temo brskala po internetu in odkrila tale članek, ki več ali manj odgovarja na moje vprašanje:  http://www.dogstuff.info/cryptorchidism.html

V članku je namreč navedeno, da gen za kriptorhidijo lahko prenašata oba starša - oče in mati.

Sicer pa to temo lahko zaključimo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #38 : četrtek, 27.01.2005 : 12:38:23 »

meni je tudi logično da je varijanta da sta oba prenašalca. ali pa ženska prenašalec, moški potomec obolel in hči prenašalka.
Sam poznam neke statistike (vsaj en pes z "pošteno" statistiko, ki jo objavlja lastnik) in je delež kriptorhidiv zelo majhen. Povratne informacije o tem koliko kriptorhidov je dala tista konkretna psica(psice) psica s kakim drugim samcem, pa ni.
Ampak ob enostranskih podatkih se mi poraja vprašanje kaka je dominantnost prenašanja te napake, če bi recimo ta samec obveljal za prenašalca (ne pa da bi se glede na podatke odločili, da to pač ni ampak je bil samo "nerodno parjen"-sam recimo zaradi enostranskosti podatkov, menim prav to: ni prenašalec)?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #39 : četrtek, 27.01.2005 : 12:45:44 »

Temo sem videla in jo prebrala preden sem odprla novo in zastavila vprašanje.  Žal se je debata v njej razvila v smeri smiselnosti kastracije, možni spremembi dlake in obnašanja pri psu, itd.    Undecided  Mene pa zanima GENETIKA in DEDOVANJE kriptorhidije pri psih.

Včeraj sem na to temo brskala po internetu in odkrila tale članek, ki več ali manj odgovarja na moje vprašanje:  http://www.dogstuff.info/cryptorchidism.html
odličen link, hvala
Logiran
L.
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


Obožujem pse!


« Odgovor #40 : sobota, 29.01.2005 : 07:10:02 »

Sam poznam neke statistike (vsaj en pes z "pošteno" statistiko, ki jo objavlja lastnik) in je delež kriptorhidiv zelo majhen. Povratne informacije o tem koliko kriptorhidov je dala tista konkretna psica(psice) psica s kakim drugim samcem, pa ni.


Se strinjam - največji problem pri "empiričnem testiranju"  Smiley je pomanjkanje podatkov.  Resni vzreditelji kriptorhidne pse sicer izločijo in jih sami ne parijo.  Vendar je veliko delnih kriptorhidov prodanih, operiranih (da jim spustijo nespuščeno modo) in jih potem lastniki neodgovorno parijo.  Osebno mislim, da bi te operacije morale biti prepovedane.

Sama želim ugotoviti če bi bila lahko moja kužika možna prenašalka.  Žal so bile v njenem leglu same psičke in čisto nobenega bratca.  Pridobivanje podatkov o "bratih" iz prejšnjih legel istih staršev in pa legel njene matere z drugimi samci pa je včasih prav mučno ("ja zakaj te pa to zanima", "kaj pa boš s temi podatki", itd).  sram
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #41 : ponedeljek, 21.03.2005 : 16:19:54 »

Živijo!! Imam en problem,ki upam da mi ga boste pomagali rešiti Smiley!!
Gre pa za moje psa Bisa,ki se mu pri odraščanju ni spustilo eno modo,in sedaj bi rada da mi pomagate s svojimi izkušnjami s tem!! Seveda ne bi rada da psa dokončno kastrirajo ampak samo da mu spustijo še drugo modo!!
Pa še to katero živalsko kliniko bi mi priporočali,sem namreč iz obale in tukaj ni nobene take veterine kateri bi jaz zaupala svojega Bisa!!!
Upam,da mi boste znali pomagat in havla že vnaprej!!

P.S-kolikšna je pa cena tegale posega?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #42 : ponedeljek, 21.03.2005 : 16:32:01 »

Nika, zdi se mi (pa ne me za besedo drzat), da so nam takrat ko smo peljali kastrirat Dona rekli, da po enem letu starosti kriptorhida le se kastrirajo. Operacija nespuscenega moda pride v postev le do enega leta starosti. Ne spomnim se vec zakaj, bo kdo drug mogoce vedel.
Zakaj pa bi se odlocili za spuscanje moda? Zaradi razstav? Ker za vzrejo tak pes itak ni! lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #43 : ponedeljek, 21.03.2005 : 19:29:40 »

Tanja,sama vem,da je operacija možna do 4 leta starosti,povedal veterinar in Nadija(Arieb),ki je o tem naredila celo seminarsko Wink!! Bisa,bi pa dala na operacijo iz dveh razlogov:
1.zardi tumorja(ki se lahko naredi)
2.mogoče tudi zaradi razstav!!

Nikakor pa kot si rekla vzrejo,gre mi bolj za zdravje!!

Ali,je še kdo tukaj ki ima izkušnje?! Me pa bolj zanima katerega veterinarja priporočate!
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #44 : ponedeljek, 21.03.2005 : 19:37:51 »

A kastrirani samci se še ne smejo razstavljati? Ker sterilzirane psičke vem, da se lahko. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines