mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 19:36:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nespuščeno modo  (Prebrano 28676 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #45 : ponedeljek, 21.03.2005 : 20:15:26 »

Zadevo je najbolje urediti čimprej, torej ko kuža odraste v "fanta" in veteriner ugotovi, da se mu ni spustilo in se mu ne bo, najkasneje pa do 4 leta... če potem ni prepozno (iz literature).

Vsekakor priporočam VF, Klinika za male živali v Ljubljani, Cesta v Mestni log. (iz izkušenj; same pozitivne izkušnje na različnih področjih).
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #46 : ponedeljek, 21.03.2005 : 20:46:04 »

nadja,zaeenkrat kolikor jaz vem se kastrirani samci ne smejo razstavljati sram!!

Arieb,hvala za informacije,več mi boš pa povedala ko se vidive,ne?!
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #47 : torek, 22.03.2005 : 14:11:12 »

A ima še kdo izkušnje!!?? Prosim pomagajte z nasveti Undecided
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #48 : sobota, 23.04.2005 : 20:04:34 »

ker sem spet padla v tole temo. imam samca z enim nespuščenim modom. že pri vzreditelju so ga baje hormonsko zdravili in potem delno kastrirali. zdaj me zanima naslednje
1. s katerimi hormoni se zdravi taka zadeva? So to kakšne rakotvorne zadeve oz. če je zaradi zdravljenja s temi hormonskimi zadevami pes bolj rizičen za nastanek kakšnih novotvorb?

2. je prekratka vez pri modu dedna zadeva ali jo je naš revček slučajno "fasal". se to deduje naprej, če bi se pes sparil?

ve kdo kaj več povedat? 

hvala
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #49 : petek, 24.06.2005 : 14:59:29 »

Do katerege meseca naj bi se moda popolnoma spustila? Oz. vsaj toliko, da bi lahko mirne vesti rekli, da je vse OK in da ni kriptohid?

Lp Jana
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #50 : petek, 24.06.2005 : 15:45:39 »

Živjo!

Babyjazz nespuščeno modo se deduje in zelo neodgovorno bi bilo od tebe, če bi svojega psa parila.


LP
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #51 : petek, 24.06.2005 : 15:48:59 »

smiri živce, sj ga ne mislim parit, samo iz radovednosti vprašam
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #52 : petek, 24.06.2005 : 16:32:31 »

Do katerege meseca naj bi se moda popolnoma spustila? Oz. vsaj toliko, da bi lahko mirne vesti rekli, da je vse OK in da ni kriptohid?

Lp Jana

Jana, večina virov navaja, da so psi, ki nimajo spuščenih mod do 8 tedna starosti, kriptorhidi.

http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1630&articleid=897
http://www.upei.ca/~cidd/Diseases/urogenital%20disorders/cryptorchidism.htm

Žal se je to zgodilo tudi z našim kužkom. Sicer je star že skoraj 6 mesecev, vendar moda še vedno niso spuščena. Ko bo odrasel jih bo potrebno operativno odstraniti zaradi možnosti razvoja raka.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #53 : petek, 24.06.2005 : 16:35:33 »

Katja K., najlepša hvala Kiss Gre se za to, da bi rad mojega samčka nekdo za vzrejo. In zato želi, da je s psom vse Ok. In je izrazil željo, da bi po mladička prišel šele potem, ko bi imel spuščeni modi. Mene je pa zanimalo, kdaj se to zgodi.

Hvala še enkrat!

Lp jana
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #54 : petek, 24.06.2005 : 16:37:04 »

Citat
Sicer je star že skoraj 6 mesecev, vendar moda še vedno niso spuščena. Ko bo odrasel jih bo potrebno operativno odstraniti zaradi možnosti razvoja raka.

nič k bo odrasel. čimprej ga dajte operirat
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #55 : petek, 24.06.2005 : 16:40:36 »

Glej, jajce se lahko s popolnoma preprosto operacijo (rez in siv) spusti v scrotum in je kuza vsaj na prvi pogled normalen. In ni tezav. Samo tak kuza pa vseeno ne sme seksat.

Bincelj, kar pridno opazuj jajcka. Upam, da bojo vsa na svojem mestu takrat, ko je treba. Pa zbiraj podatke o tem, kaj dogaja. Tudi podatkom o kolkih je fino slediti. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #56 : petek, 24.06.2005 : 16:44:02 »

problem je v tem, da kuža ne sme seksat ampak kuža bo enkrat vseeno seksal.-če boš ti stala zravn ali če te ne bo. veš kaj mislim. zato je takega bolje dat kastrirat.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #57 : petek, 24.06.2005 : 16:49:50 »

Jana, tale link je izredno uporaben, med drugim piše tudi kako v zvezi s tem pravilno pregledaš pri mladičku, če "vse štima". Je pa žal v angleščini.

http://www.dogstuff.info/cryptorchidism.html
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #58 : petek, 24.06.2005 : 16:50:55 »

nič k bo odrasel. čimprej ga dajte operirat

Po posvetu z veterinarjem smo se odločili, da bomo pustili da najprej odraste.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #59 : petek, 24.06.2005 : 16:54:17 »

Babyjazz, moji psi so vedno pod mojo kontrolo, ne bezijo nikamor niti jih ne spuscam na samostojne izlete. Zato tudi nimajo moznosti zganjati seksualnega turizma. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines