mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:04:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nespuščeno modo  (Prebrano 28595 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #60 : petek, 24.06.2005 : 16:54:54 »

Agnes, imaš prav, problem pa je v tem, da so se pri našem jajčka pomankljivo razvila in ni niti z operacijo česa spuščati. Poleg vsega se vse skupaj nahaja nekje precej daleč od modnih vrečk.

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #61 : petek, 24.06.2005 : 16:57:07 »

problem je v tem, da kuža ne sme seksat ampak kuža bo enkrat vseeno seksal.-če boš ti stala zravn ali če te ne bo. veš kaj mislim. zato je takega bolje dat kastrirat.
babyjazz, ja, kako bo pes sek***, če je pa stalno pod kontrolo lastnika?

Hvala za vse linke. Uf, vidim, da me čaka kar nekaj branja Wink

Lp Jana
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #62 : petek, 24.06.2005 : 16:59:25 »

aha.  si že kdaj doživela da sta se ti psa sparila pod mizo medtem ko ste imeli kosilo?
30cm ščene je preplezalo 5-metrsko metrsko ograjo in ušlo z dvorišča.
kontrola deluje, nagon je pa še vseeno močnejši
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #63 : petek, 24.06.2005 : 17:01:56 »

Mi imamo doma samca in samico. In smo preživeli že 3 njene gonitve brez sek*****. Kar pomeni, da se da!! Seveda s sodelovanjem celotne družine. In malo iznajdljivosti.

Lp Jana
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #64 : petek, 24.06.2005 : 17:10:35 »

Citat
si že kdaj doživela da sta se ti psa sparila pod mizo medtem ko ste imeli kosilo?
ja, najbrž imajo vsi ki imajo doma psa in psico non stop-ob vsaki gonitvi doma mladiče...halo no...daj razčisti si malo v glavi potem pa butaj ven z takimi...
zaradi takih kot si ti se potem dogajajo razni "upsi"...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #65 : petek, 24.06.2005 : 17:38:16 »

  Ti  hippo,  a  ni  ravno  tvoj  Mond  takrat na srečanju v Kranju    tisto   psico   naskakoval?Huh?? Grin Grin Grin Grin  Še  na  slikah je....  dokumentirano ! Wink Grin


To  če  so  psi  tvoji(  oba  samec in samica),  pa da si  kot " sokolovo " oko,  potem ja.  Pa  še  to  če bi jaz  imela  tako situacijo,  psici  gate  natvezim , na rit.(  za  "ziher")


Zadnič,   srečam   soseda, kateri ima  NO.  In normalno,  psa takoj  skupaj, podit in igrat.....  in ga  vprašam,   če  se je  že  gonila psica, in on  meni  flegma ,  ne  še   ampak  čakamo,  veterinar je  rekel , da  se  še ne bo..  Se  obrneva  okrog,  ......  evo  naš  Damster  je bil  že  v  akciji,  psica je pa  kar  držala Roll Eyes.  Na  srečo,    sva  bila,  dovolj zgodna.


Aha  pa potem  sva  tudi  ugotovila,  ja , da ,  se  psica  že  goni Roll Eyes Roll Eyes

(  samo  moj  damster  ima  obadva Cool)


Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #66 : petek, 24.06.2005 : 19:14:50 »

ej katero??je vse po vrsti "obdelal" tko da ne vem katero točno misliš Grin Grin
hehe...pa tam se nobena ni gonila...sej pomojem noben nebi goneče psice pripeljal na srečanje Huh ali pač Huh
Citat
Pa  še  to  če bi jaz  imela  tako situacijo,  psici  gate  natvezim , na rit.(  za  "ziher")
ja no...najbrž se ti potem nebi med kosilom sparila... Grin valda narediš vse da preprečiš...ampak eni ne vejo za take ukrepe... Cool
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #67 : petek, 24.06.2005 : 19:18:01 »

Bom butala ven s takimi. Veš da bom. Ma, zate vse!   Kiss
V moji glavi je vse razšiščeno, verjemi. In imam tudi dovolj izkušenj, da butam take.
24 ur na dan, 60 minut na uro, 60 sekund na minuto, boš imel psa na očeh. Bravo vsemogočni. pol je najboljš da razložiš to svojo stategijo. Ti bomo vsi hvaležni.
Ker če pomisliš z zdravo pametjo, ni potrebno veliko, da pes naskoči samičko. Ker si imel psa, bi to lahko vedel. Primer pod mizo sem ti dala samo kot enega izmed mnogih, ki se zgodijo "na brzaka." Če hočeš ti jih naštejem še vsaj 50.
Še enga?  ok! Klepetaš s sosedo, psička za hišo gloda kost, in prileti sosedov mešanček se zrine skozi luknjo v živi meji. evo akcija!

pa zaradi mene še ni bilo nobenih upsov! moje psice so bile vse sterilizirane.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #68 : petek, 24.06.2005 : 19:30:58 »

Branje za lahko noc. Pasji seks:

Kako poteka paritev

Pa lep dan, Neza

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #69 : petek, 24.06.2005 : 19:34:24 »

Do katerege meseca naj bi se moda popolnoma spustila? Oz. vsaj toliko, da bi lahko mirne vesti rekli, da je vse OK in da ni kriptohid?

Lp Jana
Hmm.. Kolikor je meni znano se moda spustijo do 4. meseca starosti, ne do 8 tednov...  Huh Ker je šlo za enako situacijo pri meni (oddaja mladiča- samca za vzrejo), imam nekako v spominu, da mi je veterinar rekel 4 mesece.. Upam, da se ne motim..
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #70 : petek, 24.06.2005 : 19:53:06 »

babyjazz, sicer to ni primerna tema, ampak naj ti bo Angry

Še enkrat ti bom napisala: pri nas imamo par. Še nikoli se nista parila, pa je psica imela že 3 gonitve! A pa veš zakaj se še nista parila? Ker vem, da ima psica godne dneve od 11. dneva do 15. dneva. In teh 5 dni sta psa strogo ločena!!!! Prej in potem sta skupaj, ker VEM, da pes ne bo naskakoval (to pač opazuješ pri prvi gonitvi). In ker smo videli, da mu psica sploh ni zanimiva do 11.dneva. Takrat pa ponori. Ampak sta potem ločena 5 dni!!!! Nista skupaj in zato se tudi ne more zgodit, da klepetaš s sosedo, psica pa sek**!!!! Ker moja psica je med gonitvijo več ali manj skoz v hiši. Ziher je ziher. Samo potrudit se je potrebno Roll Eyes

Brina, bom se jaz vprasala veterinarja, ceprav se mi zdi, da imamo istega Grin Grin

Lp Jana
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #71 : sobota, 06.10.2007 : 13:27:52 »

Prosim vas nujno za pomoč. Psička sem peljala kastrirati in mi je veterinar povedal, da ima samo eno jajce. Drugo jajce pa naj bi mu ostalo "notri" oz. se mu pač ni spustilo (....veterinar mi je psa vseeno kastriral, saj je to, da ima eno jajce ugotovil ko je bil kuža že pod narkozo. Sicer me je poklical in mi pač povedal, da ima samo eno jajce in me vprašal, če žilim, da vseeno opravi poseg. Rekla sem mu da ja ker itak bi narkozo morala plačati pa naj pol
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #72 : sobota, 06.10.2007 : 13:33:17 »

ga vseeno kastrira......ko sem šla po psička pa mi je rekel, da ker ima kuža drugo jajčko notri, da bo vseeno imel še naprej ta pasji nagon.....edino kar bo razlike je to, da ne bo ploden.....Zanima me ali ima kdo podobne izkušnje??? Če prav razumem je celoten ta postopek bil brezvezen, ker dejasnko kužka je kastriral, ampak bo naprej (po obnašanju) kot da ne bi bil kastriran???.....veterinar je rekel, da edino kar bi pomagalo je notranji poseb (operacija), da bi odstranili to "notranje" jajce, vendar bi to bio zelo drago...je pa rekel da je to tudi nujni poseg saj se lahko to "notranje" jajce razvije v nek tumor......prosim svetujte mi kaj naj nardim.....zelo sem besna, ker veterinar ni prej pregledal psička in da mi ni pred narkozo povedal, da kužko ta kastracija dejasnko ne bo nič pomagala (razen pač to da bo neploden - kar pa meni itak nič ne pomeni, saj sem želela, da izgubi nagod - da se pač ne bo potepal po vasi ko se bo kakšna psička gonila).....kaj pravite, a bi ta notranji poseb pomagal, da res zgubi nagaon??? Ali je sploh ta poseg nujen???....res sem obupana.....
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #73 : sobota, 06.10.2007 : 13:33:37 »

Se opravičujem, ker je sporočilo šlo na dva dela....
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #74 : sobota, 06.10.2007 : 13:34:57 »

Ja, hm, tole sicer ne spada v vzgojo, ampak v zdravje. Kaj te pravzaprav zanima? Predlagam ti, da si prebereš temo nespuščeno modo. Če je imel vet psa že pod narkozo, bi lahko z UZ poiskal še drugo modo in ga odstranil, ker ga vsekakor enkrat bo treba.

Pa srečno. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Nespuščeno modo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines