mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:47:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pomije - hrana za pse in mačke
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomije - hrana za pse in mačke  (Prebrano 39148 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« : torek, 20.05.2003 : 09:37:05 »


Ali ste prebrali nekaj dni nazaj v Delu?

V kratkem bo prepovedano hranjenje živali, ki so namenjene za človeško hrano ( predvsem prašiči, kokoši ), s pomijami ( pomije = odpadki pripravljene človeške hrane ).
Po novem jih bodo predelovali v pasjo in mačjo hrano!

A je res kupljena hrana za naše kosmatince TAKO ZELO zdrava kot jo propagirajo prodajalci?Huh
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #1 : torek, 20.05.2003 : 10:42:22 »

Pripravljena hrana, ki jo tako zelo propagirajo, v bistvu vsebuje odpadne produkte hrane (tako mesa kot tudi žitaric). To so vsi tisti produkti, ki niso primerni za človeško prehrano (beri: so NEKVALITETNI) in ki bi jih v nasprotnem primeru proizvajalci morali vreči stran. Pa so seveda našli tržno nišo: domače ljubljenčke. Seveda se zastavlja vprašanje, če s tako nekvalitetno hrano ne delamo našim psom medvedje usluge; če ta hrana ni primerna za ljudi, zakaj bi bila primerna za pse  - potem bi bilo čisto vseeno, če bi jih hranili kar s pomijami z domače mize (pa še neprimerno ceneje!).
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #2 : torek, 20.05.2003 : 12:18:29 »

Jaz pravim le to, da ne gre vsega metati v isti koš. Zanič je lahko kupljena in zanič je lahko tudi doma pripravljena hrana. "No name" konzerve za 99 SIT pa si jaz tako ali tako ne bi upala ponuditi svojemu psu. Tukaj se res sprašuješ kaj vse zmešajo notri... Lips Sealed  Tongue
Logiran
yo
gost
« Odgovor #3 : torek, 20.05.2003 : 12:35:27 »

Se pridružujem mnenju DeeDee, ker bodo tako imenovane pomije verjetno res romale v "no name" konzerve in brikete, ne pa k priznanim proizvajalcem. Dopuščam možnost, da se motim, vendar vseeno ne moremo metati vseh v isti koš, kajne?

Lp, Yo

p.s. Enkrat sem iz firbca kupila tako "no name" konzervo. Notri je bilo za 2 prsta "mesnih koščkov" v neki želatini, potem za 3 prste graha in 3 prste fižola, ostalo je bila neka vodena omaka. Kam je vse skupaj romalo, pa si lahko predstavljate.
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #4 : torek, 20.05.2003 : 12:38:29 »

Jaz sem lani brala statistiko o trgu hrane za male živali (za evropski trg). Premium hrane predstavljajo samo 9% skupne prodane hrane za živali! Se pravi, da 91% psov je hrano, ki je deklarirana približno takole "žitarice in stranski rastlinski proizvodi, meso in stranski mesni proizvodi, sol, sladkor in v EU dovoljeni konzervansi. Okusna, zdrava, popolna hrana". To se pa "malo" razlikuje od sestavin premium hran, a ne? Meni se zdi, da že vsaka klavnica dela konzerve in celo brikete.

Pa reče stranka v trgovini - "Saj nisem neumen, da bi toliko plačal za brikete. Moj pes laja za sto tolarjev na dan in mu gre v XYtrgovino kupiti 10 kg briketov za 1000 SIT!"

Kot pravi DeeDee - ne moremo vsega (vseh hran) metati v isti koš!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #5 : torek, 20.05.2003 : 13:06:11 »


Citat

Pa reče stranka v trgovini - "Saj nisem neumen, da bi toliko plačal za brikete. Moj pes laja za sto tolarjev na dan in mu gre v XYtrgovino kupiti 10 kg briketov za 1000 SIT!"


Pa je ravno toliko butasta ta stranka, da kupuje brikete slabe kvalitete, ki so "poceni", potem pa za psa težkega cca 20kg porabi 500g briketov na dan namesto 150-200g kvalitetnih briketov...

Lp, Yo
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #6 : torek, 20.05.2003 : 14:00:43 »

Malo si preberite po BARF-u od početka topica pa razmislite o svemu kaj tam piše.Jasno vam bu svima da sve ide u isti koš.Jasno vam je sigurno svima i sada, ali kak je neko napisal neki dan, neda mi se sada tražiti ko, ovak je lakše.A to je isto ko i onaj kaj je napisal da pes laje isto za 100 sit.
Sve se dela od istog materijala, baš sve.Nema razlike u kvaliteti.Sve je to napravljeno od otpada u prehrambenoj industriji i crkotina iz vet. ambulanti i sa ceste ili farmi za tov ili farmi nesilica.Nemojte se zavaravati s nečim kaj i sami znate da nije točno.
Pitajte svoje veterinare nek vam TOČNO vele od kojeg mesa se dela brikete.I neka vam objasne tehnologiju proizvodnje, pa vam bude sve jasno.
SVI VI KOJI HRANITE PESE SA BRIKETIMA ILI KONZERVAMA, HRANITE IH S NEČIJIM SMEČEM!!!!!!!!A MOŽDA KOJI PUT POJEDEJU SUSEDOVOG MAČKA ILI PESA?ZAMISLITE SI KAK BI VAMA BILO DA VAS NEKO NATERA DA POJEDETE SVOJEGA SUSEDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A vi se sad ljutite na mene koliko god hočete.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #7 : torek, 20.05.2003 : 14:04:10 »


Citat

SVI VI KOJI HRANITE PESE SA BRIKETIMA ILI KONZERVAMA, HRANITE IH S NEČIJIM SMEČEM!!!!!!!!A MOŽDA KOJI PUT POJEDEJU SUSEDOVOG MAČKA ILI PESA?ZAMISLITE SI KAK BI VAMA BILO DA VAS NEKO NATERA DA POJEDETE SVOJEGA SUSEDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A vi se sad ljutite na mene koliko god hočete.


Nisem jezna in sem načeloma proti hranjenju SAMO z briketirano ali konzervirano hrano.
Torej, prosim za nasvet, s kakšno hrano naj hranim mojega Thora, ker po vsem, kar ni briket, dobi drisko.

Hvala in lp, Yo
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #8 : torek, 20.05.2003 : 16:37:02 »

Torej je v VSAKI kupljeni hrani crkovina. Japajade... Grin Grin Grin
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #9 : torek, 20.05.2003 : 18:37:51 »


Citat

Torej je v VSAKI kupljeni hrani crkovina. Japajade... Grin Grin Grin


Da, ak misliš da je crkovina i ono kaj se zakolje u klaonici.Čini mi se da je svima jasno da niko ne jede žive krave. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : torek, 20.05.2003 : 19:12:49 »

Ampak teoretično:
briketi vsebujejo meso- sigurno to ne bo meso sveže zaklane kravice...Ali pač?? Shocked Huh A kje gojijo npr. krave posebno za v pasjo in mačjo hrano??
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #11 : torek, 20.05.2003 : 19:41:07 »

v.furstenfeld, crkovina je bila mišljena kot npr. povožene mačke in psi...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : torek, 20.05.2003 : 20:21:29 »

Yo, za barf sem sigurna, da pri psu ne bo povzročil driske. Naš Don je imel vedno probleme s prebavo in zdaj mu poleg edinih briketov, ki mu ne povzročajo težav, dajemo tudi barf. Občasno dobi kuhan obrok v kombinaciji želodčkov, riža, korenja in jajc, to pa je tudi vse. Mogoče bi podobno poskusila tudi pri Thoru.
Logiran

yo
gost
« Odgovor #13 : sreda, 21.05.2003 : 07:54:53 »


Citat

Yo, za barf sem sigurna, da pri psu ne bo povzročil driske. Naš Don je imel vedno probleme s prebavo in zdaj mu poleg edinih briketov, ki mu ne povzročajo težav, dajemo tudi barf. Občasno dobi kuhan obrok v kombinaciji želodčkov, riža, korenja in jajc, to pa je tudi vse. Mogoče bi podobno poskusila tudi pri Thoru.


Kaja, mislim, da si ne želiš niti približno izvedeti, kakšno je bilo stanovanje po poskusu uvajanja BARF-a  Lips Sealed :-/ Lips Sealed
Rajši ne bi niti razlagala, ker...

Lp, Yo
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #14 : sreda, 21.05.2003 : 08:03:05 »

Sorry, Kaja,
še enkrat prouči temo o BARF-u. Tvoje hranjenje NI barf!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pomije - hrana za pse in mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines