mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:25:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Zapleti po sterilizaciji
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zapleti po sterilizaciji  (Prebrano 17839 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« : nedelja, 26.02.2012 : 00:18:19 »

Pozdravljeni!

Jana, se že v naprej opravičujem ker dajem temo med vroče, aktualne teme, lahko me premakneš v zdravje, vendar mi je trenutno NUJNO potrebno izvedeti izkušnje, mnenja, info o dotični temi.

Skratka - včeraj sem dala psico na sterilizacijo. Že ko sem jo prišla iskat, ni bila takšna, kot vse ostale psice do sedaj pred njo. Ok, si rečeš da je malo bolj občutljiva na anestezijo... vendar po parih urah psica še vedno ni reagirala na ime, klic, hrano, karkoli... čez noč sem jo imela ves čas na očesu...je "kao" spala. Tako, kot sem jo položila poleg sebe, tako sva se tudi zbudili zjutraj. Ob prvem dotiku sem opazila da žari. Vročina. Zmerim, rezultat 39,7. Kličem dežurstvo... dobimo antibiotik. Po treh urah temperatura pade, psica poliže malo konzerve, temperatura pade na 38,9, napoved ok - zaenkrat. Antibiotik deluje. Po nekaj urah psica zopet žari od vročine. Kličem dežurstvo - nimamo kaj, dnevno dozo antibiotika je dobila, protibolečinsko tudi... čakamo. Čakamo na kaj? V mojem upanju na izboljšanje, kaj pa če temperatura naraste? Kaj potem? Psica se ne odziva na klic, ne je, edino, kar je dobro, je to, da veliko pije. Še dodatek - pred operacijo je v boksu na veterini pojedla plenično podlogo. Bi to lahko bil vzrok visoki temperaturi? Na blato je šla včeraj po operaciji in danes zjutraj - obakrat smo našli v blatu kose plenične podloge... Bruhala ni...

Prosim za mnenja, info, izkušnje, KARKOLI...

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 26.02.2012 : 00:48:47 »

Fortuna, sem ti poslala nekaj info na ZS.
Držim pesti, da dobiš koga in da bodo kakšne pozitivne info.
Držita se.
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #2 : nedelja, 26.02.2012 : 01:08:15 »

Jaz bi šla v takem primeru na VF v Ljubljano, imajo dežurno službo in so strokovnjaki, z njimi imam same pozitivne izkušnje. Naj psico hospitalizirajo, več kot očitno nekaj res ni v redu z njo in doma ji več kot toliko ne moreš pomagati.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #3 : nedelja, 26.02.2012 : 01:12:23 »

Jana, 100x hvala... sem ti odgovorila... še vedno pa upam, da je morda kdo že šel skozi to in mi da kakšno info, kakršnokoli, da vemo kako dalje. Zaenkrat nas temperatura "*ebe"... ¸+ vse ostalo, kar vzameš s tem v zakup... Undecided

Royalty, pošljem zs.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : nedelja, 26.02.2012 : 09:17:59 »

Če se je začelo takoj po operaciji, potem dvomim da je infekcija - jaz bi jo peljala k vetu že takoj včeraj, da jo da na infuzijo če gre za reakcijo na anestetik. Smo imeli zelo podoben primer pri sinovi podgani, po operaciji se je sicer zbudila, po prihodu domov pa je postajala vse bolj zaspane in neodzivna, smo jo takoj nesli nazaj in so jo dobesedno spirali z infuzijo, je šlo, a za dlako.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5 : nedelja, 26.02.2012 : 10:52:45 »

Vzrokov je lahko vec - od plenicne, do infekcije (ce veterinar ni prviden in naluknja kaj kar ni potrebno, pride zelo hitro do komplikacij), lahko je bila kaksna latentna infekcija, lahko je tudi reakcija na sivalni material. Ce je neodzivna, jo je vsekakor za peljat do veta, je treba vsaj kri pogledat, ce ze ne kaksnega UZ naredit. Ne vem kateri antibiotik je dobila, ampak mogoce bi moral veterinar razmislit tudi o kombinaciji parih, ali zamenjavi, v primeru da gre za infekt.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #6 : nedelja, 26.02.2012 : 12:21:00 »

Lanabela, na infuziji je bila še 4 ure po operaciji ravno zaradi tega, da se anestetik čimbolj spere ven.

Maja01, antibiotik je Clavaseptin, protibolečinske pa Rycarfa.

Temperatura danes zjutraj je bila 38,4. Tudi repek je mahal, opravili smo obe potrebi (veliko končno brez pleničnih podlog), jedli smo... vet pravi, da do nihanja pri temp lahko še pride, vendar antibiotik deluje in smo v pričakovanju najboljšega - da bo psica spet kmalu mali "zmajček". Smiley

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : nedelja, 26.02.2012 : 18:14:22 »

super!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #8 : nedelja, 26.02.2012 : 19:34:14 »

Fajn Smiley
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 26.02.2012 : 19:39:09 »

Vesela, da gre na bolje. Upam, da bo čim prej spet poskočna Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 26.02.2012 : 20:25:01 »

Super, samo da gre na bolje Kiss
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #11 : nedelja, 26.02.2012 : 21:03:12 »

Super Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #12 : ponedeljek, 27.02.2012 : 12:58:49 »

Samo da gre na bolje!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #13 : ponedeljek, 27.02.2012 : 13:10:33 »

Huh Afro
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #14 : ponedeljek, 27.02.2012 : 13:42:41 »

fortuna,samo pazi da ji T ne pade.Pa sluznice preverjaj,da ne bi bile blede.Če je jedla se stanje izboljšuje-hvala bogu!Jaz se sterilizacij bojim kot hudič križa,ker sem že dve psici zgubila po njih.Eno en dan po operaciji,drugo 6 ur po operaciji.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Zapleti po sterilizaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines