mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 19:01:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: lajanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: lajanje  (Prebrano 7325 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spelca80
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 04.04.2012 : 07:43:50 »

pozdravljeni. imam eno vprašanje lastnikom nemškega lovskega terierja, ali pa kogarkoli, ki bi mi lahko pomagal. pred tremi meseci je partner prinesel malo dobra dva meseca staro kepico. seveda zdaj ta kepica vztrajno raste in se igra in uči, čudi naju samo to, da ne laja (mene osebno to sicer ne moti  Smiley ). je to normalno in bo začel lajati kaj kasneje? poleg tega bi rada omenila, da ga ne nameravava učiti za lovskega psa, temveč ga preprosto imeti za domačega ljubljenčka. hvala za pomoč
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 04.04.2012 : 08:22:42 »

Če je vprašanje za lastnike NLTjev, bi bilo boljše, da bi to vprašanje postavila v temi pasme, kot pa odprla novo temo s splošnim naslovom.

Sicer pa kot nelastnica NLTja: ja je normlano in zna se zgodit, da ko kasneje začel lajat in bo lahko tudi nadoknadu vse za nazaj  Evil Tongue
ali pa tudi ne. Morda bo lajal samo ob določenih priložnostih. Razna čuvanja se recimo pojavijo kasneje, med odraščanjem, lahko tudi po dveh letih (odvisno od psa do psa), laja lahko tudi med tem, ko je v nagonu. A ste to že poskusili, oz. sploh veste kaj je to?

Pa še to... Upam, da boste s psom kaj aktivnega počeli, ker če tudi ne boste del lovske kinologije, vseeno NLT ostaja delovna pasma z veliko energije in v delu uživajo. Jim je način življenja že zelo veliko generacij in je del njih.
Če mu dela ne boste dali vi, si ga bo poiskal sam. Pasje predstave pa največkrat niso enake našim, ampak so si diametralno nasprotne Wink

V glavnem pasja šola je za moje pojme obvezna...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 04.04.2012 : 08:23:07 »

PS: pa ne zaradi laježa Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #3 : sreda, 04.04.2012 : 08:57:28 »

Mojo bivšo RW (ok, čist druga pasma pa vseeno) sem prvič slišala šele pri štirih mesecih, sem isto čakala, če sploh misli kdaj 'spregovorit' Roll Eyes. Zalajala in se obrnila naokrog vsa začudena, kao 'ja kdo pa take zvoke spušča??' Grin Spodbujala nisem, tam do pasje zrelosti se je sploh poredko oglasila, ni bila pa tudi kasneje nikol glasna psica. V igri sploh ni lajala, se je pa naučila - sicer šele pri kakšnih dveh letih - lepo dat glas (čeprav se je videlo, da se mora pomatrat zanj). Kljub temu, da je bila v začetku tihe sorte, je z leti ko je postajala bolj zrela, začela redno sporočat, da je nekdo stopil na vrt ali pozvonil. Tiste osebe, ki so ji šle na jetra, je znala kasneje tudi nahrulit.
Tako da pride lahko tudi kasneje. Ampak glede na to, da so terierji kr živčki, ga jaz niti ne bi preveč prosila Tongue. Lajanje je tudi stvar poguma, mogoče začne kasneje čuvat ali pa če bi kdaj kasneje kaj bežečega preganjal tudi zna bit, da ne bo tiho. Mal še počakat pa zadovoljni bit, da ne pretirava Wink. Posebej za NLT ti bodo pa v terierskih temah znali povedat kaj več.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4 : sreda, 04.04.2012 : 10:18:59 »

Naša lovska psička neznane pasme  Tongue je stara že okoli 2 leti in prav tako zelo zelo redko laja. Ampak, ko pa zavoha divjad v ne vem kateri bližini, pa zna tako glasno nabijat, da si ne bi želela, da bi to počela še doma. Sad  Zalaja, kadar vabi k igri ali med igro z drugim psom, ali pa, če se ji zdi, da mora koga nahrulit-zelo redko. Mislim, da se sosedje sprašujejo, če imajo privide, ker vozim jst psa mimo njih, oni pa ga ne slišijo (kar pa so to pri moji prejšnji psici  Lips Sealed ). Mislim, da je to kar dobra lastnost, razen če ga ne želite trenirat za kakšno aktivnost, ki pa potrebuje lajež.

Pa kar pogumno v šolo, saj boste dkupaj zagotovo uživali, pa še kaj dobrega odnesli! Naša psička v šoli uživa in se je resnično sprostila.  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 04.04.2012 : 10:34:15 »

Tudi reševalni psi, so doma lepo tiho in sosedje "ne vedo" zanje  Wink
Logiran
spelca80
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 04.04.2012 : 13:20:24 »

hvala vsem za nasvete Smiley saj pravim, meni zaenkrat čisto odgovarja da ta naša zverinca ne laja, in se mi zdi da je renčanje, ko začne tekat naokol z mojim copatom v gobčku, čisto dovolj Smiley najprej sem namreč mislila, da bi znalo biti narobe zaradi tega, ker sta njegova starša v bistvu iz istega legla in bi bil znak kakšne genske okvare, vendar se tudi drugače razvija v čisto navadnega štirinožca, ki te zna zaposlit za vsako prosto sekundo.
z njim se kar dosti ukvarjamo, saj je vedno kdo doma, ima tudi ogromno prostora za gibanje. malo je že pokazal lovskega nagona, saj je že dvakrat prinesel miško. prav tako pa ni boječ do drugih psov, ki jih sreča, nasprotno, včasih je kar preveč igrivo napadalen, kar pa normalno, ne odgovarja vsem pasjim predstavnikom.
torej, kot pravite...naj uživam dokler ne laja... Wink jaz definitivno bom in še enkrat hvala
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #7 : sreda, 04.04.2012 : 14:20:13 »

[quoteker sta njegova starša v bistvu iz istega legla ][/quote]
Ne morem da ne bi... Se pravi da je psiček brez rodovnika, parili so samico in samca ki sta v sorodu (brat in sestra?)  Angry. Skrajno neodgovorno, tudi če odmislimo, da je več kot preveč psov brez rodovnika po zavetiščih. Šteparija, nesreča, kakorkoli že, narobe je! In jemanje takih psičkov, čeprav z najboljšimi nameni, je podpiranje neodgovornega početja lastnikov staršev. Brez zamere, ampak res me  jezen jezen takole branje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 04.04.2012 : 16:29:14 »

Če je bil "ups", mladički zastonj in psica kastrirana bi rekla, da je bila nesreča. Upam, da je bilo tako...  Undecided Undecided

Sicer pa izjemno neodgovorno in totalno neetično, problemi, se pa lahko pojavijo tudi kasneje.  Odvisno od tega kaj starši nosijo zadaj. Lahko se podvojijo nekatere zelo hude zadeve  Cry in bi bila deformacija glasilk samo za okras v primerjavi z njimi  Undecided
Logiran
spelca80
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #9 : petek, 06.04.2012 : 08:43:57 »

da ne bo pomote, lastnik "brata in sestre" je lepo poskrbel za to, da sta bila v času parjenja ločena, tudi sicer sta, vendar pa so tu drugi faktorji (sosedje) ki so psa, ko lastnika ni bilo doma spustili skupaj v isti pesjak. tako da tu jaz proti lastniku nimam kaj reči, temveč so tu drugi krivci za nastalo situacijo.
in še nekaj, nikdar nisem gledala na to, katere pasme psa imamo pri hiši, večinoma smo imeli mešančke, in nismo vzeli tega psička zaradi tega, ker naj bi bil neka pasma ali ker naj bi podpirala neodgovornost lastnika ali kogarkoli. zame osebno je pes moj prijatelj, pa naj bo z rodovnikom ali brez, s štirimi nogami ali tremi, gluh ali slep, pes je pes in zanj bomo skrbeli tako ali drugače. zanimalo me je samo, če kateri ve, zakaj še ne laja, saj do zdaj pač še nisem imela izkušenj s psi, ki tega ne bi počeli, ter sem predvidevala, da je to mogoče odvisno tudi od pasme, zato sem se tudi obrnila na vas. še enkrat hvala za odgovore, in brez nepotrebnega obsojanja.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #10 : petek, 06.04.2012 : 09:15:47 »

ne lajanje je najmanj kar te lahko "doleti" pri psu iz take kombinacije .... predvidevam (vem pa ne in lahko brcam v temo),da starša nimate testov niti vzrejnega dovoljenja torej, tako kot je napisala AngSeter, ne moreš vedeti, kaj te še čaka ... UPAM, da nič v kar pa dvomim.

nihče te ne napada smo samo realni in te opozarjamo .... kdo je "kriv" za nastalo situacijo ... zame so to še vedno lastniki, saj 1. vkolikor ne mislijo parit se psico sterilizira, 2. niso povedali, da se psica goni in da psa ne smeta biti skupaj (ma da meni sosed hodi po dvorišču okoli mojih psov in jih zapira v pesjak .... bom napisala malo lepše ... ne odgovarjam za svoja dejanja sorry)
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #11 : nedelja, 08.04.2012 : 14:18:52 »

Ja, spelca, tu ne gre za to, da moraš imeti psa z rodovnikom, temveč za popolnoma drugo stvar. Takole inbreeding je lahko prekleto nevarno kar se tiče zdravja, genetskih okvar mladičev. In nič drugega. Sama še v  življenju nisem imela psa z rodovnikom in ga tudi nikoli ne bom imela, vsaj dokler bodo zavetišča polna. Glede odgovornosti pa samo to; kaj za vraga ima sosed šarit okoli psov, razen če ne gre za kakšen dogovor? Če je tako, bi mu morali lastniki dati jasna navodila, da psov ne sme dajati skupaj ker se psica goni.
Nihče te ne napada, preberi malo o nerodovniških psih, o štepanju, o nepravilnih kombinacijah in možnih posledicah. In tudi jaz se pridružujem željam, da bi bil psiček zdrav, ti pa se boš morda kaj novega naučila  Wink in morda povedala še komu v svoji okolici.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #12 : nedelja, 08.04.2012 : 15:37:57 »

[quoteker sta njegova starša v bistvu iz istega legla ]
In jemanje takih psičkov, čeprav z najboljšimi nameni, je podpiranje neodgovornega početja lastnikov staršev. Brez zamere, ampak res me  jezen jezen takole branje.
Se popolnoma strinjam, da je šteparija obsojanja vredna, vendar... Sem mislila že nekajkrat vprašati: če do šteparije že pride in na svet pridejo mladiči, je že bolje, da jih odgovorna oseba posvoji - ne gre nujno za podporo šteparjem, ne vedno in ne nujno zavestno. Kam drugače z "naštepanimi" psi?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 08.04.2012 : 18:26:02 »

zame šteparija pomeni prodaja mladičev, če se zgodi pa ups. Se lahko zgodi. Nesreča pač nikoli ne počiva, takih legel pa sigurni ni veliko. Če se jih je oddalo, se pravi dalo zastonj ali glih za max. kakih 50€ je bil ups. Vse ostalo pa...  Lips Sealed
Ljudje natvezijo itak vse živo in jim ni za verjet, ko se ima občutek, da nekaj ne štima in se zraven še prodaja   Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 08.04.2012 : 18:35:02 »

Ups je ups, stepanje je pa stepanje. Se tale trenutek ne spomnim primera, da bi kdo posvajal produkte stepanja, razen ce so se ti znasli v zavetiscu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: lajanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines