mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:47:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Apnenčenje sklepov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Apnenčenje sklepov  (Prebrano 5187 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
RogelJ
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : nedelja, 15.04.2012 : 20:51:02 »

Lep pozdrav!

Naša 10 let stara Velika Švicarska ovčarka Beta je pred dobrima dvema mesecema zaćela šepati, tako smo jo peljali do veterinarja, ki ji je predpisal tabletke in povedal da šepa zaradi starosti in sicer apnenčenja sklepov. Zanima me če  poznate kako bolj naravno pot kako bi se ta proces/problem zaviral ali celo pozdravil. Morda obstaja kak prehrambeni dodatek, kakšna zelenjava,zelišča, sadjte itd. ki ga dodajate prehrani vašemu psu v ta namen? Hranimo jo z briketi, ki zagovarjajo tudi zdravljenje obolelih sklepov oz. bolje rečeno krepitev (ampak smo glede tega bolj skeptični čeprav je Royal Canin, ki je malo dražji). Tabletke morda malenkost pomagajo, ampak je pri spehodih spremenila obnašanje, deluje precej utrujeno in po cirka 15minutah začne siliti domov, kar nikoli do sedaj ni počela. (tudi če jo imam pripeto na vrvici se dobesedno zasidra na vseh štirih in ne dovoli da greva naprej). Tabletke ki jih dobiva enkrat na dan se imenujejo:RYCARFA

Vnaprej se vam zahvaljujem za vašo pomoč !
RogelJ
Logiran
RogelJ
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 15.04.2012 : 20:54:18 »

APNENČENJE SKLEPOV, joj sem smotan, se opravčujem..

ne najdem gumba [POPRAVI] ali kaj podobnega ki bi pomenilo >popravi sporočilo< , pomoč prosim Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.04.2012 : 09:07:06 »

Zivjo.

Zdravila ni. Zal se so to tegobe, ki prizadanejo starejse zivali ...
Tezave lahko poskusas blaziti z dodajanjem hondroitina, glukozamina, MSM, omega mascobnih kislin, vitamina C, ... V vsakem primeru pa prilagoditi gibanje - toliko kot psica zmore in protibolecinske tablete (kar rycarfa je), ko je hudo.

Preberi si se sosednjo temo o artritisu http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1087.0.html
Logiran
RogelJ
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 16.04.2012 : 16:06:54 »

Hvala ti Maja za odgovor in priporočila. Bom podrobno prebral sosednjo temo in po-googlal v kateri hrani najdemo hondrotin,glukozamin,msm,omega maščobne kisline.

Nisem niti vedel da so to zgolj protibolecinske tablete, to bi res lahko moj veterinar poudaril. Sem bil v prepričanju, da te tablete dejansko zdravijo (hecno je, da je vse v Češčini na škatli in navodilih)

Toplo se ti še enkrat zahvaljujem.

Lep pozdrav
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 16.04.2012 : 23:06:05 »

...v kateri hrani najdemo hondrotin,glukozamin,msm,omega maščobne kisline...


Najboljše je, da ji kar dodajaš, s tabletkami ali praškom, ki se ga vmeša v hrano. V sami hrani ga je le sled in pri akutnem stanju ne verjamem, da bo kaj zaleglo  - je bolj za preprečevanje.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Apnenčenje sklepov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines