mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:34:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 269660 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #60 : sreda, 25.04.2012 : 12:27:05 »

Se pravi, je možno, da muc izsiljuje ?  Shocked
Ok, sej je pameten, ampak a povežejo, da če so bogi, jih bolj crkljamo??

Za kužate sem slišala, da jim dela ta zavest, ampak muce? A niso one sam lepe in sladke?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #61 : sreda, 25.04.2012 : 12:29:28 »

Hm, kdaj pa se je zgodilo to? In kakšna je bila diagnoza, zvin?
To se je zgodilo Jakobu, zvin na zadnjo taco. So mi rekli, da bo kar trajalo teden do dva, pa se mi je vseeno zdelo zelo dolgo in po štirinajstih dnevih sem ga sama začela, kolikor se je dalo, postavljati na taco, ki je ni uporabljal. No, potem se je stvar uredila in ni nobenih posledic, je pa trajalo dobra dva tedna, je pa to normalen čas za zvin.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #62 : sreda, 25.04.2012 : 12:36:46 »

Zgodilo se je prejšnji četrtek, danes je šesti dan.

So rekli na VF, da lahko, da je samo udarec, tačko so mu pretipali, obračali in je vse pustil.
Rekli so tudi, da tak velik maček si ne more kar tako poškodavati tačke... Sad

Muco ima 4,7 kg, star je eno leto.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #63 : sreda, 25.04.2012 : 12:43:02 »

Hm, Jacota je ob tipanju zelo konkretno in fejst bolelo, ampak ni bilo nič zlomljenega.
Če je pa udarec, bi pa lahko morda bilo že boljše, čeprav so po mojih izkušnjah sila občutljivi. Potem pa verjetno res ni panike, da bi šla nazaj, jaz bi še malo počakala.
Pa poškoduje se jasno da lahko čisto vsak, velik ali mali, sredi dnevne, če je treba.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #64 : sreda, 25.04.2012 : 12:49:30 »

Živali imajo na splošno zelo dober čut za to, "kaj se jim splača in kaj ne". S tem ne želim reči, da so preračunljive in hinavske, daleč o tega. Vendar za preživetje divja žival potrebuje čut, kaj je zanjo dobro in kaj ne. Tudi domače in udomačene živali imajo ta čut še vedno razvit. Jasno povežejo človekovo obnašanje in ugodje (ali neugodje), ki ga človekovo obnašanje prinese živali. In seveda ponavljajo vzorec, za katerega ugotovijo, da jim je prinesel največ ugodja.  Smiley

Kaj je Z Mucom ti takole na slepo ne upam reči. Poslušaj svoj čut, če se ti zdi, da ga resnično kaj boli na veterino z njim, se pa tudi meni, tako kot luni7 zdi, da je zelo verjetno, da je povezal dvig tačke s tem, da je takrat njemu posvečene še več pozornosti kot sicer in da je takrat 100% bolj pomemben kot Nike. Ampak kot rečeno, sigurna definitivno nisem, zato poslušaj svoj občutek in naredi tako kot ti občutek veleva.  Smiley
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 25.04.2012 : 13:00:15 »

Tipala sem ga tudi jaz, pa ni nič rekel...

So ga pa na VF ocenili, da je zelo priden, lep in sckrljan..... če so mi morda skušali med vrsticami kaj povedati?  Undecided


ma ja, če do konca naslednjega tedna ne bo sprememb, gremo nazaj, saj smo blizu..
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #66 : sreda, 25.04.2012 : 13:02:30 »

aha, še to:

ko sem vzdignila njega, ker je bogi, je Nike prišla vedno zraven in miiiiiaaaauuu in sem še njo vzela v naročje.
Potem je on njo umival po glavi in sta bila oba nekaj časa v naročju...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #67 : sreda, 25.04.2012 : 13:03:33 »

Jaz te povezave pri svojih nisem še  opazila (simuliranje poškodbe/bolezni  živali zaradi pozornosti??), res pa nisem nikomur ob kakršnikoli bolezni ali poškodbi posvečala neke strašne naklonjenosti.
Če bi se stanje slabšalo, bi šla nazaj, če je zdaj boljše, zdaj slabše, je lahko verjetno kvečejmu zvin, ki rabi samo čas. Verjetno bi bilo pri zlomu bistveno huje.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #68 : sreda, 25.04.2012 : 13:14:13 »

Ja, sej priznam, da pretiravam. Ko je bila naša pujsa operirana, sem jo celo noč držala v naročju. Wink
Da o otrocih ne bi......
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 25.04.2012 : 14:33:20 »

 Le zakaj me to spominja tudi na moje otroke in na vse naše cucke, ki so se srečali s konkurenco v pozornosti?  Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 25.04.2012 : 14:35:06 »

po moje ne simulira.
pri prejetem udarcu na tačko, ki je recimo posledica kakega nerodnega skoka z višine, je pri prejšnjem mucku znalo trajati kar ene 2 do 3 tedne, da ni več šepal in da je bila prizadeta nožica na polno operativna.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 06.05.2012 : 16:08:06 »

Naše za prvomajske ni bilo doma. Je rekla nekaj o tem, da se prvi maj praznuje z delom in spokala. Nas kosmate je pustila pri najstnicah, ki so čist kul.
Ma sem bila vseeno precej šokirana:

http://shrani.si/f/1b/10J/358U5KxP/img0622.jpg

Moj frend je imel celo idejo o tihotapljenju:

http://shrani.si/f/M/oB/135JAQ5J/img0545.jpg

Ampak ni uspelo.
In sva jo čakala (ob božanju, hranjenju in norenju ponoči. Ko je Naša doma, je ponoči mir, se spi, ampak zdaj je ni bilo hehe..)

http://shrani.si/f/44/2K/13Nyvtd7/1/img0633.jpg

http://shrani.si/f/5/Vo/45TNwOYK/img0623.jp

Ko je končno prišla, sva jo malo ignorirala. Seveda je prišla domov z eno diiiišeeečo vrečko in kako naj se pošten maček upre temu, čeprav se ve, da je to podkupnina??
Ampak Naša je imela čuden prečuden vonj.......a veste po čem? Po TEMLE:

http://shrani.si/f/3P/Xe/2Re9OVC5/img0609.jpg

No potem ko je oprala vse, kar je prinesla v kufru in zribala še sebe, je bila spet Naša in zdaj sva še vedno rahlo užaljena in pustiva, da se trudi okoli naju...
Sej je rekla, da to je samo naš neki bližnji sorodnik in da bo samo mogoče kdaj na obisk prišel, da stalno ga pa k nam ne bo...
Hvala bogu.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #72 : nedelja, 06.05.2012 : 16:42:33 »

Ja, uboga mačka naivna Kiss Cry, tako delo je imela Vaša, pese čohat Angry Angry
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #73 : ponedeljek, 07.05.2012 : 18:39:30 »

Nike, predlagam, da z Mucom napišeta eno pritožbo in jo pošljeta na Sindikat!  Angry
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #74 : ponedeljek, 07.05.2012 : 18:46:10 »

Saj sva dala prosnjo za clanstvo, pa Precednica nima casa, ker je pri njih tut zdej cela stala....Sad(
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines