mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 15:28:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nike je doma  (Prebrano 271038 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1485 : nedelja, 19.01.2014 : 12:18:20 »

Lopova moraš tudi ulovit, takrat, ko v žep tlači čokolado, in ne takrat, ko jo je že pojedel Tongue Saj si videla, kako se je pri Lexi izteklo to - na koncu je še spanje v postelji in golaž dobila za nadrado ;B

Tako je! Grin Če ga ne zalotiš pri dejanju, je najboljše zadevo ignorirat in se spihat na forumu Wink, potem pa nadaljevat dan po ustaljenem redu Smiley.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1486 : nedelja, 19.01.2014 : 13:30:49 »

mamaF, kako to misliš zobe umivat za nagrado  Shocked Shocked Shocked
Hudobno bitje si, da veš  Tongue Wink

 
Tongue
A si ti slučajno kaj z mojima Omladincema v kontaktu? Evil Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1487 : nedelja, 19.01.2014 : 18:28:43 »

Hvala prevajalski službi Cheesy mogoče bom nekoč tudi jaz kaj zakapirala  Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1488 : nedelja, 19.01.2014 : 20:17:00 »

Boš. In to zelo kmalu Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1489 : nedelja, 19.01.2014 : 20:51:40 »

Obljubim, da bo spomladi Siminar, res Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1490 : ponedeljek, 20.01.2014 : 00:37:55 »

Tale pasja teorija je totalno eksaktna znanost. Mislim, da naravoslovec a la Cats. ne bi smel imet večjih problemov. Cool

Tkole:
ko sem ugotovila, da malega ni nikjer, sem ga poklicala in je pred mano zlezel ven iz mačjega wc-ja! Z "I am guilty" pogledom. Še ko je plezal ven iz wc-ja, sem ga kregala - verbalno. To je trajalo cca 15 sec.
Ko sem končala stavek, sem naredila 5 sec premor in potem rekla, pridi v kopalnico. Dokler je prišel do tja, je trajalo vsaj 50 sec. Da sva umila zobe še cca 100 sec.
On je šel ven iz kopalnice, jaz sem notri ostala še cca 2 min.
Nato sem šla ven in čez cca 1 min šla na balkon in ker je hotel z mano, sem rekla ne, ker si lump, in sem mu pred nosom zaprla vrata. Eto.
Lahko pa bi to naredila brez nabijanja, ja. Besed najbrž ni razumel, je pa razumel užaljenost v tonu mojega glasu. To je bila mistejka to mejka. Moja.

Zdaj pa znanstvena fantastika:
se pravi, ker ni šel z mano, je bil kaznovan? Se pravi, kadar ga ne vzamem tja, kamor hoče, je on po njegovo kaznovan? Če bi mu dala njegovo igračko in mu rekla go play, bi bilo pa v redu?
Po tej logiki bo protestiral vsakič, ko kaj ne bo po njegovo?
Kdaj je pol kazen in kdaj je pol tisto, da jaz odločam, kaj in kdaj dela?
A je to odvisno od tona mojega glasu?


Če 2 minuti pozneje še nabijaš dalje, te itak nobeden več ne posluša, a ni tako? Cool
Nop. Ni tako.  Evil



Še od vsakega nekaj:

AAAaaaaaaaaaah!
http://shrani.si/f/2U/Vz/GOpvQa0/1/20140117195635.jpg[/img]]

Peace, brother!
http://shrani.si/f/2Q/Oz/1ErIoJj5/1/20140118184944.jpg[/img]]

Who? Me? Nooooooooooooooo.
http://shrani.si/f/3U/7c/Hx7zTlG/20140106233748.jpg[/img]]
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1491 : ponedeljek, 20.01.2014 : 02:46:19 »

Čestitke za 100 strani! bravo bravo

Mačja, pa kje se take otroke kupi, jaz bi tudi Wink Cool

Fotke so pa za dol past dobre Grin

ZF:


Zdaj pa znanstvena fantastika:
se pravi, ker ni šel z mano, je bil kaznovan? Se pravi, kadar ga ne vzamem tja, kamor hoče, je on po njegovo kaznovan? Če bi mu dala njegovo igračko in mu rekla go play, bi bilo pa v redu?
Po tej logiki bo protestiral vsakič, ko kaj ne bo po njegovo?
Kdaj je pol kazen in kdaj je pol tisto, da jaz odločam, kaj in kdaj dela?
A je to odvisno od tona mojega glasu?

Po mojem:
(zdaj probamo odšteti tvoj užaljen glas in "lump", če bi ga morda to preplašilo ali kajvemkaj)
če ni šel s tabo, pač ni šel s tabo (tudi če je to bil njegov namen), to je vse.
Enako kot bi hotel iti pod grm vohat, pa greš ti gladko naprej brez besed - in pač ne more iti pod grm.
Mislim, da to ni nobena kazen, ampak preprosto ni dosegel svojega. In zato se je spuntal. eni bi praskali po šipi, drugi tulili, tretji besno stresali cufo magari, Roko bi se vlegel na tla in naredil en bebav fris ... Maxi se je pač popiškil.
Če temu "protestu" nisi namenjala dodatne pozornosti in debatirala z njim okrog tega, super.
Če si, je mogoče poštekal da ko ne dobi tega, kar on bi, pa izsiljuje, dobi pozornost (tako ali drugačno).

Če bi mu dala igračo, preden si šla na balkon in rekla "go, play", bi imel navodilo, kaj naj počne.
Tako pa itak ni bilo nič določenega, kaj naj bi počel in je pač naredil, kar se je njemu zdelo ... in bil pri tem oviran. Pač, tak je pač lajf. Saj nikoli ne more biti prav VSE po njegovo Wink

Če je to, da gre povsod za tabo, povsem običajno, zanj odhod s tabo na balkon itak ne predstavlja nekega posebnega privilegija. Torej mu itak noben privilegij ni bil odvzet.
Bolj je bilo verjetno zanj čudno, ker je slišal karajoči glas dejansko takrat, ko se ni nič dogalajo (par minut PO dejanskem prekršku, za katerega je bil ŽE kregan).
Ti si bila v kopalnici, on v sobi, potem greš ti na balkon in ga okregaš z "lump" glasom ... wtf? se mu je verjetno zdelo.

Meni je Smetka na prvem obisku rekla, da ima občutek, da "Roko lahko malo preveč počne, kar mu paše".
Nisem tega takrat dobro razumela. Nemška šola, pa vaje, pa to ne smeš, pa uno ne smeš - nič mi ni bilo jasno, kako to misli, ko sem pa vendar ves čas nekaj pazila na "pravila".

Potem se mi je vmes zgodila No Jinx, pa dodatne debate s Smetko, ki mi je malo bolj direktno (ja ... mačje smo precej trde, res je) povedala takole:
"Glej, psu moraš povedati/pokazati, kaj TI hočeš da počne - ne se spraševati, kaj bi ON rad. Ne čakati, da dela nekaj, česar NOČEŠ, pokaži mu, kaj HOČEŠ."

In tu mi je bilo že malo bolj jasno, kaj je mislila s prvim opažanjem.

Valjda, jaz psu doma nisem pokazala kaj naj dela, ampak sem zmeraj pustila, da "kr neki" dela, potem pa ob prekrških vpila "ne tega". Kaj pa, pa ni vedel. Logično.
Recimo da pes rine za tabo v kopalnico, ti se z njim gožvaš ob školjki in "fuj" školjka, "pusti cunje", "bejži ven" in take ... koliko lažje je psu PRED kopalnico reči "čakat" in ko se vrneš, psa izljubiti, kako da je priiiiden in oh in sploh in se odločit, kaj naprej. Ali "voljno" ali pač "pejdi z mano" ali "še čaka" - karkoli, saj ni važno.
In pes ni nič "užaljen", ko dobi eno nalogo, kvečjemu bolj pozoren nate (kar ne pomeni, da se te drži za r't), pa še točno ve, kaj bi rad od njega. In ko tisto izpolni, je itak super, ker je pohvaljen.
Kr' neki bluzenje tudi kr' neki obrodi, ena pravila pa zelo pogoste nagrade in naklonjenost Šefice Wink


Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1492 : ponedeljek, 20.01.2014 : 03:25:46 »

Tole pišanje po tleh (spet razmišljam po svoje, pojma nimam, če je to res tako) je lahko dejansko totalno nepovezano z WC incidentom in tvojim kreganjem, lahko je dejansko zgolj znak trmarjenja, ker preprosto ni mogel s tabo na balkon. Čisto preprosto. Kot mali otrok, ki se začne dret, ko ga za roko odvlečeš mimo stojnice z baloni.  Wink
Lahko pa je ene sorte izraz stiske "Šefica kriči iz čistega mira, nekaj je narobe". Kot se pes polula, ko se ustraši ali preveč vznemiri.
Pojma nimam. Opazuj ga, kako reagira na zanj običajne stvari, ki mu jih "slučajno" brez besed preprečiš. Boš po mojem hitro videla, ali trmari, ali sprejme take stvari mirno in se pač sprijazni, da tokrat pač nečesa ni na razpolago.

Kazen? Običajno je tako, da poleg tega, da pes z nezaželjenim vedenjem itak ne dobi tistega, kar bi rad, še aktivno poseženo v dogajanje z glasom, kretnjo, "fuuuj" itd.
Že to, da je nekaj psu onemogočeno, je zanj "kazen".
Špric iz Gospe pršilke, ki žlehtnobno pride "iz nebes" nad kuŠka, ki koplje zemljo je tudi kazen.
Lahko je žleht nemški glas Šefice ob kraju zločina med zločinom samim, kazen ...
Po drugi strani pride "kazen", ki sploh ni mišljena kot kazen, sama od sebe - poznaš primere kontaktov z el. pastirji ... Roko se ga je recimo enkrat dotaknil, zraven so bile ovce in osel, valjda ga je odneslo par metrov stran in po tistem se je že ob blejanju ovac na 100 m hotel obrniti nazaj na sprehodu ... on je povezal ovce in "kazen" in ne recimo tega, da ni slišal/ubogal mojega "sem" in ga je stresla "kazen". To pač ni kot pri otrokih, ki jih naplahtamo "ker nisi ubogal tovršice, popoldan ne boš dobil palačink".

Kdaj ti odločaš, kaj dela?
Ja, ko mu pokažeš/poveš, kaj naj dela. In takrat tudi sploh imaš možnost odločiti ali je nekaj za pohvalit ali pač za kaznovat oz. korigirat.
Če jeste večerjo, pa je on lepo sam nekje nemoteč, je verjetno za vse OK.
Če pa imaš psa, ki žnjara pod mizo in sitnari, mu določiš neko delo za ta čas, ko hočete imeti mir pri mizi - da se ubadate z večerjo in ne z njim.
Pri nas pes ni moteč na žicarski način, bi ležal pod mizo vsem pod nogami, morda komu polagal glavo v naročje, precej "diskretno", ampak gre pa v kučo. Pač, tam nikogar ne moti in gre brez problemov in to je pač njegovo "delo" za ta čas. Ko pojemo, ga pa pokličemo vem in je ves vesel, ker si je prislužil nagrado - rad razcufa papirnate serviete Smiley To je to.
Pa nikoli ne protestira, se je že kar sam navadil, da samo pogledaš proti kuči, ko hodijo lonci na mizo in on gre tja in tam pač je - ponavadi itak drema.

Ali pa: grem z njim ven, on bi stal že pred vrati (sicer čisto pridno in brez neke histerije kot "moji" borderji), pa ga pošljem "čakat" na hodniku, da se v miru obujem in vse to, potem pa je priiiden in "za nagrado" greva. Saj je vse čisto banalno, ma glih to mi je Smetka takrat razlagala, samo tudi jaz nisem štekala, zdaj se mi vsaj nekaj več svita Smiley

Ne vem, če je vse to prav PoPasje, ma tako nekako si predstavljam zadeve.
In dejansko pri meni delujejo, vse odkar sem se nehala spraševati "kaj BI morala zdaj ali prej in kaj BI pes rad" ... pač nekako bolj flegma delam tisto, kar imam za delat oz. hočem delat in od psa pač pričakujem (mu določim), da mi da mir, ko ga-psa- ne rabim, oziroma, da naredi tisto, kar bi rada, da naredi. Tko nekako.

Samo, Mačja, moraš vedet, da eni se res rodijo že bolj nadarjeni za PasjeZnanstvo. Eni moramo pač bolj na dolgo študirat in kak letnik tudi ponavljat Smiley
Ma boš videla, tudi mi bomo enkrat teŠke frajerke Afro

objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1493 : ponedeljek, 20.01.2014 : 03:35:15 »

Aja - tole z Rokotom, večerjo in kučo, da ne bo narobe razumljeno. To, da gre v kučo ni nobena "kazen" - to je samo usmeritev KJE naj bo, če mi že ne paše, da je pod mizo, v naročjih in po celi kuhinji.
Samo to - pač določim, kaj bo zdaj z njim. In ker je kuča zanj kraj počitka, tam pač počiva Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1494 : ponedeljek, 20.01.2014 : 09:53:05 »

Aaa, sem čakala, kdaj bo kdo napisal, da sekret in pobalkonsko pišanje nista povezana. Čisto preprosto preizkusi:
- prvič ga ne vzemi ven na balkon brez ceremonije, oz. mu reci čakaj, al karkoli že pač imaš za komando, da mora čakat. Greš na balkon, ga ne šljiviš in vidiš, kaj se bo zgodilo. Če se ne zgodi nič je vse OK, če se popiški, pol te vozi naokoli in imata delo.
- naslednjič mu z najbolj žnarajočim glasom povej, da je lump in da ne sme s tabo na balkon niti pod razno blablabla, še mal se zadereš in načrtno uporabiš tazoprn bodylanguage, še najbolje je, da to narediš malo po tistem, ko te je zares razkuril in si bila zares jezna, da je bolj avtentično Roll Eyes ... Greš na balkon in vidiš, kaj se bo zgodilo. Če se popiški, pol mu očitno ni jasno zakaj je bil kregan in veš, da ne smeš več tega počet, če se ne popiški, je pa itak ok in ne kompliciraš dalje.
Tako bi jaz naredila, itak pa ne vem, ali je to skladno s stroko. Pač probaš in vidiš.
Eto ti test, zakaj se je popiškil in eto ti izkušnje, kako ravnati v prihodnje Smiley

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1495 : ponedeljek, 20.01.2014 : 13:58:40 »

Potem se mi je vmes zgodila No Jinx, pa dodatne debate s Smetko, ki mi je malo bolj direktno (ja ... mačje smo precej trde, res je) povedala takole:
"Glej, psu moraš povedati/pokazati, kaj TI hočeš da počne - ne se spraševati, kaj bi ON rad. Ne čakati, da dela nekaj, česar NOČEŠ, pokaži mu, kaj HOČEŠ."

In tu mi je bilo že malo bolj jasno, kaj je mislila s prvim opažanjem.

Valjda, jaz psu doma nisem pokazala kaj naj dela, ampak sem zmeraj pustila, da "kr neki" dela, potem pa ob prekrških vpila "ne tega". Kaj pa, pa ni vedel. Logično.
Recimo da pes rine za tabo v kopalnico, ti se z njim gožvaš ob školjki in "fuj" školjka, "pusti cunje", "bejži ven" in take ... koliko lažje je psu PRED kopalnico reči "čakat" in ko se vrneš, psa izljubiti, kako da je priiiiden in oh in sploh in se odločit, kaj naprej. Ali "voljno" ali pač "pejdi z mano" ali "še čaka" - karkoli, saj ni važno.

KWAAAAA  Shocked Shocked Shocked Shocked

Groza. Samo strmim. Tole si moram pa nekam skopirat za vsak slučaj, da kakšen  "meeelllaaaa" napad, ko vidim kakega Smetkinega cuckota, ne bo usoden.
Oboh, kera čudna razmerja so to - skoz ga moraš gnjavit, da ga osrečiš, če ga pa ne gnjaviš, sta pa oba v riti.

Mucki rulajo  ljubezen  Kiss
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1496 : ponedeljek, 20.01.2014 : 14:20:01 »

skoz ga moraš gnjavit, da ga osrečiš, če ga pa ne gnjaviš, sta pa oba v riti.

 Grin Evo, rava je naredila super povzetek! Afro
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1497 : ponedeljek, 20.01.2014 : 14:31:45 »

Khm.
MamaF,  take otroke se je pred leti dobilo v KGM kot posebno ponudbo. Zdej pa te štacune ni več, aveš. Evil

Kar se kričanja tiče – sem zelo potrpežljiva oseba. Zelo. Ampak kričim (ma veš uno, ko obstaneš od zvočnih vibracij) samo na otroke.
Na žvalce pa nikoli.  Kiss
Nisem še nikdar bila niti jezna, niti zares jezna nanje. Če pa že dvignem glas, je pa to samo od strahu (ko rečeš PUST!!, da ne bi česa s tal pojedel).
Mogoče pa zato moja omladina pravi, da takosmate bolj crkljam. No, sej mogoče pa res.

Rava,
Sej ima Smetka tudi take kuŠke, ki so kot mucki, veš. In ti ni treba nič od zgoraj naštetega počet.
Imaš samo eno komando:« pridi sem« in se tiščita na kavču.
Zakaj bi se pa gužvala v kopalnici s psom in »pusti cunje« in »bejži« pa ne štekam. "Fuj školjka" tudi ne pride v poštev, ker je itak ne doseže  Grin Grin.  Maxi čaka ali pred kopalnico ali v kopalnici na tepihu in ni v nobeno napoto.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1498 : ponedeljek, 20.01.2014 : 14:35:57 »

rava, kot vedno, v črno  super
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #1499 : ponedeljek, 20.01.2014 : 14:36:02 »

Kocka,

" prvič ga ne vzemi ven na balkon brez ceremonije, oz. mu reci čakaj, al karkoli že pač imaš za komando, da mora čakat. Greš na balkon, ga ne šljiviš in vidiš, kaj se bo zgodilo. Če se ne zgodi nič je vse OK"

Ta varianta je običajno pri nas, se pravi je vse ok  Wink.
Gre z mano kamorkoli, če se tako odločim, in če se ne, pač ne gre. Mogoče pa se sploh ni zato popiškil. Mogoče je samo markiral.
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nike je doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines