mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:29:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Strah pred psom
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred psom  (Prebrano 4510 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lin05
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : petek, 20.04.2012 : 19:01:48 »

Pozdravljeni vsi člani  Smiley
Odločila sem se, da še tukaj malo povprašam kako naj rešim mojo težavo. Ampak na najprej opišem problem in obrazložim naslov...
Bojim se psa, točno določenega. Živim v vasi in do naše hiše vodi cesta od kateri je tudi hiša katere pes je moja težava. V tej hiši živi družina, ki ima psa, natančneje "nemškega ovčarja" (400€ vreden nevzgojen mešanec; sami so se pohvali s tem, kot tudi s tem da rodovnika nima). To je že njihov 3 tak pes, vsi pa so "čuvaji", torej na verigi preživijo 90% življenja. Pocrtančki so samo dokler ne prerastejo mladiča. Zaradi prejšnjega psa moj strah tudi obstaja. Sicer se psov na splošno ne bojim, ampak vedno ko grem mimo njihovega vhoda imam čuden občutek.
Pred 5leti smo bili na sprehodu s takrat nekaj mesecev starim psičkom. Mirno smo šli mimo vhoda, ko se je pes, ki je histerično lajal, strgal z verige in našega mladička prijel za vrat. Sicer ni bilo nobene poškodbe, strah pa je ostal meni in psu. Lastnik je psa nasmejano prijel in ga zopet zvezal. Od takrat greva oba vsakič zelo previdno mimo. Kaj mislite da bi se dalo pri tem narediti, ker je strah moteč?
Hvala za vse odgovore.  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : sobota, 21.04.2012 : 18:17:10 »

En od načinov da se znebiš strahu je vsekakor ta, da se s tem psom spoprijateljiš - navsezadnje je težave povzročal prejšnji pes in ne ta. lažje bi bilo, če bi to storila že pri mladičku.
Druga možnost je kakšna avtosugestija s katero bi se znebila strahu -  povsem normalno je, da si se takrat zelo ustrašila, ni pa dobro da te je zaradi enega niti ne tako zelo travmatičnega dogodka (če bi bil pes res žleht, bi bil mladič težko poškodovan še preden bi ti lahko odreagirala) toliko let strah - še potem, ko "krivca" že ni več.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 25.09.2013 : 13:08:30 »

Živjo, bi se kar priključila v tej temi. Tudi moja dobra prijateljica se na smrt boji psov. Mislim, da ni imela kakšne slabe izkušnje niti kot otrok niti pozneje, vsaj ugriznil je pes ni nikoli. Sama se moram včasih prav zadržati, ko dobesedno beži in se mi skriva za hrbet ob pojavi 3kg "mrcine" Evil, ki je sploh ne opazi, ali pa malo pobevska in se umakne. Mi je pa zanimivo, da psi vanjo silijo dosti bolj kot vame, verjetno prav zaradi njene reakcije. Sama se psov ne bojim, a sem vedno oprezna, previdna, ko stopim na tuje dvorišče, sploh kje bolj na samem. In čeprav na svojih sprehodih in pohodih dnevno srečam vsaj tri pse, lahko povem, da sem v zadnjem letu srečala le dva nepoznana, ki sem ju pobožala. Oba sta prirepkala k meni in se dobesedno zleknila na pol na hrbet na pol na bok za božanje.

Zanimivo se mi zdi, da lastniki psov pogosto domnevajo, da mi psi niso všeč, ker v njihove pse ne silim, niti z rokami niti z buci buci kako si lep. Enkrat je bila lastnica hiperaktivne terierke celo užaljena in mi psa turila v naročje. Ker je slišala, da sem ljubiteljica psov in njene psice "nisem šlivila", kot se reče. Jaz pa sem mislila počakati, da se psička skulira (če sploh se kdaj) in jo potem malo počohljati. Ali pa samo opazovati hiperakitven primerek psa in ji vreči kako žogico.

Skratka, da ne zaidem: bi lahko kakšno rekli na to, kako se je pametno vesti, ko srečamo neznanega psa?
So morda kakšni nedvoumni signali, ki jih lahko razberemo pri psu in ko je bolje ostati pri miru, ali pa se počasi umakniti in ki bi jih lahko razumel in opazil tudi nekdo, ki se že tako ali tako boji psov?
Kaj pa če si želimo malo pasje pozornosti, če se želimo psu približati in se spoprijateljiti z njim, kako ravnamo takrat?
Imate morda še kak nasvet, kako ravnati v primeru psa, ki vas nalaja iz kake ograde? Saj veste tisto, ko čakajo čisto pri ograji, da pridete čisto zraven in potem zalajajo. Pri takih tudi jaz še vedno odskočim. Potem ko vidim, da gre za psa, se skuliram, samo po moje če bi me na ta način presenetila kokoš, bi še vseeno odskočila Undecided



Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 25.09.2013 : 17:49:32 »

Citat
Zanimivo se mi zdi, da lastniki psov pogosto domnevajo, da mi psi niso všeč, ker v njihove pse ne silim, niti z rokami niti z buci buci kako si lep. Enkrat je bila lastnica hiperaktivne terierke celo užaljena in mi psa turila v naročje. Ker je slišala, da sem ljubiteljica psov in njene psice "nisem šlivila", kot se reče. Jaz pa sem mislila počakati, da se psička skulira (če sploh se kdaj) in jo potem malo počohljati. Ali pa samo opazovati hiperakitven primerek psa in ji vreči kako žogico.
To pa zelo pogosto doživljam.  Tongue Sem velika ljubiteljica psov, ampak če ga srečam ga pač ignoriram (edino če poznam ali pa če mi je res všeč), da o tistih za ograjami sploh ne govorimo. Potem pa vsi ''Rebeka a ne maraš več psov, zakaj pa to?!?''  Roll Eyes Tongue kadar ne vtaknem roke v vsako ograjo in ne kličem vsakega psa kot velika večina. Če sem z mojim ki je problematičen do drugih psov in se umaknem na drugo stran ceste ali pa, če ni te možnosti grem samo naravnost mimo, se tudi jezijo pogosto da kako ne maram psov če se ne ustavljam da bi se ''pogovarjali'' in vohali.  Roll Eyes
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Strah pred psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines