mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:19:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Družina - krdelo ?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Družina - krdelo ?  (Prebrano 31627 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #105 : torek, 23.08.2005 : 18:53:16 »

Lanabela, moja svakinja ima neko posvojenko, za katero še vedno nisem čisto prepričana ali je samojedka ali ne. Prav fino pašejo skupaj. O traparijah pa raje ne bi...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #106 : sreda, 24.08.2005 : 14:19:25 »

Ali imaš od posvojenke kakšno slikco?
S traparijami je pa tako, moje so jih tako polhne da je ravno še znosno. Če bi se od nekoga naučile še nekaj kar ne še znajo...Mislim, da bi zaradi kulturnih razlik oboji zelo lepo dopolnili svojo zbirko
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #107 : sreda, 24.08.2005 : 16:53:47 »

Pes ni pes, ce ne dela bedarij.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #108 : sreda, 24.08.2005 : 17:24:16 »

Pes ni pes, ce ne dela bedarij.

se ne strinjam
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #109 : sreda, 24.08.2005 : 17:33:35 »

No, da drugace povem, zelo me zabava ko pes dela bedarije.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #110 : sreda, 24.08.2005 : 18:38:15 »

Lanabela, jo bom poskusila poslikati. Jo namreč bolj malokrat vidim :-/

Hm, bedarije... Mi jih vidimo tako, za pse so pa verjetno taka dejanja nekaj čisto drugega...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #111 : četrtek, 25.08.2005 : 11:46:01 »

Hja, za pse je to načeloma čista zabava in preganjanje dolgčasa. Do določene mere je zabavno tudi zame, in ta mera je pri meni res zelo visoko, saj se znam recimo do solz nasmejati, ko recimo s skupnimi močmi zvlečejo težak kotel na vrh stopnic in ga vržejo dol, ali pa mi nastavijo tisto nagnusno igračo od oskubljene kure v posteljo (potem moram obvezno zakričati, to jih namreč neskončno razveseli). Tudi se ne razburim ravno pretirano, če mi iz naslanjača naredijo zobotrebce, pa da ne omenjam, kaj je posnela skrita kamera, ki sem jo nastavila v sobo, in se je snemalo, kaj delajo ko me ni doma. Skoraj sem se zadavila od smeha. Ampak takrat, ko so naredile luknjo v streho (približno meter krat meter) je bilo pa kar malo hudo.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #112 : četrtek, 25.08.2005 : 12:39:40 »

Hja, za pse je to načeloma čista zabava in preganjanje dolgčasa. Do določene mere je zabavno tudi zame, in ta mera je pri meni res zelo visoko, saj se znam recimo do solz nasmejati, ko recimo s skupnimi močmi zvlečejo težak kotel na vrh stopnic in ga vržejo dol, ali pa mi nastavijo tisto nagnusno igračo od oskubljene kure v posteljo (potem moram obvezno zakričati, to jih namreč neskončno razveseli). Tudi se ne razburim ravno pretirano, če mi iz naslanjača naredijo zobotrebce, pa da ne omenjam, kaj je posnela skrita kamera, ki sem jo nastavila v sobo, in se je snemalo, kaj delajo ko me ni doma. Skoraj sem se zadavila od smeha. Ampak takrat, ko so naredile luknjo v streho (približno meter krat meter) je bilo pa kar malo hudo.
Predvidevam, da je pri vas kar pestro. Cheesy
In če seveda gledamo s tega vidika, koliko stvari nam uničijo, oz. kaki tesarji, tapetniki ( to je bilo pri nas popularno, saj so ji bile zanimive samo stvari filane s peno - kavči, blazine, postelje, kovtri, igrače....)...znajo bit, jih komot imenujemo paraziti.
Seveda se tudi v tem najde kakšna korist, če se hoče. Tongue( da zamenjam staro sedežno, zbelim stanovanje...)- pa se potem fajn počutim.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #113 : četrtek, 25.08.2005 : 13:49:52 »

Seveda se tudi v tem najde kakšna korist, če se hoče. Tongue( da zamenjam staro sedežno, zbelim stanovanje...)- pa se potem fajn počutim.

 Grin  Grin Ravno vceraj smo nasli eno od teh koristi - novo sedezno, ker je v tastari moral biti en vrag notri, ki ga mala psica nikakor ni mogla zbezat ven in ga je zato rastrancirala v prafaktorje. Pa se ene par kil sem izgubila, ko smo sedezno vlekli v drugo nadstropje.  Grin hmm, pa jim se recite paraziti, ko pa tako lepo skrbijo na naso vitko linijo in sodoben izgled bivalnega prostora.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #114 : četrtek, 25.08.2005 : 13:59:49 »

Zadnja leta bistveno manj uničujejo.  Razen tistega naslanjača, ki je bil pa itak njihov in je bil samo še za na kosovnega kakšne  resne škode ni bilo (prej pa... no tista luknja v strehi, 2x požrt topli pod v veži...) no, z leti se nabere. Recimo Lančka, ki je iz predala ukradla barve za stene, odprla črno in zeleno in jih metala po veži... Abstraktna umetnina je na nekaterih mestih segla skoraj do stropa. Psico sem jaz nesreča skopala, pa je bila do menjave dlake lepo svetlo zelena. Ali pa ravno tako Lančka, ki je pregriznila kabel pod napetostjo, tako da je pokalo kot na fronti zaradi občasnih prebojev (no to je bila dobra šola, kasneje noben pes ni več pipnil kabla pod napetostjo) In ko sem ravno mislila, da so se na stara leta zresnile....Psice, ki se sicer res cel dan zvirajo po kavču so se zgledno obnašale...sem mislila..in kaj je pokazala skrita kamera? Samo da sem dobro odnesla pete, so psice zasedle vsa mesta, ki so najbolj prepovedana in na katerih niti enkrat nisem nobene zasačila. Tako so se spravile ne samo stikat ampak tudi ležat na obe mizi, predalnik in celo na najvišje knjižne police. In to tako, da nisem nikoli nič posumila. Nič razbitega, nič premaknjenega, čisto kot kakšne mačke.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #115 : ponedeljek, 29.08.2005 : 12:27:23 »

  No  pa smo  pri nas  tudi  postali  "kardelci" Cool.  Pridružila  se nam je 4,5 mesečna nemška žimavka Dina Cheesy....Uničujemo še ne( za enkrat je  mentor -Damster še malo  zadržan in  je še ni  vsega poučil Tongue)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #116 : torek, 30.08.2005 : 11:56:21 »

Ti samo malo počakaj... In upaj, da jo bo naučil tudi kaj koristnega.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #117 : nedelja, 30.10.2005 : 19:17:22 »

no tako. Moje mišljenje o pasjih bedarijah:
preveč priden pes - robot
priden pes takrat ko je res treba - karizma
prisrčno neubogljiv pes - razvajena simpatičnost
neuboglivost, ki komurkoli škodi - nesramna scrkljanost
 No tako. Kratko in jedrnato.
Kar se pa kardela tiče pa tole. Človek si že po parih dnevih izbori neko mesto v kardelu. Sam pa odloča katero.
Kardelo definitivno je. Sami moramo poskrbeti, da je dobro usklajeno. Argumentirajo lahko tisti, ki imajo vsaj tri pse. Po mojem mnenju.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #118 : nedelja, 30.10.2005 : 19:56:09 »

No, jaz moram priznat, da nam nas pesjanar ni naredil dos edaj (knock - knock) nobene hujse skode. Enkrat je pregriznil kabel od polnilca za mobitel, pa malo nam je spraskal vrata v eni sobi, ko smo ga po pomoti zapri notr. Sem pa tudi jaz ze imela idejo, da bi v stanovanje namestila kamero, da vidim kaj nas falot dela, kadar je sam doma. Do sedaj sva ga ujela pri naslednjih 'kaznivih' dejanjih: metem ko naju ni bilo, je sel spat na najino posteljo, lezal je tudi na mizi v jedilnici (to sem ugotovila tako, ker sem, preden sem sla od doma, dala na mizo popolnoma svez prt, ko sem pa prisla nazaj je bil pa malo zamaknjen, na prtu pa dve rumeni pikici.. FUJ! Shocked , mi je bilo takoj jasno Grin ), igral oz. trudil se je igrati pasjanso (iz klubske mizice je vzel zavojcek kart in ga razgrizel, da so bile karte po celi dnevni), pospravljav je vrecke (iz predala je zvlekel vrecke in zopet vse zgrizel po celi dnevni). Ja, imamo kar pridnega kosmatinca  Cheesy Grin Cheesy Zdaj sem zacela razmisljat o tem, da bi ga naucila tudi sesat in kuhat. Samo je bolj lesen pri teh zadevah  Grin Cheesy
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #119 : ponedeljek, 31.10.2005 : 11:48:39 »

Veš, tako kot otroci tudi psi dosti raje delajo prepovedane stvari.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Družina - krdelo ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines