mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:16:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Družina - krdelo ?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Družina - krdelo ?  (Prebrano 31532 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #15 : nedelja, 21.08.2005 : 10:22:17 »

mi ponavadi mladičkom marsikaj dovolimo("saj je še mladiček, bo že, se bo že navadil, saj bomo šli v šolo...), potem pa v šolo pa komande, kričanje potegi za ovratnice in če se slučajno kuža upa kaj braniti, ga po možnosti z združenimi močmi inštruktorjev in ostalih tečajnikov z batinami naučimo "kdo je šef".

Tudi pri nas je to ravno obratno. Z leti ima cedalje vec pravic.  Grin
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #16 : nedelja, 21.08.2005 : 10:36:15 »

Jaz imam pa občutek, da se ima naša psica bolj za človeka in s tem za del našega krdela in ne obratno - se pravi, da bi imela nas za del njenega krdela....

upam, da kdo zastopi zgoraj napisano Huh Roll Eyes
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #17 : nedelja, 21.08.2005 : 10:45:46 »

Ni mi povsem jasno zakaj dvom v koncept krdela.
Zakaj se pojavljajo vedenjske motnje pri psih, ki so izolirani? Pa s tem ne mislim na  (za nas ljudi) neprimerno vedenje v urbanem okolju. Kar precej  taksnih psov (recimo samcev) se ni zmozna niti razmnozevati (eden osnovnih nagonov), saj goneco psico napadejo, namesto, da bi jo probali oploditi - samo primer.
Zakaj se potepuski psi formirajo v skupine - krdelo? Enostavno zato, ker so tako mocnejsi, imajo vec moznosti braniti se, preziveti, ohranjati teritorij, priti do hrane itd.
Ne glede na pasmo, psi stremijo k temu, da so lahko del neke druzbe (cloveske, pasje ali z neko drugo zivaljo). Samoto, v kakrsnikoli obliki, ne prenasajo ravno najbolje.
Torej, koncept krdela brez dvoma obstaja.

Mogoce bi bilo bolj smiselno postaviti vprasanje ali pri nekaterih pasmah, se obstaja koncept rangiranja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 21.08.2005 : 10:48:51 »

To je tvoje mnenje, prav. Moje je pac drugacno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #19 : nedelja, 21.08.2005 : 11:00:24 »

 Grin  Grin  Grin Jasno, da je to moje mnenje in cisto nic vec, kot samo moje mnenje. S tem tudi nisem mislila posegati s spreminjanje tvojega prepricanja ali prepricanje kogarkoli drugega.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 21.08.2005 : 11:05:01 »

Oh brez skrbi, moje prepricanje se pa tezko spremeni (pa se rima se Cheesy) Wink.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #21 : nedelja, 21.08.2005 : 11:10:58 »

Nanook, kakšno je pa tvoje mnenje oz. prepričanje?

Jaz se strinjam z Drejči.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 21.08.2005 : 11:17:38 »

Psi so cisto prevec prilagodljiva vrsta, da bi se striktno drzali pravila, koncepta krdela.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #23 : nedelja, 21.08.2005 : 11:28:45 »

Kako pa naj bi potem imenovali zdruzbo psov in ljudi, ki drzi skupaj?  Roll Eyes

Psi gotovo imajo nek obcutek, da je druzina nekaksno krdelo. Ne vem, kako bi si drugace razlozila pasje veselje ob obiskih ali priloznostih, ko se nas vecja druzba spravi na izlet. Takrat so po mojem psi se posebej srecni, zato ker imajo obcutek, da se je krdelo okrepilo.  Cool

Kar se sefa krdela tice, se tudi meni zdi samoumevno, da smo to ljudje. Pa ne samo zaradi hranjenja in postavljanja mej. Psi vidijo, kaj vse zmoremo in dobro vejo, da sami marsicemu od tega ne bi bili kos. Zapomnijo si, ko jih resujemo iz zagat. Odtod obcudovanje, zaupanje in zelja pripadati. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 21.08.2005 : 11:42:05 »

A res drzi skupaj ali drug od drugega pobirajo stvari in so v bistvu paraziti?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #25 : nedelja, 21.08.2005 : 11:49:32 »

 Grin Grin Grin
Se ti zdi, da te Tari zajeda? Lahko navedes kak primer?  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 21.08.2005 : 11:50:46 »

Mu kuham, ga vodim na sprehode, ga kopam, ga vodim k vetu, in vse to kosta $$$.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #27 : nedelja, 21.08.2005 : 11:53:23 »

In v zameno nic ne dobis? Kaj ti v okviru svojih zmoznosti ne ustreze, ce kaj hoces?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 21.08.2005 : 11:54:13 »

V bistvu uzivam v skrbi zanj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #29 : nedelja, 21.08.2005 : 15:14:36 »

Mu kuham, ga vodim na sprehode, ga kopam, ga vodim k vetu, in vse to kosta $$$.

pa je že kdaj probal zate kuhati, te kopati, voditi k zdravniku (in za vse to plačati) - in biti "alfa" namesto tari ;-)
ali je že kdaj izjavil, da se požvižga na "skupnost" s tabo (če ni krdelo) in da bo raje sam poskrbel za hrano higieno in zdravje? ;-))))
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Družina - krdelo ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines