mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:40:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Družina - krdelo ?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Družina - krdelo ?  (Prebrano 31704 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #75 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:12:30 »

Hja, jaz ne bi rekla, da ima celotna cloveska populacija zaradi celotne pasje populacije kako vecjo moznost prezivetja...

Pri simbiozi ne gre za celotno populacijo ampak posamezne primere. Moj primer: moj pes ima vecjo moznost prezivetja, ker ga hranim, jaz pa imam vecjo moznost za prezivetje, ce me kdo napade, ker je pac moj pes mali medved. Seveda pri manjsih pasmah taka oblika simbioze ne obstaja. Pa ce gledas, da te pes razveseli, manjsa depresijo in manjsa moznost samomora in ze na tak nacin, da svoj del k skupnemu bivanju, ki je vreden vec kot hrana, ki mu jo damo.
Logiran
ogy
otrok do 14 let
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #76 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:20:42 »

psi in njihovi predniki so živeli v krdelu,saj so tako imeli večje možnosti za preživetje.zdaj sicer ne živijo tako kot nekoč,nekaj nagona pa jim je le ostalo,zato ponavadi vzamejo svojo družino za krdelo.vsekakor pa po mojem mnenju ni prav da se imajo za vodjo saj se nam zlahka uprejo in celo poškodujejo.če želimo to preprečiti jim moramo dati vedeti da smo mi vodje in ne oni.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #77 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:27:42 »

Lanabela, všeč mi je tvoj post  Wink .
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #78 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:30:38 »

Lanabela, to se mi slisi logicno, dobro podkrepljeno z argumenti, hkrati pa tudi zelo nazorno opisano.  Cool Pravo poletno branje!  Wink (ce ze vreme ni  Undecided  Grin )
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #79 : ponedeljek, 22.08.2005 : 18:41:46 »

Pri simbiozi ne gre za celotno populacijo ampak posamezne primere. Moj primer: moj pes ima vecjo moznost prezivetja, ker ga hranim, jaz pa imam vecjo moznost za prezivetje, ce me kdo napade, ker je pac moj pes mali medved. Seveda pri manjsih pasmah taka oblika simbioze ne obstaja. Pa ce gledas, da te pes razveseli, manjsa depresijo in manjsa moznost samomora in ze na tak nacin, da svoj del k skupnemu bivanju, ki je vreden vec kot hrana, ki mu jo damo.

In potem svizec zavije cokolado....pa dobimo Milko. Ko bi se le slo samo za hrano... Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #80 : ponedeljek, 22.08.2005 : 19:34:46 »

Ce je pes razlog, da se ne ubijem, potem ni stvari, s katero bi mu to lahko povrnil in mislim, da sem jaz prej parazit kot on. Sploh pa je bistveno, da kar dam jaz njemu lahko on dobi tudi drugje, kar pa, da on meni pa jaz nebi dobil nikjer drugje: ljubezen, veselje, zvestobo, obcutek pripadnosti, odobravanje, rekreacijo, ravno prejle je imel take fore, da so mi solze od smeha pritekle in to je neprecenljivo. Najmanj kar lahko naredim, je da ga hranim, cesem itd. Pa veliko ljudi se prezivlja z prodajo psov in ce je kdo parazit, so oni paraziti.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #81 : ponedeljek, 22.08.2005 : 19:44:28 »

Kakorkoli, vem, da moj pes ne živi z mano v simbiozi ampak je parazit, ki zažira moj čas in denar. Res pa je, da sem se za to zavestno odločil, bi se še enkrat in me sploh ne moti. In kljub njegovemu parazitstvu ga imam rad in bom skrbel zanj kolikor se bo dalo. DDB, pes ti daje kolikor on hoče in misli, ne toliko kot želiš ti.

Pa veliko ljudi se prezivlja z prodajo psov in ce je kdo parazit, so oni paraziti.

Katere misliš, resne rejce ali preprodajalce?

Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #82 : ponedeljek, 22.08.2005 : 20:09:32 »

Vsak, ki ima profit.

Saj pravim, da toliko kot mi pes da in misli dat, je vec kot bi si sploh lahko zelel.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #83 : ponedeljek, 22.08.2005 : 20:25:20 »

Nan, veš, da te imam čisto rada, ampak ko tole berem, se mi zdi, da imam doma bodisi dinozavre, bodisi nič več ne vem o psih  Sad
A mi lahko razložiš, kako naj bi po tvoje funkcionirali psi?
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 22.08.2005 : 22:31:59 »

Lanabela zelo razumljvo si napisala, v vsem se strinjam!
Lp K
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #85 : torek, 23.08.2005 : 11:35:33 »

Skupni prednik psa in volka je odkril novo niso-stalna bivalisca pri cloveku in se temu primerno prilagodil. Vir hrane so bili odpadki in iztrebki ipd., zato zdruzevanje v krdelo ni bilo vec tako nujno potrebno kot to srecamo pri volkovih. Da pozres en odvrzen kos mesa ne potrebujes krdela, se vec, to te lahko celo ovira. Torej se je poleg zunanjosti spremenilo tudi vedenje in zdruzevanje v krdela ni bilo vec taka nuja kot poprej oz. ni predstavljalo kake bistvene prednosti. Tako da so okrog pohajkovali v parih, posamic, v krdelu, odvisno od okoliscin. Niso se pa drzali koncepta krdela, ker to preprosto ni bilo vec potrebno. So pac tako zelo prilagodljivi,  tega ne potrebujejo ves cas in znajo zelo dobro preziveti tudi brez krdela.

V skladu s pobiralci odpadkov se je seveda razvil tudi odnos clovek-pes, ki je bil na zacetku verjetno +0, kasneje pa je presel tudi v +-, -0, ++, s tem da je (po moje) danes dalec najvec +- (v korist psov).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #86 : torek, 23.08.2005 : 11:38:12 »

Aja, tole zgoraj je za Yo, sam je bolj na hitro.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #87 : torek, 23.08.2005 : 11:55:32 »

V mojem primeru je korist približno izenačena. Psi dobijo večino potrebne hrane, večino nege ( nekaj tega si dobijo oz opravijo sami), streho nad glavo in veterinarsko oskrbo.
oboji imamo s skupnim življenjem  obilo zabave in zadovoljstva
to kar sem dobila in še dobivam od psov v veliki meri jaz je znanje (ki je tudi vnovčljivo, če smo že pri materialnih koristih, v kolikšni meri je pa odvisno od mene), poleg tega sem, po naravi kolerik, z leti dobila jeklene živce, saj so me psi naučili, da se živčni izpadi nikakor ne izplačajo.
S psi je povezanih tudi veliko dejavnosti, v katerih oboji na moč uživamo.
No pa še niti ne tako majhna korist, namreč velika pomoč pri omejevanju invazije podgan.
Čeprav od svojih psic ne pričakujem, da me bodo branile, je zelo prijeten občutek, da v hiši nisi sam.

Načeloma bi lahko rekli, da od psov za vložena materialna sredstva dobimo povračilo na čustvenem področju.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #88 : torek, 23.08.2005 : 12:02:23 »

Samo nekaj, narobe gledamo, to da mi cesemo psa ne damo nic psu, ker vecini sploh ne pase. pes da nam s tem, da nam pusti, da ga cesemo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #89 : torek, 23.08.2005 : 13:09:01 »

A da bi mu moral zato, da ga pucaš še nagrado dat? Ne vem, moje imajo česanje zelo rade (dokler jih pretirano ne cuka seveda), za njih je to neka taka socialna izmenjava, nekako kot opice ki si trebijo  "uši". Tudi med seboj se čistijo, najraje zjutraj, ko so sploh najboljše volje in kar najbolj prijatle, tako si medsebojno čistijo recimo oči in ušesa. ali pa poližejo kakšno ranico, ki je njen lastnik ne doseže sam (zato pri nas ovratnik ne opravlja svoje funkcije in moramo na pse kar lepo paziti). To delajo vse vsem, neodvisno od hierarhije, kot znak dobre volje in naklonjenosti.
Res ne vem, kakšno korist naj bi imela od tega da psa češem jaz, namreč ena stvar je počohati kratkodlakega psa, druga pa počesati 6 dolgodlakih cuckov, od katerih dlaka kar frči, in potem to tudi pospraviti.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Družina - krdelo ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines