mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:00:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97409 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #60 : četrtek, 14.10.2004 : 21:47:47 »

Članek o katerem verjetno govori nanook lahko najdete tukaj.

Članek je o pesticidu, je pa napisano tudi katera sredstva vsebujejo ta pesticid. Med njimi je omenjen tudi Frontline.
Logiran
Linči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #61 : četrtek, 14.10.2004 : 23:31:09 »

OJ, moj kuža je skoraj kot ovčka...zelo kosmat in dolgodlak. Že vse sem poskusila za te nadležne bolhe, klope in ostale zajedalce, ampak nobena stvar ni tako učinkovita kot AMPULE FRONTLINE! To ti res zelo priporočam... pa ne samo jaz kot vidiš Smiley))
Pa srečno!!!  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #62 : petek, 15.10.2004 : 07:40:50 »

No, če je bilo morda res dokazano, da Frontline povzroča raka, bi ga morali umakniti iz prodaje. Grem sedaj iskati članek na to temo. Lp

V bistvu nekih dolgorocnih-dolgotrajajocih studij sploh ni. Poskusni zajcki so nasi psi; ko bodo ugotovili, da kaj ne stima, bodo pac vse skupaj malce drugace zapakirali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : petek, 15.10.2004 : 07:42:30 »

Članek o katerem verjetno govori nanook lahko najdete tukaj.

Članek je o pesticidu, je pa napisano tudi katera sredstva vsebujejo ta pesticid. Med njimi je omenjen tudi Frontline.

Ja, to je eden o fipronilu (take se dobi za pesticide), potem je pa se eden iz Whole Dog Journala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #64 : petek, 15.10.2004 : 08:28:31 »

MEni so v trgovin rekli, naj bi bilo ugotovljeno, da Frontline ampule povzročajo raka na koži...

Vsi vemo, da z nanašanjem sredstev proti bolham na pse nanašamo strupe - insekticide.  Cry  Vsak normalen človek ve, da to ni v redu in da se mora nekje poznati.
Eterična olja so repelenti in s svojim vonjem samo odganjajo bolhe, jih pa ne uničujejo. Žal kar lep odstotek bolh očitno slabo vonja  Tongue in potrpijo tistih nekaj minut, ko je treba na psa.

Trgovce jaz jemljem z veliko rezervo - Frontline se pač v trgovini ne sme prodajati in ker trgovci živijo od prodanega blaga, morajo pač prodati nekaj svojega. Zato velikokrat naredijo slabo reklamo za blago, ki ga sami nimajo. Prodajo vam pa npr. Tiguvon, ki pa žal ne deluje že nekaj let. Ali pa insekticidne ovratnice, spreje, pudre... Strup je na psu, bolhe pa tudi.

Vendar pa tudi veterinarji služijo na veliko s prodajo Frontline-a. In potem svetujejo ljudem, naj ga uporabijo vsak mesec, ker samo toliko drži proti klopom. In ker se klopi pojavljajo od marca do novembra, en ubogi kuža letno dobi 9-10 doz strupa. Pa zmnožite z življenjsko dobo psa...  Cry

Po mojem do tega prihaja zato, ker ljudje ne poznajo razvojnega cikla bolh in njihovega življenja. Samo zastrupljanje psa pač ni učinkovito, ker 95% bolh živi v okolju!
Jaz ne vem, ali imam srečo ali kaj, ampak pri mojih psih zadostuje nanos Frontline-a 1x letno - junija ali julija in mir do naslednjega leta.
Logiran
tini
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #65 : petek, 15.10.2004 : 09:13:56 »

Halo!

Jaz imam mačko doma, ki nam je prinesla bolhe v stanovanje pa se trudimo , da bi se jih znebili. Mački smo dali frontline ampulo, na dva tedna pa globinsko počistimo in posprejamo s Disektinom. Vendar gre vse tko počasi...  Še vedno me kaka bolha ugrizne.

A ima kdo izkušnje, kako dolgo traja, da se jih povsem znebiš? Mačka namreč ne hodi ven.

Hvala!
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #66 : petek, 15.10.2004 : 09:37:01 »

hojla,

ja pri nas je bilo podobno. poleti smo dobili eno mlado potepuško mucko, ki je seveda imela bolhe. doma pa imamo še dva psa in eno muco. seveda so jih potem vsi dobili. in potem je bila akcija. mala muca je dobila stronghold, psa smo skopali (pudlico smo prej še ostrili na nulo) in dali frontline, mačka pa je dobila ovratnico. pa da ne govorim, o generalnem čiščenju hiše... no to sem ponovila po parih tednih, pa sem sem ter tja še kakšno zalotila... so res trdožive te male žverce
Logiran
Aska
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #67 : četrtek, 28.10.2004 : 14:54:22 »

Lep Pozdrav

Imam velik velik problem! Kuža je imel bolhe smo mu dal frontline in zdi se mi da jih nima več, samo so se pa zaredile v moji pojstli nekej sploh ne vem, prešprical sem vse že ne vem kolkrat kupu razne spreje v lekarnah v pasjih trgovinah, zmetu že polno dnarja pa še kr vsako jutr mam bule od ugrizov pa sm vse pregledu, nikjer ni niti ene bolhe okol pojslte pod v vse zamenu se tuširal ne vem kolkrat nikjer jih ne najdm ampak bule in ugrizu so pa vsako jutro tu. Če kdo lahko pomaga se zahvaljujem za odgovor!

Aska
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #68 : četrtek, 28.10.2004 : 15:28:37 »

Aska
Jaz sem imel isti problem z bolhami. Odpravil sem jih z DESEKTIN-om. Vendar pa je treba niti vztrajen. Jaz sem skoraj dva tedna, vsak dan posebej z Desektin-om pomival celo stanovanje in sčasoma sem se jih rešil. To je žal dolgotrajen postopek, vendar mi je uspelo. Je pa ta problem vsekakor zoprn in ti prav nič ne zavidam.

Morda kdo drug od bralcev tega foruma pozna kakšno hitrejšo rešitev problema.

V vsakem primeru ti želim, da bi se jih čimprej rešil!!!

Lp
Matic, Era in Dona  
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #69 : četrtek, 28.10.2004 : 15:50:31 »

Živjo!

Za mačko, ki zdaj ne hodi ven bi bila primerna Program suspenzija za mačke. Ker postanejo bolhe sterilne se ne razmnožujejo več!!!


LP
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #70 : četrtek, 28.10.2004 : 16:21:41 »

Če misliš, da so bolhe samo v postelji, operi posteljnino, jogi pošpricaj z Desektinom, če imaš prešito odejo, pošpricaj tudi to. Naše mačke spijo z nami na postelji, zato preventivno pošpricamo jogi enkrat mesečno.
Logiran
amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #71 : četrtek, 28.10.2004 : 16:42:07 »

Mi imamo z Frontlinom dobre ozkušnje,ampulo nanesemo 2× letno in ni ne bolh,ne klopov.Mi je pa Frontline priporočila izvrstna veterinarka Zlatka Čop,ni pa omenjala nikakršnih stranskih učinkov.
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #72 : četrtek, 28.10.2004 : 17:39:24 »

amo

Frontline je odlično preventivno sredstvo katerega namen je obvarovati pred bolhami psa. Ne bo pa pomoril bolh, ki gnezdijo drugod po stanovanju.

Aska

Očitno ima tudi KARMEN dobre izkušnje z Desektinom tako, da morda ne bi bilo slabo, če poizkusiš na ta način.

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #73 : četrtek, 28.10.2004 : 18:06:19 »

Moja dobiva ampule frontline pa nimamo nobenih problemov tudi v hiši jih nimamo
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #74 : četrtek, 28.10.2004 : 18:35:01 »

Frontline pobije bolhe, ki so na zivali. Problem je, da bolha vecino casa ne prezivi na psu - tam se samo hrani. Za vse ostalo (med drugim tudi odlaganje jajcec) pa si najde kaksen cim tezje dostopen koticek nasega stanovanja, vrta, ...
Ko bolhe enkrat prineses v hiso, je desektin v kombinaciji s frontline-om edina opcija. Vsaj po mojih izkusnjah. Etericna olja in co. so ze fina, dokler so bolhe zunaj in ne na tvoji zivali (in posledicno v hisi). Kot preventiva (pa ne 100%) torej.
Desektin kupis v lekarni, upostevaj prilozena navodila za uporabo in doziranje. Preden pa se lotis "debolhacije" stanovanja/hise/vrta pa vse zivali (ce imas akvarij, za tisti cas ugasni filter) umakni iz prostora, pusti rec delovati uro, dve, potem pa dobro prezraci in posesaj. Pri delu je fino uporabiti vsaj rokavice, ce ne kaksne rute cez nos in usta. Cez 10-14 dni postopek ponovi, po potrebi tudi veckrat.
Zelim ti, da se jih cimprej znebis.
m.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines