mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:46:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97410 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #75 : sobota, 06.11.2004 : 17:06:18 »

Naša yorki in perzi imata skupna obdobja bolh. Wink Takrat vsak dan sedimo in iščemo bolhe. Za mucka imamo nekakšen prah, ki ga potreseš po mucku in se nato nekaj časa izogibaš boažnju. Podobno je tistemu prahu za krompir, ampak ta prah je za muce. Yorki uporablja frontline in ovratnico. Perzi ima bolhe na srečo le v tistih bolhastih obdobjih in takrat mu nabavim še ovratnico, kasneje, ko je izven tega obdobja pa jo ima za "okras". Grin Sedaj mu moram kupiti novo (verjetno v Gali&Nika-se ve zakaj Wink). Yorki je prejle bil okopan in ker je bil priden, si je prislužil novo ovratnico za bolhe Grin Oba imata ovratnico ves čas na sebi, ker previdnost ni nikoli odveč.
Glede bolh v postelji-nič izkušenj. Ali pes spi z vami v postelji? Grin Grin Huh Operite posteljnino, kot je rekla KARMEN. Grin
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #76 : nedelja, 07.11.2004 : 20:15:18 »

Je možno, da imam jaz bolhe od psa? Zdi se mi , da mi lezejo po glavi. Gredo bolhe na človeka?
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #77 : nedelja, 07.11.2004 : 20:20:16 »

Seveda gredo lahko, lahko te tudi pičijo(ugriznejo) vendar se pa ne naselijo na človeku.
Logiran
Renejc
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #78 : sreda, 10.11.2004 : 14:36:26 »

sm sla skoz vse poste pa vseeno nisem zasledila odgovora kako je z odstranjevanjem bolh pri mladicu? 11 tednov starem cca 6kg? ... kaj uporabiti? sampon, ampule? ali za1x se nic?
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #79 : nedelja, 12.12.2004 : 20:10:23 »

sm sla skoz vse poste pa vseeno nisem zasledila odgovora kako je z odstranjevanjem bolh pri mladicu? 11 tednov starem cca 6kg? ... kaj uporabiti? sampon, ampule? ali za1x se nic?
A še vedno nihče ne ve?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #80 : nedelja, 12.12.2004 : 20:37:16 »

sm sla skoz vse poste pa vseeno nisem zasledila odgovora kako je z odstranjevanjem bolh pri mladicu? 11 tednov starem cca 6kg? ... kaj uporabiti? sampon, ampule? ali za1x se nic?

Kar se Frontline-a tiče, pred 12 tedni ne. Potem pa Frontline za mačke, če nimajo za pse za tako kilažo. Lp
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #81 : ponedeljek, 13.12.2004 : 20:11:41 »

Kar se Frontline-a tiče, pred 12 tedni ne. Potem pa Frontline za mačke, če nimajo za pse za tako kilažo. Lp
Jaz sem pa danes vprašal na dve kliniki, kako je kaj s sredstvi proti bolham pri dva meseca starem psičku, pa so mi rekli da se lahko Frontline že uporabi pri tej starosti Huh
A lahko negativno vpliva na rast psička ali kaj?
Upam da moj kuži nima bolh Sad Se samo vsake toliko malo popraska, tako da ne vem ali ga muči kakšna bolha ali pa ga le nekaj požgečka?
Ali se tudi vaši psi vsake toliko popraskajo, čeprav nimajo bolh?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #82 : ponedeljek, 13.12.2004 : 22:31:14 »

Ne bi vedel Burgy. Meni je veterinarka rekla, da pred 12 tedni raje še ne. Pa je dobil potem prvo tubico Frontlinea čez dva tedna, pa je bilo vse ok.

Obstaja še sicer kakšen spray kot Zyzek. Jaz sicer z njim nimam izkušenj, sem pa prebral to tukaj http://www.mojveterinar.com/arhiv/ostalo/iris%20ZDRAVILA/zyzek/z_y_z_e_k.htm
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #83 : ponedeljek, 13.12.2004 : 22:41:50 »

Burgy, jaz ne bi uporabila ampul. Vem, da sem Tarija enkrat posula z Bolfo praskom, ko je bil se mladic. Zdaj nimava pa nic (tudi bolh ne) oz. obcasno kako etericno olje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #84 : četrtek, 10.03.2005 : 13:41:16 »

Hojla!  Grin

Mi smo zaradi slabih izkušenj s Frontline "presedlali" na Stronghold oz. to nameravamo. Pa me samo zanima vaše mnenje glede tega, koliko časa mislite da je dobro, da mine med tem, ko smo mu dali zadnjo ampulo Frontline in med prvo Strongholda (ne bi rad, da bi prišlo do kakšnih neljubih reakcij), ter na koliko časa vi vašim ljubljenčkom dajete Stronghold (piše da ga je potrebno dajati mesečno, vendar smo mi npr. pri Frontline to dajali na 3 mesece). Zanima me še ali v primeru dajanja Stronghold zdravila še pride v poštev tudi uporaba Pratela, saj naj bi že prvo bilo učinkovito tudi proti črevesnim zajedalcem.

Vaše izkušnje in mnenje?

LP
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #85 : četrtek, 10.03.2005 : 15:25:55 »

Stronghold proti bolham ni prav učinkovit. Mi smo slab teden po ampuli dobili bolho.
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #86 : četrtek, 10.03.2005 : 15:33:21 »

Nam se je to zgodilo tudi po Frontline, pa glede na to, da je Frontline mal na slabem glasu, pa tudi naš čivavek ga ne prenaša dobro, smo se odločili, da probamo nekaj drugega...kombinirati nameravamo z eteričnim oljem, pa upam da bo rezultat dober.

LP

P.S.: še vedno me zanima vaše mnenje na moje prejšnje vprašanje...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 10.03.2005 : 21:21:25 »

Stronghold po mojih info ne deluje na vse notranje zajedalce (mislim da ne deluje na trakulje).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #88 : petek, 11.03.2005 : 08:48:37 »

Če se ne motim, je Stronghold bolj primeren za odpravljanje ušesnih garij in preprečevanje dilofilarije.
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #89 : petek, 11.03.2005 : 11:12:37 »

Definitivno je tudi proti bolham...
...najbolje da prepišem s škatle (ker nisem prepričan o pravilnosti slovenskih prevodov, bom raje napisal kar v angleščini, pa naj kdo, ki se na to bolj spozna, prevede)  sram :
- treatment and prevention of flea...for flea allergy dermatitis.
- prevention of heartworm.
- treatment of sarcoptic mange.
- treatment of adult intestinal roundworms.

...pri mačkah pa še za:
- treatment of ear mites.
- treatment of adult intestinal hookworms.

LP
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines