mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:03:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97187 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zamarro
gost
« : petek, 06.12.2002 : 16:07:43 »

kako ste se spravili nad bolhe?
Mi našega kužka pogosto kopamo,mu vsak teden operemo njegove stvari,kupili smo neki sprej za bolhe, pa ovratnico....pa ima še vedno bolhe! Pa saj ne da bi jih imel grozno veliko, samo tu in tam kakšna...samo je to vseeno preveč, ker živi v stanovanju in ne more povsod bolh trosit(zdaj se mi že zdi, da vse po meni leze)...prosim pomagajte!
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1 : petek, 06.12.2002 : 16:51:45 »

Frontline - ampule ali spray in cisto nic drugega! Wink

Vse ostale (komercialne) variante pri moji prejsnji mrcini niso delovale. Pri sedanjih sem ostala pri tem in moram reci, da sem ze pozabila, kako bolha sploh zgleda... Grin Grin Grin
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #2 : petek, 06.12.2002 : 17:10:52 »

Tako kot je rekla Sally: FRONTLINE ampule. Pa posvetuj se z veterinarjem, ker se dozirajo glede na tezo psa.  Frontline ampulo stisnes psu na tilnik in ga potem kaksen dan tam ni priporocljivo prijemat, bozat. Deluje pa frontline 3 mesece in sicer proti bolham in klopom.

LP,
    Miska
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #3 : petek, 06.12.2002 : 18:23:42 »

Se pridružujem mnenju mojih predhodnic. Torej, ampule Frontline so tudi pri Tari učinkovite kar se tiče bolh in kar me še posebej veseli-tudi proti klopom.  Grin Sicer pa se mi zdi, da je podobna tema v obsežnejši varianti že odprta in še tam poglej za mnenja in nasvete. Lp
Logiran
TT
gost
« Odgovor #4 : petek, 06.12.2002 : 19:04:15 »

Jaz pri psicki uporabljam STRONGHOLD ampule, pri psu pa FRONTLINE. Ce grem na sprehod po gozdu, pa ju nasprejam se s Frontline sprejem.
Glede na rezultate, sem bolj zadovoljna s stronghold-om. Frontline ne drzi 3 mesece, ceprav proizvajalec to zagotavlja - preverjeno, vsaj pri mojih psih je tako!
Je pa velika razlika v ceni: za eno ampulo strongholda dobis dve ampuli fronline-a.
Vecina veterinarjev prodaja fronline, ker je cenovno ugodnejsi in se zato lazje prodaja. (To sem izvedela iz prve roke - prijatelja veterinarja)

Najbolje je da poskusis oboje, potem pa se glede na rezultate pri svojem psu, odlocis.

LP

Silvia
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : petek, 06.12.2002 : 20:29:55 »

Tudi jaz Taronu dajem Frontline in je en izmed redkih psov, ki mu še drži tri mesece (tako proti klopom kot proti bolham).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #6 : petek, 06.12.2002 : 21:01:50 »

Pozabila sem dopisati, da tudi mojima drzi 3 mesece proti bolham, ce ne celo vec vcasih... Je pac odvisno od psa do psa... Za klope resda manj, a imamo sreco z njimi, ce pa se ze pojavijo, se je se najbolje obnesel Biokill...

Je pa res, da je Stronghold dober tudi proti filariozi, ki je prisotna predvsem na nasem koncu (Obala)... Ampak za tega nadleznega parazita imam se vedno raje tabletke ali injekcijo, ker se mi zdi varneje.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : sobota, 07.12.2002 : 11:02:36 »

Jaz sem zdaj že trikrat uporabila Desektin za "razbolhavanje" stanovanja. Seveda pa zraven še Frontline. Desektin se prodaja v lekarnah, je kar precej drag, pa navodila je treba dobro prebrati, ker je strupen za ljudi, pse in ostale male domače živali. Ampak ko sem imela občutek, da bolhe grizejo že mene, sem kupila Desektin. lp
Logiran

Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #8 : sobota, 07.12.2002 : 15:35:39 »

Jaz tudi ta problem resujem z ampulami Frontline, vendar ko je to jesen dobil bolhe jih nikakor nisem mogla odpravit. In sem kupila se tablete PROGRAM proti bolham. In zdaj mu cez zimo vsak mesec lepo dam tableto in je mir. Bolh ni vec. Samo bom spomladi zacela dodajat tudi Frontline zaradi klopov. Ne vem, no meni je Program full pomagal.

lp, Polona
Logiran
Lonck
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #9 : ponedeljek, 30.12.2002 : 13:41:31 »

mi2 sva dobila tut stronghold sam se jakc še zmeri čoha kt zmešan...aj možn da nima bolh ampak da je alergičen na kj druzga?
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #10 : sreda, 08.01.2003 : 13:21:49 »

Lončk, seveda je možno, da je kaj drugega!

Jaz sem bila s svojo labradorko vsaj 5x pri veterinarju zaradi njenega že skoraj histeričnega praskanja. Ker se je toliko praskala in lizala je na tački ostala popolnoma brez dlake in potem je nastala še gnojna rana.
Najprej smo se zadeve lotili s Strongholdom, da se je ovrgla možnost zajedalcev. Najbolj smo sumili garje, ki so se ravno takrat zelo razpasle. Potem sem zamenjala hrano (iz Nutro na Hill's) in ji pričela dodajati Dermatin. Vsak dan sem v hrano vmešala surov zmlet korenček, žličko jabolčnega kisa in deci koprivinega čaja. Stanje se ji je v dveh tednih zelo izboljšalo in rana zacelila. Tako da sploh nisva šle na testiranje za alergije. Sem ji pa pred enim tednom ponovno začela dajati Nutro in bom videla, če se bo praskanje ponovilo.

Priporočam ti, da svojemu kužku najprej zamenjaš hrano. Če pa po kakšnem tednu ne bo bolje, se oglasi pri veterinarju.

Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #11 : petek, 23.01.2004 : 17:28:10 »

Ja tudi pri nas smo dobili bolhe. Sicer ne vem od kod in kako pa vseeno.
Zanima me kaj bi uoirabili na mojem mestu, glede na to da sta psa dva. Nonstop umivata drug drugega, da ju ločim ne pride v poštev, frontline ne upam dat ker se ližeta in je strupen. Imate kako idejo? Kako je z ovratnicami? Pomagajte
Hvala in lp, Pia
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #12 : petek, 23.01.2004 : 22:10:52 »

Zamarro!
Si pomisli tudi na kakšen sprej za špranje v stanovanju itd??
To je največji problem v stanovanju, ker je večina bolšje populacije povsod tam, kjer pes hodi- v okolici Sad
Nekje sem zasledila, da je na psu LE 10% bolšjega sveta v naših stanovanjih Grin Lips Sealed
Če pes že ima bolhe, priporočam frontline + sredstva za razpršitev po stanovanju. Če želimo popolnoma odpraviti bolhe, morajo biti ''špranje'' v stanovanju glavna tarča; ko je v našo hišo muc prinesel bolhe (in so se z njimi ''okužili'' še preostali malo bolj odlakani člani Roll Eyes ) sem pršila špranje kot zmešana, da sem se bolh znebila.


Tudi za preventivo sem zvesta Frontline-u!!
Logiran
Ales2010
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #13 : sobota, 24.04.2004 : 16:37:50 »

Pozdravljeni!

Vceraj sm koncno dobil svojega malega zlatega prinašalčka.Star je 8 tednov.

Me pa zanima zakaj skos grize zadnje tačke in tam okoli repa. Mislim da ga srbi ali pa kaj podobnega. Prosim svetujte mi kako naj malemu pomagam.

Hvala.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #14 : sobota, 24.04.2004 : 18:40:23 »

Mogoče je to http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=400
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines