mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:24:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Pes vidno hujša
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes vidno hujša  (Prebrano 7268 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
M000
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« : sreda, 09.05.2012 : 22:05:34 »

Lep pozdrav vsem skupaj!

Že kar nekaj časa spremljam ta forum kateri mi je že tudi veliko krat pomagal in sedaj se prvič obračam na Vas in Vašo pomoč.

Doma imamo namreč psa mešančka, kateri je precej velike rasti. Star je 2 leti in pol in pred slabimi 4 meseci je tehtal 70kg. Ampak pes vidno hujša! Danes smo ga stehtali in ima 62kg. Sicer ni videti suh, videti je čisto ok za njegovo rast, še zmeraj je živahen, je normalno, pije normalno v glavnem vse ostalo je v mejah normale le to hujšanje me malce skrbi. Doma me mirijo s tem, da je pes ves čas v "pogonu" (kar je res, ker imamo zelo veliko dvorišče in pes nonstop laufa) ampak vseeno.... Tablete proti zajedalcem dobi na vsake pol leta, tudi vročino sem mu že nekaj krat izmerila kar tako, če bi morda kaj pokazalo, ampak nikoli nič.

Zanima me ali ima morda kdo podobno izkušnjo s tem in je mogoče vzrok  v tem, da je zdaj, ker je toplo več zunaj in se bolj razlaufa, ker pozimi namreč spi v hiši in zato hujša?  

Že vnaprej hvala za odgovor!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 10.05.2012 : 07:57:20 »

Če ob isti količini hrane, več miga je normalno, da je shujšal, ker je itak dooooosti bolj zaželjeno, kot če kako kilo preveč. Razglistiš lahko tudi večkrat na leto.

Če pa ob isti količini hrane in enaki količini gibanja hujša in če bi bilo po razglistenju še vedno enako, bi pa sama vsekakor malo analizirala vsaj kri, oz. tistih testov, ki bi jih vet. predlagal.

Razglistiš lahko tudi večkrat in če ga do zdaj nisi že nekaj mesecev, lahko brez skrbi ponoviš tretma. Če živiš na vasi kjer so tudi druge živali bi sama razglistila raje večkrat na leto kot samo 2x.

Je pa vedno boljše imeti suhega psa, če je večji še toliko bolj. Razbremeniš tako kosti in vezi, kot srce. Počutje na sploh je pa tako kot pri nas - bolše je Wink

Logiran
M000
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.05.2012 : 16:05:22 »

Mislim, da malce manj poje kot je pozimi, ko je bil večina časa v hiši. Če pa se bo hujšanje nadaljevajo pa ga bom sigurno peljala na pregled.

Hvala lepa!  Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #3 : ponedeljek, 14.05.2012 : 19:37:21 »

Aha, tule si kar sam delno odgovoril: pozimi je bil pes več v hiši in je več jedel, torej se je manj gibal ob večji količini hrane. Upam, da je samo to, če se bo hujšanje nadajevalo, pa vsekakor priporočam obisk veterinarja. Razglistiš ga pa lahko na 3 mesece, sploh če je veliko zunaj in če ima kak sumljiv apetiti za določene ˝priboljške˝ (beri drekce ipdb).
Logiran
M000
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 25.06.2012 : 19:27:29 »

Hvala lepa za odgovore.

Ja bo menda kar to povecano gibanje vzrok hujsanja, ker sedaj drzi enako tezo ze kar nekaj casa in tudi drugih znakov kaksnih bolezni ni.

Lp
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : ponedeljek, 25.06.2012 : 19:34:42 »

 Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #6 : ponedeljek, 25.06.2012 : 23:42:02 »

Če kaj pomaga tole, da psi povečni čez zimo imajo vedno kak kg ali pa več kot poleti. Pri moji je vedno tako bilo in ko vprašala vetije, so mi rekli, da je to čisto normalno oz. običajno.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Pes vidno hujša
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines