mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:44:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Težave
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Težave  (Prebrano 6027 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« : nedelja, 20.05.2012 : 22:33:24 »

Z neko gospodično, ki živi v bližini mojih staršev (njeno ime in pasma psa naj bosta zaenkrat še skrivnost), imamo že nekaj časa težave. Njen pes se je nekoč zakadil v moje in ob tem ugriznil mojo mami. Ob drugi priliki je Mincu strgal uho in Darku naredil nekaj lukenj v grlo in gobec, oni pes pa je lastno gospodarico oklal - prijavila je, da so jo oklali naši psi. Seveda je takrat naokrog govorila (tudi vzreditelj njenega kužka), da moji psi koljejo ljudi in pse po Ljubljani. Na srečo je inšpektor videl, koliko je ura, in je primer zaključil brez sankcij. Danes se srečamo, psa sta bila spuščena, kjer sta vedno. Prijatelj te gospodične me prosi, če lahko psa pokličem. Seveda sem ju. Psa sta takoj prišla k meni, sem ju privezala, se zahvalila, ker sta počakala in šla mimo. Malo pred enajsto zvečer (se pravi ravnokar) me kliče policist, ker me je dotična gospodična prijavila, ker sem imela psa spuščena. Okej, sta bila res, ta del priznam. Ker se je pa očitno odločila, da misli nagajati do amena, me zanima, in ker se z njo ne da mirno pogovarjati, če je imel kdo kakšne podobne izkušnje in kako jih je rešil. Ali obstaja kakšna pravna pot, glede na vse prejšnje težave z njo? Ne bi se rada kregala z nikomer, pravdala še manj. Vedno sicer pravim, da lepa beseda lepo mesto najde, ampak povsod pa očitno ne gre. Hvala za vse vaše konstruktivne predloge. Res sem pa močno prizadeta in žalostna, ker se trudim vzgojiti svoje pse in se trudim, da bi bili ti čiim manj moteči za okolico (poleg tega se še trudim razveseljevati ljudi s kužki), pa jih dobim takole po goflji.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : ponedeljek, 21.05.2012 : 08:01:13 »

Če odkrit pogovor ne pomaga, po mojih osebnih izkušnjah pri kolikor tolikor uravnovešenih osebkih zagotovo pomaga že prijazno pisemce, ki ga daš napisati dobremu odvetniku, po možnosti takemu, z imenom kot se šika  Wink. Stroški so minimalni, pa še pravdanju se izogneš. Psa pa le imej privezanega, če obstaja še tako minimalna možnost, da jo boš srečala, ker eni res samo čakajo, da si popestrijo svoj mizeren dan...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : ponedeljek, 21.05.2012 : 09:32:41 »

To vsekakor. Pa vselej, ko zalotiš njenega psa brez povodca fotografiraj, zaleže tudi mobitel. In če jo bo zanimalo, kaj počneš, ji prijazno pojasni, da zbiraš dokaze, če jo bo še kdaj prijelo da te bo po nemarnosti prijavila.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : ponedeljek, 21.05.2012 : 09:40:55 »

Se strinjam s predhodnicama ... Ful mi je žal, da imaš tako štalo. Angry Ampak ne moreš verjet, kako je enim dolgčas v lajfu. Shocked  trmoglavka
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 21.05.2012 : 17:53:47 »

Neža, ja takole je to, tipično slovenčkasto, predvsem pa tipično šentflorjansko.

Se strinjam z vsem, kar je zgoraj napisano, predvsem pa je pomembno, da si vse zavestno beležiš - morebitna srečanja, kaj je bilo rečeno in kaj se je zgodilo, da imaš neko evidenco (npr. tega in tega dne ob tej in tej uri se je zgodilo to in to) + fotografiraš kot je bilo že zgoraj omenjeno.
Ni nujno, da se srečate s psi, lahko tudi samo človeška srečanja - popiši in dokumentiraj.
Če slučajno spet pride do takega "fizičnega" napada psov (bože ne daj), spet dokumentiraj, čimbolj podrobno kar se da, če je zraven še kdo, ki ti lahko zgodbo potrdi, toliko bolje.
Sicer pa s takimi ni kultiviranega, človeškega "odnosa", zato se je res najbolje zaščititi in poskrbeti, da jih lahko nazaj vrneš enako porcijo, kot bi jo oni želeli servirati tebi. In ji ob priliki čisto lepo pojasniti, da boš po pravni poti naprej urejala te zadeve in odgovorila na njeno početje, če te bo še naprej blatila.
Ne daj se, včasih je treba komu samo malo podkuriti pod ritjo in jim pokazati, da ne morejo kar z vsakim delati kar se jim zahoče.  jezen
Pa seveda res paziti, da imaš pse vedno na oku in vedno na povodcu, žal, pri vseh teh norcih in neuravnovešencih.

Drugače pa vse čestitke in bravo za super delo, ki ga opravljaš s kosmatinci.  bravo
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #5 : ponedeljek, 21.05.2012 : 19:25:57 »

Se podpišem s predhodnicami kar so napisale, tako, da ne bom ponavljala s podobno napisanim. Res žalostno, da se to dogaja Sad
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : torek, 22.05.2012 : 07:43:00 »

Hej, hvala vsem za vaša mnenja in spodbude. Danes se dobim s kolegico - odvetnico in bova videli, kaj in kako. Vsekakor poročam.

Casperjanc, hvala ti za čestitke in za konstruktiven predlog - se ga bom držala.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
TaNjUsKa
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 04.10.2012 : 20:33:08 »

No sem se odločila pisati v to temo. Imam vprašanje glede lastništva... Ne gre se za mene, ampak za eno sorodnico. S fantom sta bila skupaj približno 7 let, pred 1,5 letoma sta si kupila psa mladička, nerodovniškega, trenutno tehta 9 kg, gre za manjšo pasmo. Ta pes je pisan na tega fanta, ne vem zakaj, ker ga je on v bistvu nje podaril.  vse stroške veterinarja je plačevala ona. Zdaj ko sta se razšla, jo v bistvu on s tem psom izsiljuje, oba si ga želita, vendar pač na papirju je lastnik on, sicer pa je ona več z njim, tudi finančno je imela ona stroške z njim. Dejansko gre zdaj res za to, da ker ona ne želi biti s tem fantom, jo izsiljuje z odvzemom psa.
Zanima me, če obstaja kakšna možnost, da postane ona lastnica psa, čeprav on tega nebi dovolil?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Težave
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines