mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:42:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Pomurska psička Aika
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomurska psička Aika  (Prebrano 223750 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #390 : torek, 27.11.2012 : 15:34:10 »

Sem še enkrat govorila z veterinarko, ki je včeraj delala ultrazvok. Ali je v herniji črevo zavozlano ali ne, se na ultrazvoku ne vidi. Peristaltika je delovala, kar je v redu, vidne so bile pa pikice na črevesni steni, kar ni v redu, lahko bi bilo vnetje.

Glede jeter pravijo, da anastezija ni problem, ker imajo na voljo tudi anestetike, ki minimalno obremenjujejo jetra in se presnavljajo drugje.

Leptospiroza je še vedno visoko mogoča, po njihovem mnenju, ker so prizadeta jetra in ker je enkrat urinirala temno rjavo, čeprav je zdaj urin ves čas rumen in so ga ogromne količine, njeno stanje pa se je izboljšalo preden je dobila antibiotik.

Rezultati glede lepospiroze bi morali biti danes, ampak jih žal niso prejeli, aaaagrh!  :S  Sad

Omenila sem še enkrat prekomerno pitje, sedaj bomo merili koliko natančno spije v 24ih urah, ker to odpira cel spekter novih možnosti za diagnozo. Dodatnih jetrnih testov pravijo da ne bi delali, dokler ni rezultatov, ampak mene res skrbi, da po nepotrebnem zgubljamo čas.

Strinja s s tem, da gre Aika na dietno hrano za podporo jetrom, tako da jo grem sedaj iskat.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #391 : torek, 27.11.2012 : 16:10:36 »

 objem zate skuiki in za Aiko! Držimo pesti in vseh osem šapk ,da bi se dobro izteklo!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #392 : sreda, 28.11.2012 : 00:32:21 »

Ni mi namreč jasno predvsem, kako naj bi dali v narkozo psa, ki ima težave z jetri  Undecided

Ce je poseg nujen, pac izberes manjse zlo. Sicer se pa kot glavni anestetik uporablja plinska anestezija pri kateri se presnovi le 0,3 % anestetika, ostalo se izdiha.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #393 : sreda, 28.11.2012 : 00:37:21 »

zjutraj pa je dobila svoje brikete z oljem, razdeljene na dve porciji, je pojedla.

Ce imate problem z zelodcem in zdravite se gastritis, bodi precej varcna z oljem, se bolje - izogibaj se ga.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #394 : sreda, 28.11.2012 : 10:01:41 »

Želodec je bil prva domneva, vendar kasneje ni več kazalo, da je kaj z želodcem.
Hvala za podatek, zdaj je po posvetu z veterinarji na "jetrni dieti", tja zraven spada olje.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #395 : sreda, 28.11.2012 : 14:20:17 »

Testi za leptospiro negativni, naslednji možni diagnozi sta hepatitis ali vnetje trebušne slinavke, pravijo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #396 : sreda, 28.11.2012 : 15:09:22 »

Testi za Cushinga za našo Lucy so bili opravljeni na podlagi krvi, ki je bila poslana mislim, da na DUnaj. Drugače pa je redno na kontroli na veterini v Šiški.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #397 : sreda, 28.11.2012 : 18:28:58 »

No, krasno, Aika je pravkar izbruhala vse, kar je danes pojedla. Ampak hec je, da ta hrana ne bi več smela biti v želodcu, ker jo je jedla ob 10.00 in ob 13.00.

 Lips Sealed

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #398 : sreda, 28.11.2012 : 18:38:02 »


Hmpf  Undecided    -Sirota mala, prav smili se mi. Si kaj poklicala na VF glede tega? Ker jaz sploh ne vem, kaj bi ti svetovala. Huh
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #399 : sreda, 28.11.2012 : 19:02:44 »

Sem govorila z veterinarji, vendar težko kdo kaj pametnega reče. Hrana naj bi se iz želodca premaknila v treh urah (sedaj pa je od zadnjega obroka 6 ur), edino če je težko prebavljiva - ampak jedla je dietno formulo Hepatic (ji je bilo pa malo slabo takoj po obroku, je šla ležat in se poklapano držala kakšne pol ure).

Trenutno njeno počutje zgleda OK, tako da bomo počakali do jutri, če se ne pričnejo komplikacije ponoči. Kar res upam, da se ne bodo.
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #400 : sreda, 28.11.2012 : 19:08:27 »

Joj, Aika, držimo tačke in pesti, da bi šlo na bolje. Mislimo na vaju.  objem  Kiss

Kar pa se bruhanja in prebave tiče - pri nas se je že zgodilo, da je Casper jedel zjutraj ob sedmih in je izbruhal cel kup pozno popoldne (med cca. 18 - 19) in je naredil tak kup, da sem imela grozen občutek, da je vse to spravil iz trebuščka..... Se je pa potem vse hitro stabiliziralo z rižem in strogo dieto in je bilo vse ok.

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #401 : sreda, 28.11.2012 : 19:29:43 »

Ker ne morem drugače pomagati, in se mi Aika in ti zelo smilita (in zelo cenim tvoj trud), bi lahko pomagali (vsaj malo) finančno, ker vem, da vse te preiskave in vse skupaj pri veterinarjih niso poceni. Kaj praviš, bi ti prav prišlo? A lahko kam nakažem vsaj nekaj po svojih močeh?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #402 : četrtek, 29.11.2012 : 08:39:13 »

branka, zelo prijazno od tebe  Kiss A bi nakazala kar Repku (s pripisom DZZ Pomurja - za Aiko),
glede na to da bosta petkov in ponedeljkov račun za raziskave plačana še od
tam? Hvala ti  Smiley (podatki so na prvi strani te teme)

Sicer pa je šla Aika včeraj nazaj na kuhano dieto ("jetrni" riž s piščancem in dodatki,
pravi da je mljask) in Ranital, 12 ur brez bruhanja, juhej  Cheesy

Zvečer se je v svoji postelji igrala z Wubo in vidno se ji je smejalo, zjutraj pa mi je nekaj naspidirano repkastega
skušalo v posteljo zlesti. Tako da je po počutju skoraj tako, kot je bila v četrtek in petek, ko nekaj ni bilo čisto ok (zgledalo
je kot da jo spet pričenja mučiti artritis, ni hotela na sprehod, hitreje je bila utrujena), je bila pa vseeno vesela, lačna in odzivna.

Po zajtrku gre na VF na pregled, ki smo ga zaradi včerajšnjega bruhanja prestavili s petka na četrtek.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #403 : četrtek, 29.11.2012 : 09:00:48 »

branka, zelo prijazno od tebe  Kiss A bi nakazala kar Repku (s pripisom DZZ Pomurja - za Aiko),
glede na to da bosta petkov in ponedeljkov račun za raziskave plačana še od
tam? Hvala ti  Smiley (podatki so na prvi strani te teme)



Velja, hvala za podatke  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #404 : sobota, 01.12.2012 : 19:50:20 »

Aika je danes po počutju končno kot dobra stara Aika  Kiss Z veseljem je šla na sprehod, prvi tapravi od kar je zbolela, po desetih dneh mi je skušala skočiti v naročje, norela je naokoli s svojimi igračkami ...

Malo me skrbi, ker ji prebava tako počasi "deluje", saj potrebuje kar 48 ur + da prebavi, kar je pojedla.

Glede operacije hernije ni resnega konsenza med veterinarji - najprej so rekli, da je nujno čimprej in da bodo jetra že zdržala,
potem je bilo rečeno, naj počakamo do kontrole jeter na UZ čez en mesec in šele nato operiramo, nato sem prosila še za eno mnenje
in je bilo rečeno, da če jo hernija moti, je potrebno sedaj operirati, da bo pa potrebno najti analgetike in anestetike, ki se čimmanj
presnavljajo v jetrih.

V principu ima datum za poseg rezerviran prihodnji teden, pravijo da ne bi delali nobenih dodatnih preiskav prej, ampak mene malo
skrbi, da bi jih bilo pametno narediti, da vidimo kakšen dan ali dva prej, kaj sploh je z jetrnimi encimi (ki naj bi bili dvakrat povečani), levkociti itd., se njihova vrednost normalizira ali ne.

Spet bolj kašlja, tudi s tem ne vem, kaj naj. Eni pravijo bronhitis, drugi težave s požiranikom. Kašlja predvsem, ko se razburi ali pa ko leže
po aktivnosti ali pa ko se zbudi.

Sicer pa je rep spet v obratovanju (ker je kar nekaj dni precej žalostno visel), tako da vas vse lepo pozdravlja  Smiley

Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Pomurska psička Aika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines