mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:41:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Sodniki FCI in portal fci-judge.org
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sodniki FCI in portal fci-judge.org  (Prebrano 4958 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 02.07.2012 : 20:53:00 »

Na http://www.fci-judge.org lahko najdemo sezname FCI sodnikov.

Zanima me, ali gre za uraden FCI seznam, ali je ta portal 'osebno' delo norveškega sodnika z imenom Vidar Grundetjern in Norveške kinološke zveze, pod imenom katerih je domena fci-judge.org registrirana KLIK?

K temu, da zadeva ni FCI uradna, se nagibam zato, ker nikjer na FCI strani ne najdem podatka o tem seznamu, pa tudi zato, ker je na portalu le nekaj malega držav, ki so članice FCI (piše sicer, da je to 'European Judges Directory', vendar tudi vseh evropskih držav, ki so članice FCI, ni v njem).

Ne glede na to, čigava stran je, je nadvse zanimivo, da se da na njej najti le 2 (dva) slovenska sodnika, iskalnik (iskanje 'mednarodn' - s tem je zajet tako ženski kot moški spol) na uradni KZS strani KLIK pa pove, da jih je v resnici 120 (stodvajset). Ok, nisem preverjala, kateri so za delo in kateri za razstave, pa vendar vemo, da imamo več kot dva mednarodna sodnika za ocenjevanje zunanjosti psov. Spomnimo se samo na zadnji WDS, maja 2012, v Salzburgu, kjer so sodili: Miroslav Zidar, Štefan Šinko, Marija Kavčič, Barbka Novak, Branislav Rajić, Brigita Kremser, Jelka Simčič, Lidija Okleščen, mag. Blaž Kavčič, Željka Zidar-Fon - KLIK. Na WDS najbrž ne morejo soditi sodniki, ki niso 'kvalificirani' kot 'mednarodni'.

Ve kdo kaj več o tem portalu?
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1 : torek, 03.07.2012 : 17:05:29 »

hmmm prvič vidim ...

obstaja kar nekaj podobnih portalov, kjer so objavljeni sodniki vendar se kaj hitro ugotovi, da je to delo posameznika saj se ponavadi taki portali ne ažurirajo.

ne samo, da naših ni ... ni tudi koga drugega. npr. pri švici meni ne pokaže niti enega sodnika. mi je pa zanimivo, pri hrvatih so verjetno kar vsi, pa mogoče še kakšen zraven  Grin Grin lahko, da je pa S predaleč in še nismo prišli "na vrsto" ...  Wink

itak, da morajo biti mednarodni sodniki .... že, če želijo soditi na CACIB razstavi ...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : četrtek, 05.07.2012 : 10:31:28 »

Portal poznam...gre za projekt, ki je bil v osnovi skandinarvski: Šveska-Finska-Norveška, naj bi pa prerastel v vsesplošnega. Vem, da sem enkrat pred časom preverjala kako je s tem in sem dobila informacijo, da se o vpisu na ta portal dogovori kinološka zveza in tudi ona vnaša sodnike v ta seznam, se pravi se sodniki ne moremo sami "dodat". Kakšno je pa stanje na relaciji od KZS do tam pa ne vem.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Sodniki FCI in portal fci-judge.org
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines