mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:11:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes v hrib
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes v hrib  (Prebrano 5047 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
GinaAshi
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 07.07.2012 : 12:57:05 »

Pozdravljeni!
Sem pred dilemo, zato se obračam na vas! Namreč imam 5 mesečno bokserko, za to pasmo so značilne težave s kolki in sklepi. Jaz pa obožujem hojo v hribe. Zaradi psičke letos še nisem nič hodila po hribih, saj skupaj vsak dan opraviva dolge sprehode po ravnem ob Kamniški Bistrici. Vendar pa zelo pogrešam hrib, zato me zanima kaj mi priporočate, pri kateri starosti lahko ona začne hoditi tudi v hrib in dolino, ne samo po ravnem, da ne bom naredila preveč škode njenim sklepom. Slišala sem že veliko mnenj, od 5 mesecev, do enega leta... Rada bi jo še to poletje peljala vsaj na Veliko Planino, pa se bojim da ne bo to preveč zanjo. Hvala za vsako vaše mnjenje!  Cool
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : sobota, 07.07.2012 : 13:27:49 »

Jaz je letos še nebi vozila, drugo leto mogoče, pa počasi začet...
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2 : sobota, 07.07.2012 : 13:55:52 »

Pomojem nič hribov pred enim letom starosti.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 07.07.2012 : 14:18:38 »

Še vsaj kaki mesec bolj po ravnem, pol počasi v kake hribČKE, po letu in pol pa komot povsod kjer lahko hodijo tudi psi. Pred tem pa priporočljivo slikanje kolkov, da veš pri čem si. Sploh, če si zelo aktivna in imaš rizično pasmo...
Psa pripraviš postopoma. Kondicijo se mora pridobivat lepo počasi. Ne gre samo po starosti. Kot vsak športnik, če se hoče izogniti poškodbam se prilagaja težavnostjo stopnjo sposobnostim...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4 : nedelja, 08.07.2012 : 08:15:36 »

Meni so svetovali, da vsaj do leta starosti ni dobro preveč v hrib, tako, da vem, kako se počutiš, saj smo tudi mi komaj čakali, da kozica Luna odraste (zdaj je že pokojna). Začnite z manjšimi hribčki, ampak šele jeseni-npr. Primož bo npr. kar dobra izbira. Pa počasi nadaljujte. Spomladi bo že ravno prav pripravljena, kolki pa varni  Wink
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 09.07.2012 : 09:42:14 »

Mi smo imeli velikega šnavcerja in pred dopolnjenim letom smo ga morali malo bolj paziti, potem pa smo z njim lahko delali večje in zahtevnejše ture, tudi po gorah. Predlagam, da sedaj bolj po ravnem ali bolj položne ture, potem, ko pa bo pes imel kondicijo (kot se že predlagale zgoraj), pa bosta lahko delali tudi gorske ture.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes v hrib
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines