mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:25:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev  (Prebrano 25604 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« : torek, 10.07.2012 : 21:46:17 »

vprašanje v naslovu teme.....dajem jim namočene in zdrobljene pasje brikete.....dodajam kakšno skuto, jogurt......a potrebujejo še kaj drugega? Tale mami je namreč odločena da jih samo še čekira in res redko podoji....malčki so sicer lepo rejeni, ampak vseeno za vsak slučaj vprašam.......
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1 : sreda, 11.07.2012 : 05:33:29 »

Na prehrano mladičkov in kaj v takem primeru se ne spoznam, je pa sigurno n tem forumu tudi o tem že veliko napisanega.  Me je pa tole zmotilo, da kako to, da z vašo (z)mešanko (tako piše v vaši predstavitvi) imate sploh to leglo? Ali je prišlo do "upsa"?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2 : sreda, 11.07.2012 : 08:09:08 »

jana kar se mene "tiče" tole nima kaj delat tukaj gor ....

ima leglo mešancev, nima pojma kako se mladiči prehranjujejo, do kdaj mama doji ... bom raje  Lips Sealed Lips Sealed ker od tu naprej bo pregrdo za na forum  Angry Angry Angry
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3 : sreda, 11.07.2012 : 08:21:34 »

Takšno vprašanje za imeti leglo ni ravno na mestu glede na to (predvidevam), da verjetno mladiči niso od včeraj ali najdeni ravnokar za nekim voglom.  Angry
Pa vseeno, vsekakor je napisanega na forumu kar nekaj na to temo, kar pa opisuješ, je tudi normalno. Ampak, moraš pa tukaj ti vskočiti...
No, se tolažim, da vsaj skrb obstaja.  Sad Lips Sealed
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4 : sreda, 11.07.2012 : 08:22:53 »

Pa veliko o tem piše skoraj v vsaki knjigi o psih.  Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #5 : sreda, 11.07.2012 : 08:37:19 »

Mladičkom želim, da za njih boste podpisali pogodbo pri oddaji, da jih S/K. Vsekakor jim želim dobre nove lastnike. Enako velja za vašo psičko, da jo po tem daste na sterilizirat!!!!
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 11.07.2012 : 09:43:13 »

Leglo je bilo rezultat upsa.....ko smo ugotovili je bila že visoko breja. Torej sikanje ni na mestu. Psi bodo šli naprej s pogodbo. Sterilizirana pa ni zaradi moje napake in strahu. Prejšnja psička je namreč med operacijo poginila.

Veliko tem sem že prebrala, vendar je toliko različnih mnenj in nasvetov, da je bilo lažje odpreti novo temo.

Seveda gre za mešance in če za njih velja prepoved odpiranja tem, potem prosim moderatorje, da temo brišejo.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 11.07.2012 : 10:01:08 »

A bo zdaj psica končno sterilizirana? Bo zagotovljena sterilizacija/kastracija za mladiče? Bodo mladiči cepljeni proti kužnim boleznim, razglisteni, socializirani in čipirani pred oddajo?

Ne bom sodila o tvojih napakah, le upam lahko, da se jih v celoti zavedaš. Mladiči so tukaj in samo od tebe je odvisno, kakšno bo njihovo nadaljnje življenje. Tako v smislu potreb teh mladičev zdaj in ko bodo odrasli, kot tudi v smislu, da bodo ostali samo ti in ne bo njihovih potomcev. Dejstvo je, da si za usodo vseh, tudi morebitnih njihovih potomcev odgovorna ti, ne glede na to, kam bodo ti mladiči šli.

Upam, da ti bo kdo napisal, kako dohranjevat štiri tedne stare pasje mladiče.
O vsaki zadevi je lahko mnogo mnenj, od tvoje zdrave pameti pa je odvisno, katero mnenje boš uporabila.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #8 : sreda, 11.07.2012 : 10:10:28 »

Če za S/K mladičev ne boš poskrbela že pred oddajo, v pogodbo obvezno zapišite ROK za poseg (najkasneje do 6. meseca starosti) in tudi, da mora lastnik poslati kopijo računa kot dokazilo o opravljenem posegu. Kljub temu marsikdo misli, da se tega ni treba držati in jih je treba večkrat spomniti na ta dogovor. Potem namreč ugotovijo, da je zadeva draga, da bo kuža bogi bogi, se poistovetijo (moški) z njihovimi testisi in še kakšen izgovor se najde. Treba je vztrajati in včasih so kar živčne vojne ... vse do groženj z odvzemom.

Vem, da to ni bilo vprašanje, ampak vendarle ne škodi opozoriti, kakšni problemi te morda čakajo oz. kako jih kolikor se da preprečiti.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : sreda, 11.07.2012 : 10:39:08 »

Leglo je bilo rezultat upsa.....ko smo ugotovili je bila že visoko breja. Torej sikanje ni na mestu. Psi bodo šli naprej s pogodbo. Sterilizirana pa ni zaradi moje napake in strahu. Prejšnja psička je namreč med operacijo poginila.
Žal mi je za tvojo pokojno psičko, vendar to ni prav dober izgovor. In ni edina psica, ki je med sterilizacijo poginila. Tudi ljudje umirajo v avtomobilskih nesrečah, pa se verjetno še vedno voziš z avtom, kajne?  Huh 
In, parjenje ne traja 2 sekundi, ko se obrneš in pogledaš stran, ampak traja kar nekaj časa, kar pomeni, da je bila psica zelo očitno brez nadzora na voljo, da za skok niste vedeli. Predvidevam tudi druge možnosti, vendar se z gonečko ravna skrajno previdno, če nočeš upsijev. 
Pri nas smo dajali predvsem zmiksano hrano - meso in ribe, namočene briketke za mladičke in še nekaj dodatkov, ki se jih ne spomnim, vem pa, da sem to prebrala v knjigi o psih-takšni splošni knjigi. Mladički so uspešno zrasli, čeprav je psica v takšni starosti že bežala od njih.
Zelo srčno vam priporočam pogodbe za nove lastnike in upoštevanje predvsem nasvetov po oddaji mladičkov. Mamico pa sterilizirat.  Wink
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 11.07.2012 : 12:40:25 »

A bo zdaj psica končno sterilizirana? Bo zagotovljena sterilizacija/kastracija za mladiče? Bodo mladiči cepljeni proti kužnim boleznim, razglisteni, socializirani in čipirani pred oddajo?



Bo. Mladiči bodo cepljeni, razglisteni, čipirani, najverjetneje tudi še S/K. samo nisem povsem sigurna koliko stare lahko S/K (nasvet prosim, ker tudi tukaj se mnenja krešejo, eni so za prej eni za kasnej)....

Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 11.07.2012 : 12:43:16 »

Žal mi je za tvojo pokojno psičko, vendar to ni prav dober izgovor. In ni edina psica, ki je med sterilizacijo poginila. Tudi ljudje umirajo v avtomobilskih nesrečah, pa se verjetno še vedno voziš z avtom, kajne?  Huh 
In, parjenje ne traja 2 sekundi, ko se obrneš in pogledaš stran, ampak traja kar nekaj časa, kar pomeni, da je bila psica zelo očitno brez nadzora na voljo, da za skok niste vedeli. Predvidevam tudi druge možnosti, vendar se z gonečko ravna skrajno previdno, če nočeš upsijev. 
Pri nas smo dajali predvsem zmiksano hrano - meso in ribe, namočene briketke za mladičke in še nekaj dodatkov, ki se jih ne spomnim, vem pa, da sem to prebrala v knjigi o psih-takšni splošni knjigi. Mladički so uspešno zrasli, čeprav je psica v takšni starosti že bežala od njih.
Zelo srčno vam priporočam pogodbe za nove lastnike in upoštevanje predvsem nasvetov po oddaji mladičkov. Mamico pa sterilizirat.  Wink
Psička je že starejša od treh let in še nismo imeli upsijev. Tokrat pa se je očitno zadeva glede tajminga gonitve in varovanja gonečke sfižila.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 11.07.2012 : 12:55:17 »

Poišči veterinarja, ki opravlja zgodnje s/k, oz. s/k pri mladičih. Tega ne delajo vsi, nekateri pa. Veterinar ti bo tudi povedal pri kateri starosti točno bo s/k opravil.
Ne gre za to, da bi ti jaz to priporočala ali odsvetovala kaj drugega, gre samo in izključno za to, da narediš ti vse tisto, kar je potrebno za zaščito teh psov in ničesar ne prepuščaš naključju pri novih lastnikih. Tudi papirjem ne prepusti tistega, kar lahko prej urediš sama. Sterilizacija in kastracija mladičev je nekaj, kar v taki situaciji je potrebno narediti, če želiš res v celoti izničiti možnost kasnejših presenečenj. Prepogosto se namreč dogajajo obljube, ki jih kasneje ljudje ne izpolnijo.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #13 : sreda, 11.07.2012 : 15:02:24 »

jana kar se mene "tiče" tole nima kaj delat tukaj gor ....

ima leglo mešancev, nima pojma kako se mladiči prehranjujejo, do kdaj mama doji ... bom raje  Lips Sealed Lips Sealed ker od tu naprej bo pregrdo za na forum  Angry Angry Angry
Svaka čast. Ups je že storjen, uporabnica foruma išče pomoč. Ji lahko kak vzreditelj pomaga z nasveti, ali so slednji rezervirani samo za rodovniška legla???
Se strinjamo vsi, da do legla ne bi sploh smelo priti, ampak zdaj je žal tu in če ima kdo take izkušnje, naj prosim pomaga. Bi šlo? Prosim.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #14 : sreda, 11.07.2012 : 15:12:17 »

moksa ... point je, da je NAJLAŽE ISKAT INFOTE PO FORUMU ... mater Lips Sealed

1. ups se je zgodil, psica je starejša od treh let in opazili so ko je bila visoko breja ....
povzetek ... psica je bila brez kontrole kar nekaj časa (tako kot je napisala luna7), niso opazili drugačnega obnašanja pri psici, ki je bila breja, opazili so šele, ko je trebušček bil precej velik (ali še kasneje  Lips Sealed)
2. vprašanje je bilo, kaj naj naredim ker psica ne želi več hraniti mladičev ....
povzetek ... če se je ups "že zgodil" SE POZANIMAŠ TAKOJ, ne pa čez 4 tedne ... pa kaj so mislili, da bo psica dojila mladiče do 9 tedna?? s kakšno hrano hranijo mamo??

lej moksa vprašanj iz moje strani je OGROMNO ... pa se bojim, da je boljše, da ne odgovarja. a je tak problem poklicat v končni fazi veterinarja ... ne ne, veteriarja se plača, forum je pa zastonj ....

tale tema meni ne gre, pa brez zamere vsem  Angry Angry Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines