mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:21:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev  (Prebrano 25509 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #15 : sreda, 11.07.2012 : 15:19:23 »

Meni osebno je to, kar si napisala enostavno ogabno in sem mnenja, da si šla predaleč.
Glej še enkrat, kaj si napisala:
jana kar se mene "tiče" tole nima kaj delat tukaj gor ....

ima leglo mešancev, nima pojma kako se mladiči prehranjujejo, do kdaj mama doji ... bom raje  Lips Sealed Lips Sealed ker od tu naprej bo pregrdo za na forum  Angry Angry Angry

Ženska prosi za nasvet!!! Ji ga lahko podaš, leglu mešancev navkljub? So štiri tedne stari mešanci drugačni od štirih tednov starih rodovniških psov? Je v tem momentu bolj pomembno, da je to upsasto leglo? Đizs, ej...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #16 : sreda, 11.07.2012 : 15:34:00 »

bom ponovila, če nisem bila dovolj jasna

TEGA SE NE SPRAŠUJE PRI TEJ STAROSTI MLADIČEV


naj ti bo še tako ogabno ampak skoraj prepričana sem, da tole ni ups ....

če bi bil ups, bi spraševala TAKOJ in takrat tudi dobila odgovore brez skrbi. nikdar in nikoli nisem rekla, da se upsi ne morejo zgoditi ... lahko se ... NI PRAV, ampak se lahko zgodijo in vsi vemo da smo krivci ljudje in ne ničkrivi psi.

dejstvo je, da ... jaz sem ti ogabna ostali vzreditelji, ki molčijo (pa ja ne misliš, da samo jaz pišem po forumu) pa ne ... ma dej dej .. zakaj pa ti ne pobrskaš po netu (odgovorov je milijon) in ji odgovoriš ....

a misliš, da se šele takrat, ko mama začne odstavljat mladiče začne "kaj počet" z mladiči???

bom nehala, ker bom res zelo nesramna in je bolje, da zaključim.  Lips Sealed
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #17 : sreda, 11.07.2012 : 15:51:34 »

Nisi mi ti ogabna, pač pa to, kar si napisala, menda sem bila dovolj jasna. In stojim za napisanim.
Bi ji svetovala, brez skrbi, ampak nimam ne znanja ne izkušenj na tem področju. Še enkrat in zadnjič: gre za pse. Pomoč se mi zdi pomembnejša od tega, da se pričakuje umik posta PraveBiBe in da drugega odziva razen zgražanja ni.
Ostaja dejstvo, da je uporabnica prosila za pomoč. Ostaja tudi hipoteza, da bi odgovor dobila, če bi šlo za rodovniško leglo.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 11.07.2012 : 16:30:52 »

Prosim nikar se ne kregajte zaradi mojega ups legla in mojega malček drugačnega pogleda na sterilizacije brejih psic (jep, tudi o tem sem brala).......bi pa Jano prosila, da temo zbriše, ker nasveta (razen enega) kar se tiče naslovne teme , njenega ob oddaji in s/K mladičev in opozorilo o pogodbi ob oddaji  nisem dobila. Opravičevati pa se ne mislim, svojo šolo sem dala skozi.  Tema pa se je izrodila.

 Za Natis....ja šur, kaj bi bilo, če bi vprašala takoj? Napad iz vseh front in zgražanje kot sedaj za zihr. Kar se tiče prehrane. Royal canin + kuhana hrana. Za mladiče pa sprašujem, ker kljub mojemu trudu veliko "prejočejo". In tudi po netu sem precej brskala brez skrbi, tako da lahko pljuvaš na mene, ampak s tem poveš več o svojem odnosu kot mojem.

Še enkrat, prosim Jano, da temo umakne. Njej in tistim, ki so dali kakšen pameten nasvet pa hvala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 11.07.2012 : 16:34:03 »

Preberi tole, mogoče boš lahko kaj uporabila: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1059
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : sreda, 11.07.2012 : 16:40:35 »

Pa tule http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11903.msg677560.html#msg677560 je Verona opisala način prehrane približno toliko starih mladičev.
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 11.07.2012 : 16:43:22 »

@Jana hvala

čeprav ne bomo trnkarili Wink

mi je pa zanimivo to o mlečnih obrokih....kolikor sem brala se mleko (kravje) odsvetuje, zato pa jim dodajam jogurt, ki je fermentiran, vendar se mi zdi, da to ni to. Naredila sem jim tudi grisolino z vodo (ne gre), z jogurtom tudi ne gre. Zaenkrat smo na speštanih briketih in jogurtu ali vodi.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 11.07.2012 : 16:46:10 »

Pa tule http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11903.msg677560.html#msg677560 je Verona opisala način prehrane približno toliko starih mladičev.

Hvala, to temo sem že prej prebrala, nekaj nasvetov že tudi uporabila...še najbolj se je obneslo z namočenimi briketi...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 11.07.2012 : 16:52:11 »

Prvi link sem dala bolj na splošno - o oskrbi mladičev Wink

Žal ti sama s konkretnim nasvetom ne znam pomagat, ker nisem nikoli hranila tako mladih pasjih mladičkov. Upam vseeno, da bo dal kdo še kakšen nasvet Smiley Kot vem, se obnese kozje mleko. Poskusi. Še vedno ti ostane možnost, da vprašaš veterinarja.

Kakorkoli bomo obračali, je prehrana v tem življenjskem obdobju izjemnega pomena za razvoj psa, ne samo za ta trenutek.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #24 : sreda, 11.07.2012 : 16:53:18 »

Kozje mleko je baje od telih pravih še najboljše, sicer pa lahko kupiš formulo pri veterinarju.
Raznih rižolinov, čokolinov in podobno pa ni preveč primerno uporabljat, ker so v njih skriti sladkorji.

Kombiniraš lahko z mletim mesom, skuhaš razne priloge, zelenjavce... Na začetku zmiksaš, kasneje lahko daš kar kose mesa ali perutničke.

Sem pristaš raznolike hrane, da se telo sreča z vsem možnim (primernim seveda), da se navadi na raznoliko hrano, ne pa samo na en tip pa še to brikete. Je siromašno in lahko vpliva na slabšo prebavo, razne obutljivosti na hrano itd...

Različno zelenjavo, različno meso, priloge (pira, ječmen...), seveda tudi brikete kot samostojni obrok... Kuhinsko čaranje in zdrava domišljija brez meja  Wink
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 11.07.2012 : 17:11:24 »

Kozje mleko je baje od telih pravih še najboljše, sicer pa lahko kupiš formulo pri veterinarju.
Raznih rižolinov, čokolinov in podobno pa ni preveč primerno uporabljat, ker so v njih skriti sladkorji.

Kombiniraš lahko z mletim mesom, skuhaš razne priloge, zelenjavce... Na začetku zmiksaš, kasneje lahko daš kar kose mesa ali perutničke.

Sem pristaš raznolike hrane, da se telo sreča z vsem možnim (primernim seveda), da se navadi na raznoliko hrano, ne pa samo na en tip pa še to brikete. Je siromašno in lahko vpliva na slabšo prebavo, razne obutljivosti na hrano itd...

Različno zelenjavo, različno meso, priloge (pira, ječmen...), seveda tudi brikete kot samostojni obrok... Kuhinsko čaranje in zdrava domišljija brez meja  Wink
No danes bo psička dobila obrok iz mletega mesa, riža in zelenjave....bom še za njih zmiksala, pa bomo videli....
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 11.07.2012 : 18:21:29 »

bom ponovila, če nisem bila dovolj jasna

TEGA SE NE SPRAŠUJE PRI TEJ STAROSTI MLADIČEV


naj ti bo še tako ogabno ampak skoraj prepričana sem, da tole ni ups ....

če bi bil ups, bi spraševala TAKOJ in takrat tudi dobila odgovore brez skrbi. nikdar in nikoli nisem rekla, da se upsi ne morejo zgoditi ... lahko se ... NI PRAV, ampak se lahko zgodijo in vsi vemo da smo krivci ljudje in ne ničkrivi psi.

dejstvo je, da ... jaz sem ti ogabna ostali vzreditelji, ki molčijo (pa ja ne misliš, da samo jaz pišem po forumu) pa ne ... ma dej dej .. zakaj pa ti ne pobrskaš po netu (odgovorov je milijon) in ji odgovoriš ....

a misliš, da se šele takrat, ko mama začne odstavljat mladiče začne "kaj počet" z mladiči???

bom nehala, ker bom res zelo nesramna in je bolje, da zaključim.  Lips Sealed

še tukaj moram odgovorit. Poskušanje z alternativno prehrano, sem začela že preden jih je psica odstavila (čeprav občasno še komu pusti blizu, vendar ne vsem na enkrat). Na žalost pa je ona odnehala prej kot sem jih jaz navadila na drugo hrano....Jih je pa praktično odstavila čez noč.

In glede ne verjetja v ups.....ja zihr.......načrtno produciram mešance, da lahko jemljem neplačan dopust za kotitev  .....načrtno bom, ker to ni ups plačala stroške za vsa cepljenja, načrtno bom plačala še vse k/s....zato, da bom na koncu mladiče podarila........in se za povrh še sekirala komu....
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #27 : sreda, 11.07.2012 : 18:29:42 »

In glede ne verjetja v ups.....ja zihr.......načrtno produciram mešance, da lahko jemljem neplačan dopust za kotitev  .....načrtno bom, ker to ni ups plačala stroške za vsa cepljenja, načrtno bom plačala še vse k/s....zato, da bom na koncu mladiče podarila........in se za povrh še sekirala komu....
Se je pač zgodil ups, a sedaj je kar je in sedaj je važno, da za mladičke bo najbolje poskrbljeno in da dobijo dobre nove domove.  Me veseli, da si dobila nasvete glede prehrane kot da boš za mladičke lepo poskrbela (v to ne dvomim, da ne bi). Tudi vsi vzreditelji so bili enkrat na začetku in tudi niso vsega sigurno vedeli na začetku. Izkušnje naredijo svoje. In pohvalno, da boš poskrbela za S/K, kot za tvojo psičko potem S ter vse ostalo.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #28 : sreda, 11.07.2012 : 18:48:27 »

Nimam izkusenj s pasjimi mladici, se pa obnese pri mackih in drugih mesojedih zivalih:
- kozje mleko (povsem navadno, tisto v tetrapaku od Vindije, ce dobis domacega, je ok), lahko vmesas notri malo sladke smetane (navadne, kravje) in jajcenga rumenjaka.
- alternativa so mlecni nadomestki za pasje mladice, ki so ok, ce jih mladici prenasajo. Moje izkusnje (kot napisano - ne pri psih) so mesane. Pri enih b.p., pri drugih huda driska, pri tretjih zaprtje.
- ce pri mami cisto nic ne sesajo, jih bo treba z enim od teh se hranit na flasko.
- potem pocasi zacnes uvajati se drugo hrano - jaz zacenjam z mletim mesom (piscanec ali govedina) zmesanim s kozjim mlekom, potem lahko postopno dodas skuto, jogurt, riz in ostalo.
- briketov (fino razmocenih) jaz osebno ne zacnem dajati prej kot pri 6ih tednih.

Kozje mleko ima drugacno sestavo kot kravje in je zaradi tega lazje prebavljivo. Lazje kot kravje mleko pa so prebavljivi drugi izdelki iz kravjega mleka, sploh tisti z vec mascobami (smetana, polnomastna skuta, jogurti, ...)
m.


P.s. Psico glej, da ne fase kaksnega mastitisa, cimprej jo postimajte, ne pozabi tamalih pravocasno razglistit in urediti vsega ostalega (cepljenja & co.).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : sreda, 11.07.2012 : 19:02:13 »

Psi imajo precej hitrejši razvoj kot mački. Ponavadi se začne trda hrana dodajati pri treh tednih. Povsem normalno je, da se psica pri štiritedenskih mladičih tem začne izogibati, podoji jih samo še zelo na hitro, ponavadi zjutraj in zvečer, včasih še enkrat vmes. Mladiči imajo že zobe in kremplje in psico dojenje boli. Pri tej strosti pasjih mladičev ni treba hraniti na flaško, ker lahko jedo sami. Dodajat se lahko začne namočene brikete, vendar morajo biti visokokakovostni in na deklaraciji mora nujno pisati, da so primerni za mladiče od treh tednov naprej. Na začetku se lahko dodaja tudi (kvalitetna) mleta govedina, sem ter tja skuta z rumenjakom....mleka pa do takrat, ko psica mladiče povsem odstavi niti ni treba dajati. Kasneje naj mladiči dobijo čimbolj raznoliko hrano. Osnova so lahko briketi, novo hrano pa uvajamo postopoma (razne vrste mesa, riž, polenta, zelenjava...)
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines