mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:35:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev  (Prebrano 25504 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 11.07.2012 : 19:05:16 »

Nimam izkusenj s pasjimi mladici, se pa obnese pri mackih in drugih mesojedih zivalih:
- kozje mleko (povsem navadno, tisto v tetrapaku od Vindije, ce dobis domacega, je ok), lahko vmesas notri malo sladke smetane (navadne, kravje) in jajcenga rumenjaka.
- alternativa so mlecni nadomestki za pasje mladice, ki so ok, ce jih mladici prenasajo. Moje izkusnje (kot napisano - ne pri psih) so mesane. Pri enih b.p., pri drugih huda driska, pri tretjih zaprtje.
- ce pri mami cisto nic ne sesajo, jih bo treba z enim od teh se hranit na flasko.
- potem pocasi zacnes uvajati se drugo hrano - jaz zacenjam z mletim mesom (piscanec ali govedina) zmesanim s kozjim mlekom, potem lahko postopno dodas skuto, jogurt, riz in ostalo.
- briketov (fino razmocenih) jaz osebno ne zacnem dajati prej kot pri 6ih tednih.

Kozje mleko ima drugacno sestavo kot kravje in je zaradi tega lazje prebavljivo. Lazje kot kravje mleko pa so prebavljivi drugi izdelki iz kravjega mleka, sploh tisti z vec mascobami (smetana, polnomastna skuta, jogurti, ...)
m.


P.s. Psico glej, da ne fase kaksnega mastitisa, cimprej jo postimajte, ne pozabi tamalih pravocasno razglistit in urediti vsega ostalega (cepljenja & co.).

Hvala....trenutno mi je največja skrb, da mladiči ne postanejo dehidrirani......psička jih občasno še podoji, jaz pa jim pripravljam dovolj razredčene obroke, vendar še zmeraj jokajo....kar ne redčim z jogurtom, redčim s sladko smetano.....


danes zvečer so dobili riž+mleto meso+zelenjavo+jogurt......ne zmiksano, ampak zdrobljeno z vilicami zelo na drobno........popapcali (večji koščki so sicer ostali) in zaspali......

Psičko opazujem in trenutno ni znakov mastitisa.

Kljub vsem preizkusom imajo trenutno še dokaj kompakten drekec.



Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 11.07.2012 : 19:10:05 »

Psi imajo precej hitrejši razvoj kot mački. Ponavadi se začne trda hrana dodajati pri treh tednih. Povsem normalno je, da se psica pri štiritedenskih mladičih tem začne izogibati, podoji jih samo še zelo na hitro, ponavadi zjutraj in zvečer, včasih še enkrat vmes. Mladiči imajo že zobe in kremplje in psico dojenje boli. Pri tej strosti pasjih mladičev ni treba hraniti na flaško, ker lahko jedo sami. Dodajat se lahko začne namočene brikete, vendar morajo biti visokokakovostni in na deklaraciji mora nujno pisati, da so primerni za mladiče od treh tednov naprej. Na začetku se lahko dodaja tudi (kvalitetna) mleta govedina, sem ter tja skuta z rumenjakom....mleka pa do takrat, ko psica mladiče povsem odstavi niti ni treba dajati. Kasneje naj mladiči dobijo čimbolj raznoliko hrano. Osnova so lahko briketi, novo hrano pa uvajamo postopoma (razne vrste mesa, riž, polenta, zelenjava...)
Psi imajo precej hitrejši razvoj kot mački. Ponavadi se začne trda hrana dodajati pri treh tednih. Povsem normalno je, da se psica pri štiritedenskih mladičih tem začne izogibati, podoji jih samo še zelo na hitro, ponavadi zjutraj in zvečer, včasih še enkrat vmes. Mladiči imajo že zobe in kremplje in psico dojenje boli. Pri tej strosti pasjih mladičev ni treba hraniti na flaško, ker lahko jedo sami. Dodajat se lahko začne namočene brikete, vendar morajo biti visokokakovostni in na deklaraciji mora nujno pisati, da so primerni za mladiče od treh tednov naprej. Na začetku se lahko dodaja tudi (kvalitetna) mleta govedina, sem ter tja skuta z rumenjakom....mleka pa do takrat, ko psica mladiče povsem odstavi niti ni treba dajati. Kasneje naj mladiči dobijo čimbolj raznoliko hrano. Osnova so lahko briketi, novo hrano pa uvajamo postopoma (razne vrste mesa, riž, polenta, zelenjava...)

Hvala.....imam pa vprašanje...če jim dodajam hrano, kako naj vem, da ne bodo dehidrirani?....dobijo dovolj vode s tekočo oz. razredčeno hrano?


Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : sreda, 11.07.2012 : 19:34:10 »

Pri psici ne dobijo tako malo, samo zelo hitro popijejo. Briketi so namočeni (z vodo, ne z mlekom ali juho), ostala hrana tudi vsebuje veliko vode, tako da ne bi smelo biti problema. čez  en teden jim boš že lahko občasno postavila posodo z vodo (stalno je ne bi mogli imeti, ker bi samo polivali in packali).
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 11.07.2012 : 19:38:02 »

Pri psici ne dobijo tako malo, samo zelo hitro popijejo. Briketi so namočeni (z vodo, ne z mlekom ali juho), ostala hrana tudi vsebuje veliko vode, tako da ne bi smelo biti problema. čez  en teden jim boš že lahko občasno postavila posodo z vodo (stalno je ne bi mogli imeti, ker bi samo polivali in packali).

Hvala......sem jim že nastavljala posodo z vodo in jih spodbujala, ampak mljask ali dva je bilo največ kar so naredili......
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #34 : četrtek, 12.07.2012 : 07:05:44 »

Našo psico smo v takšnem času tudi sami postavljali v ogrado z mladiči, da so jo sesali, vendar vedno redkeje, da smo tako počasi odstavili mladiče in ni prišlo do mastitisa. Sama pa nikakor ni hotela več med njih, kaj šele, da bi počakala, tako, da smo potem z njo stali, da so mali malo popili in jo po nekaj minutah dali ven.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #35 : četrtek, 12.07.2012 : 09:01:31 »



Sem se morala umirit in prespat .... tole še napišem potem pa res neham ...

PravaBiBa, če nekdo, ki za svoje mladiče naredi vse in še malo bere take oslarije, ki jih pišeš je bila moja reakcija še kako razumljiva ...

Gremo od začetka:

Leglo je bilo rezultat upsa.....ko smo ugotovili je bila že visoko breja. Torej sikanje ni na mestu. Psi bodo šli naprej s pogodbo. Sterilizirana pa ni zaradi moje napake in strahu. Prejšnja psička je namreč med operacijo poginila.

Veliko tem sem že prebrala, vendar je toliko različnih mnenj in nasvetov, da je bilo lažje odpreti novo temo.

Seveda gre za mešance in če za njih velja prepoved odpiranja tem, potem prosim moderatorje, da temo brišejo.

Lej SPLOH NI PROBLEM V MEŠANCIH ... problem je v tem, da:
je bil UPS (hmmm) .... si lastnica citiram: "(z)mešanke z shih tzujem in dveh steriziranih muc" torej ... praviš, da te je strah sterilizacije ... a mački so pa lahko sterilizirani??? imaš »shih tzu-jko« ... psa za NOTER ... če se je UPS res zgodil je bila zunaj brez nadzora vsaj eno uro (UPS se ne naredi v 3 min veš) ... ugotovili ste, ko je bila visoko breja  ... pri psu, ki se ga načeloma mečka po rokah (pasmo), niste ugotovili sprememb na psički (vedenjske), šele ko je bil trebušček že precej velik (upam, da ne še kasneje) ste ugotovili, da je breja!!!!!

Psička je že starejša od treh let in še nismo imeli upsijev. Tokrat pa se je očitno zadeva glede tajminga gonitve in varovanja gonečke sfižila.

tajming pri ISTI psički ni vedno enak.  Lips Sealed


vprašanje v naslovu teme.....dajem jim namočene in zdrobljene pasje brikete.....dodajam kakšno skuto, jogurt......a potrebujejo še kaj drugega? Tale mami je namreč odločena da jih samo še čekira in res redko podoji....malčki so sicer lepo rejeni, ampak vseeno za vsak slučaj vprašam.......

ko ste ugotovili, da je breja ... SI NAREDILA DOMAČO NALOGO?Huh si se pozanimala vse o mladičih in mami ... NISI, ker če bi se, potem ne bi spraševala tega kar sprašuješ. ste dajali mami drugo hrano?? ne veš niti tega kar ti je napisala luna7 ... kaj pa če bi mama mladiče začela odklanjati že prej ... a bi jih dohranjevala na 2 uri ali bi spraševala po forumu zakaj to mama dela?? (takrat ne bi rabila neplačanega dopusta samo za kotitev ampak za precej dalj)


Bo. Mladiči bodo cepljeni, razglisteni, čipirani, najverjetneje tudi še S/K. samo nisem povsem sigurna koliko stare lahko S/K (nasvet prosim, ker tudi tukaj se mnenja krešejo, eni so za prej eni za kasnej)....

BODO?Huh  lej pri 4 tednih starosti bi morali že bit ... pa ne samo enkrat ... tako kot mama ... DOMAČE NALOGE NI!!!!

lej v 5 tednih (upam vsaj petih, da ni bilo manj), nisi naredila NIČ, prišla si jokcat na forum .... pa očitat, kako imaš neplačan dopust in kako boš mladiče podarila (težko dvomim). a ti misliš, da vzreditelji imajo pa kar vsi službe, da so lahko prosti ob leglih, ali pa da smo vsi kar doma in živimo od vzreje ... JAPAJADE. lej moji stroški legla so bistveno bistveno višji kot tvoji in tudi mladiči za spremembo od tvojih so poštimani bistveno bolje. pa ne zaradi mojega znanja ampak INTERESA.

praviš, da jokajo ... pa si prepričana, da od hrane, kaj če je narobe kaj drugega ... marsikaj je lahko narobe in iskat nasvete na forumu je NEODGOVORNO!!!

aska
NOBEN se ni rodil učen in VSI smo enkrat začeli samo takih vprašanj nismo postavljali na forumih ampak smo se na leglo temeljito pripravili. jaz nikoli in nikdar ne bom znala vsega in se bom učila celo svoje življenje, ko pa bom enkrat rekla, da vse znam ... takrat bo pa z mano nekaj narobe ....

in ponavljam ... spraševat bi blo potrebno PREJ in ne zdaj ...


moksa
tebi pa ... se ti zdi moje pisanje še ogabno ali bi se ti morala zdeti ogabna NEDEJANJA lastnice ... torej po tvoje smo grdi vsi, ki ji ne pomagamo, pa saj je vseeno, če sama ne naredi DOMAČE NALOGE, če samo piše po forumu oz. išče odgovore tam kjer jih ne bi smela??

zakaj zaboga vsi forum najdete PO in ne PRED ... pa naj bo to opeharjeni lastniki mladičev ali pa nekdo z UPSom, ki mu doma jokajo mladiči ...

res UPAM, da je kriva samo hrana, da jokajo (čeprav dvomim) ...
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #36 : četrtek, 12.07.2012 : 13:45:43 »

verjetno točno zaradi takega odnosa (beri zgoraj) lastnica psičke ni začela spraševati že prej ...
 
dehidracijo pri psu naj bi opazil po neelastični koži, ki se ne vrne takoj v osnovni položaj, vsaj tako piše (enako tudi pri mladičkih) v mojem gradivu ... mladički naj bi dobili nekje 150-200 ml vode na kg telesne teže dnevno (vseeno preveri pri veterinarju oziroma nekom z izkušnjami iz prakse, ki je jaz nimam)
 
natis ... taki bruhalni vložki mladičem čisto nič ne koristijo, pomagaj ji rajši z nasvetom, če pa znanja o tem nimaš dovolj pa tudi ni potrebe, da se hvališ s svojo vzrejo in pripravljenostjo na planirana legla v tej temi (če se ne motim imaš za to svojo) - ta mali nimajo nič od tega, lastnica pa že tako dovolj dobro šolo za lastno neumnost ...
marsikdo naredi v takem primeru vse kaj drugega, kar na koncu najdeš v vreči ob kakšni njivi in do foruma nikoli niti ne pride ... in namesto, da bi dobila ob UPSu s katerim bo imela same stroške kakšen nasvet kako mladiče gor spravit, pa kaj o pogodbi dobi bruhalni vložek od tebe, bravo
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #37 : četrtek, 12.07.2012 : 14:18:19 »

ah pa me maš res v želodcu ....


......

praviš, da jokajo ... pa si prepričana, da od hrane, kaj če je narobe kaj drugega ... marsikaj je lahko narobe in iskat nasvete na forumu je NEODGOVORNO!!!


....


res UPAM, da je kriva samo hrana, da jokajo (čeprav dvomim) ...


a ti ne znaš brat al kaj??? al bi mogla zate napisat ... pokliči vet-a???
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #38 : četrtek, 12.07.2012 : 14:38:08 »

no natis, eni ne znamo brat, drugi ne delajo domače naloge, tretji pa šele osvajate osnove normalnega izražanja brez izpadov ... zato sva midve pogovor končali - ti bom dala čas da osvojiš osnove, pa srečno Wink

PravaBiba .. če ti še kaj koristi ... ugotavljam, da je na googlu bistveno boljše razloženo kot v mojem starejšem gradivu ... torej dehydrated puppy  .. pa brskaj, že v prvih linkih je precej koristnega za vse Smiley)
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #39 : četrtek, 12.07.2012 : 16:14:34 »

natis, dej mir no - saj si že dovolj ˝velika˝ da veš, da se v življenju marsikaj zgodi in da človek pač potem vpraša tam, kjer se mu zdi najbolj priročno oz. si pomaga in poskuša iz sranja naresti čim boljše, kar se da. Pa poglejmo - po 20 letih vozniških izkušenj brez nesreč sem se včeraj zaradi obutih japank zagonila konkretno enemu v rit. In kaj zdaj - a me je treba nap*****, ker nisem bila dovolj pripravljena? Še hujš - vedela sem, da v japankah ni priporočjiovo vozit, pa sem vseeno...
Zdaj - kar se mene tiče je najbolj pomembno to, da sfura mladiče gor (s pomočjo izkušenejših in njihovih nasvetov, če se da), in vključno s psico vse postetilizira in kastrira, ter jih odda v preverjene domove, ter ne ponovi istega sranja nikoli več.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 12.07.2012 : 16:43:27 »

upsije je danes pregledal vet. Psički ok, nobenih problemov, po komentarju veta sodeč jim gre celo malček predobro, ker se bolj kotalijo kot hodijo. Začeli so jesti, jih je pa psička zopet sprejela, čeprav ji je tečno in občasno prav beži pred njimi, tako da se trenutno mastitisa ne bojim, sem pa pozorna vseeno. Psički so razglisteni (danes prvič dobili pasto). Je pa naš vet rekel, da bom težko dobila koga, da s/k mladiče. Če ve kdo za kakšnega, ki bi to storil mi lahko pusti kontakt, bom zelo hvaležna.

Hvala še ostalim za nasvete.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 12.07.2012 : 16:50:02 »

PravaBiBa, a se mi javiš, prosim, na mail jana@mojpes.net.
Hvala.
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 12.07.2012 : 16:55:26 »

PravaBiBa, a se mi javiš, prosim, na mail jana@mojpes.net.
Hvala.

poslano
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #43 : četrtek, 12.07.2012 : 17:02:20 »

upsije je danes pregledal vet. Psički ok, nobenih problemov, po komentarju veta sodeč jim gre celo malček predobro, ker se bolj kotalijo kot hodijo. Začeli so jesti, jih je pa psička zopet sprejela, čeprav ji je tečno in občasno prav beži pred njimi, tako da se trenutno mastitisa ne bojim, sem pa pozorna vseeno. Psički so razglisteni (danes prvič dobili pasto). Je pa naš vet rekel, da bom težko dobila koga, da s/k mladiče. Če ve kdo za kakšnega, ki bi to storil mi lahko pusti kontakt, bom zelo hvaležna.

Hvala še ostalim za nasvete.



BRAVO!!!!


se mi je zdelo, da niso razgliščeni in zato sem te "podila" k vetu ... lahko je samo to vzrok jokanja in ne hrana.

in kocka ... moj nasvet je bil od vsega začetka samo en VET, VET, VET in nič drugega, ker razlogov zakaj mladiči jočejo je MILION (ok malo pretiravam) in ni nujno, da je to hrana. konkretno moji so jokcali, če jim nisem dala vsako uro ČISTE vode, ker samo da je bil v vodi en briket NISO PILI.

bo zdaj končno prebral to kar sem napisala ...
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 12.07.2012 : 17:17:24 »

pa pišuka natis...če bi bile gliste bi jokali non stop in že prej........BILI SO LAČNI....kljub tvojemu trdnemu prepričanju, da nimam pojma o pojmu verjemi, da sem se krepko založila z info....ampak variante hrane, ki bi jo mladiči lahko sprejeli pa najbolj obvladajo tisti, ki so legla že imeli.........

za vsak nasvet tukaj sem hvaležna, ampak takšne popadljivosti kot jo tukaj nekateri premorete pa še v živalskem svetu ne srečaš......seveda pa natis, hvala za vse nasvete glede prehrane, ki si jih nenapisala.....
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines