mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:24:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: težave z mehurjem ali protestiranje??
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z mehurjem ali protestiranje??  (Prebrano 4935 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« : petek, 13.07.2012 : 09:12:39 »

Pozdrav
Naš kuža je star slabih 9 mesecev in že več mesecev ni naredil doma kakšne lužice.Zdaj pa že par dni redno doma opravlja potrebo.Ko sva zunaj se polula naenkrat(večinoma kot to delajo psičke),nogo pa dvigne redko,pa še takrat ne priteče nič.To pripisujem kastraciji,ker pred njo,sva zalivala vsako travo,ki je malo štrlela.Zelo rad je v vodi in v tej vročini se je ogromno namakal,zato sem pri prvi "nesreči" pomislila,da si je morda prehladil mehur.Naj omenim,da se je polulal čez noč.Naslednje jutro,sva naredila obhod,jaz v službo(delam 6 ur),pridem domov,spet lužica.Cel popoldan sva bila zunaj,zvečer pred spanjem,ga peljem na sprehod,kjer je lulal,se uležem v posteljo in slišim,kako nekaj teče...vstanem in gospod naredi lužico na balkonu.Zdaj razmišljam ali ga res matra zdravje ali samo protestira zaradi nečesa,kar mu ne paše...
Hči je trenutno na počitnicah,mi je pa previdno omenila,da ko sem bila jaz zjutraj v službi,si ga je kdaj vzela v posteljo k sebi,česar jaz ne dovolim...
Pes ne sili v spalnico,ko grem jaz spat,niti ne cvili pred vrati,zato imam pomisleke ali je to lulanje posledica zdravstvenih težav ali česa drugega?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : petek, 13.07.2012 : 09:17:21 »

Veterinar!
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : petek, 13.07.2012 : 09:23:44 »

Ok, razlaga - ko boš izključila bolezen, boš lahko začela razmišljati o protestiranju.
Psi, ki so že čisti, namreč kar tako, na vsem lepem, ne začnejo lulat po stanovanju.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : petek, 13.07.2012 : 09:28:01 »

Absolutno veterinar, pregledat urin!
Logiran
lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #4 : petek, 13.07.2012 : 09:40:03 »

Sva že naročena.
Hvala za informacijo,sem bila skoraj prepričana,da nekaj protestira
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5 : petek, 13.07.2012 : 09:41:13 »

OK, načeloma bi lahko bilo tudi to, ampak ni to maček ...
Logiran
lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #6 : petek, 13.07.2012 : 10:00:47 »

Na protestiranje sem pomislila takrat,ko sva prišla domov(zunaj lulal)jaz v posteljo on pa na balkon lužico naredit...ali pa...če mu kaj ne paše,se naredi gluhega,glavo obrne stran in te ignorira,pa čeprav si pol metra stran od njega...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : petek, 13.07.2012 : 10:09:25 »

Seveda je lahko tudi protestiranje, vendar se ti brez pregleda lahko zgodi, da ga boš ti 'prevzgajala', ledvice ali mehur bodo šli pa k vragu.
Ker ne veš zagotovo, kaj je, je treba najprej izločiti tisto, kar se da ugotoviti brez dileme, to pa je pregled urina in ustreznih organov. Ko boste rekli, da je pes zdrav kot riba, bo na vrsti korigiranje njegovega vedenja.
Logiran

lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 14.07.2012 : 08:16:36 »

Sva bila pri veterinarju,ki ga je pregledal in naredil ultrazvok mehurja in nič ne kaže na kakšno vnetje.DObil je sicer primotren vendar za preventivo.ALi je priporočljivo psu dajati antibiotike,če ni res bolan?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: težave z mehurjem ali protestiranje??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines