mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:17:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Dobri briketi glede na ceno
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dobri briketi glede na ceno  (Prebrano 6542 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jonathan
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : torek, 17.07.2012 : 23:20:06 »

Pozdravljeni!

Čez cirka 2 tedna bom dobil podarjenega dobro leto starega rodovniškega bernskega planšarja. Trenutno mu lastnik kupuje neke čuda brikete na Madžarskem, ki pa mu jih jaz ne mislim dajat. Ker sem najstnik z omejenim budgetom, mu seveda ne morem kupovat firm ala canidae ipd. (starša kupila hišico, igrače, naredila ograjo, priboljške, povodec, ovratnico,..., za hrano pa moram poskrbeti jaz, saj sem jaz "napenjal" za psa). Pobarvanega sranja ala Pedigree pa mu tut ne mislim dajat. Našel sem recimo **** brikete, ki za 15kg stanejo 40€. To bi mi še šlo skozi, me pa zanima, če ma kdo izkušnje z njimi oz. kako so po kvaliteti.

Hvala vam!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : torek, 17.07.2012 : 23:26:12 »

Za debate o posameznih vrstah briketiranih hran za pse je članom na voljo rubrika Vrste hran za pse, dodatki, ugodni nakupi ...
Tole je namenjeno splošnim debatam o hranjenju psov.

Na splošno velja pravilo, da se hrana za pse (ko govorimo o suhi ali mokri industrijsko pripravljeni hrani) kupuje v specializiranih trgovinah za male živali. Ni rečeno, da je najdražja ali najcenejša hrana, ki bi ti jo morda nekdo tukaj svetoval ali odsvetoval, dobra tudi za našega psa. Priporočljivo je, da ob menjavi okolja (to je tudi selitev v nov dom) ne menjamo takoj tudi hrane, temveč to storimo nekoliko kasneje, ko se pes že vsaj malo privadi. Ko greš po psa, najbrž lahko kupiš tudi nekaj hrane, ki jo je sedaj.
Logiran

Jonathan
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2 : torek, 17.07.2012 : 23:49:24 »

Hvala!

Na tole strani mi ne gre, javi mi: Tema ali rubrika na tem forumu, ki jo iščeš, je morda izbrisana, prestavljena ali pa potrebuješ za dostop do nje katerega od paketov midi, maksi ali mega.

Kupiti hrane ne morem, ker je pes v Sloveniji, hrana pa na Mađarskem. Mi jo bo pa lastnik verjetno preostanek zapakiral. Vseeno po to hrano ne bom hodil na Madžarsko.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3 : sreda, 18.07.2012 : 06:30:28 »

Kar je napisala Jana, je zelo dobro upoštevati, saj so to osnovni prvi koraki vajinega skupnega življenja. Predvsem kupuj v specializiranih prodajalnah za male živali in opazuj, kako se pes ob teh briketih počuti. Slaba hrana ponavadi prinese tudi težave z zdravjem in posledično potem ni več tako poceni vse skupaj. In res, vsaka draga hrana ni vedno tudi najboljša.  Wink Veliko skupnega veselja vama želim! In pazi na kužona, ker te bo zagotovo imel neizmerno rad!  Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4 : sreda, 18.07.2012 : 07:35:26 »

Ful pohvalno bravo, da si se tako skrbno lotil projetka "imel bom psa". Kiss
Veliko skupnega veselja z bernijem vama želim!
Kar se hrane tiče sta ti pa Jana in luna7 že vse povedali, kar je bistveno Wink.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 18.07.2012 : 11:31:23 »

Jonatan, verjetno ti bo lastnik res dal nekaj hrane, predvidevam pa, da ne celege 15 kg vreče  Wink

Ker boš med tem že sam nabavil hrano pazi, da boš novo hrano uvajal postopoma, 1/3 nove in 2/3 stare,
na katero je pes navajen, to velja za prvi teden, potem pa, če je vse OK, postopoma večaš količino tiste
s katero ga boš hranil naprej.
Bolj kot cena pri hrani je pomembna sestava, torej tudi delež beljakovin, vendar ne velja, da vsi psi dobro
prenašajo dražjo hrano z višjim deležem živalskih beljakovin, tako kot je že napisala Jana.
Obvezno pa poglej sestavo, sestavine, ki so napisane na začetku so v sestavi hrane prevladujoče, torej,
če piše v sestavi/analizi najprej koruza .... in šele potem živalske beljakovine, je teh torej bistveno manj in
je hrana z njimi v bistvu revna.
Svetujem torej naj ti bo to vodilo pri izbiri hrane, ne pa vedno in obvezno tudi cena.
Boš pa verjetno moral sčasoma razmišlati tudi o kakšnih prehranskih dodatkih, ki so pri velikih in težkih
psih zelo dobrodošli, ker varujejo njihove sklepe. Žal pa tudi ti niso poceni, vsekakor pa cenejši kot
obiski pri pasjih ortopedih  Wink

Zdi se mi pa čisto prav, da boš moral tudi sam prispevati za novega družinskega člana in zelo odgovorno
od tebe, da si se zadeve tudi tako lotil  Afro.

Pa veliko lepih skupnih let vam želim s kosmatincem  Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : sreda, 18.07.2012 : 11:41:38 »

Obvezno pa poglej sestavo, sestavine, ki so napisane na začetku so v sestavi hrane prevladujoče, torej,
če piše v sestavi/analizi najprej koruza .... in šele potem živalske beljakovine, je teh torej bistveno manj in
je hrana z njimi v bistvu revna.
Je pa tukaj še en "haklc", namreč, določeni proizvajalci tehtajo meso pred, drugi po sušenju. In potem se lahko vrstni red mal spremeni. Delež hranilnih snovi - beljakovin pa mora v vsakem primeru "štimati". Wink

Pa upam, da je tale berni zdrav pesjan (kot pasma imajo kup težav, zato je še kako pomembna izbira vzreditelja, ampak v tvojem primeru ga pač ne moreš). Veterinarski stroški zaradi kilaže takoj poletijo v višave. Lips Sealed
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Dobri briketi glede na ceno
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines