mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:30:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...  (Prebrano 27152 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #75 : ponedeljek, 23.07.2012 : 10:18:41 »

Tudi jaz upam, da se bo oglasil. Zakaj jaz nimam takega občutka kot vidve z Mokso? Ker bi se lahko brez večjih težav psa losal na oba načina: lahko bi ga odpeljal nazaj v zavetišče iz katerega ga je dobil in tudi odločbe za evtanazijo mu ne bi bilo noben problem dobiti - pri dveh ugrizih na urgenci od katerih je en zahteval kirurško obravnavo.
Napisano vsaj meni kaže na to, da bi psa rad rešil. S psom je po prvem ugrizu odšel po pomoč v KD, a so tam (po opisu sodeč) ravnali narobe in namesto pomoči stanje še poslabšali.
Lahko seveda da se motim in se Bidi norčuje iz nas, pa se zdajle pred računalnikom heheta, kako lepo nas je nategnil. Nič ne de, ne bi bil ne prvi in ne zadnji.

Moksa, AR jevci se mi tako graužajo, da te nalepke niti slučajno ne bi obesila nekomu samo zato, ker se slučajno ne strinjava.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #76 : ponedeljek, 23.07.2012 : 10:44:37 »

Jaz se delno strinjam tako z Lanabelo kot z mokso namreč, tega psa sami ne poznamo in ne vemo ali je res, kot je rekla moksa res neizboljšljivo agresiven. Sej psa lahko komop zafura tut kak manj izkušen inštruktor in se potem zdi, da če mu "strokovna" pomoč ni pomagala, mu nič več ne bo. Poleg tega je realno gledano en mesec dela s psom NIČ, še posebej pa s takim ne in s predpostavko, da pa prej s psom v smislu kakšnega bolj aktvinega ukvarjanja kot en daljši sprehod na dan ni delal nič - torej niti izkušenj nima.

Z Lanabelo se pa strinjam glede vsega ostelega.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #77 : ponedeljek, 23.07.2012 : 15:24:35 »

No...na Amnezija... Boli ga đoko...Malo morgen, Vsesplošna evforija podpisovanja...in tako naprej, jaz ne bi odgovarjala, ker se mi preprosto ne da več na takle način. Sem samo izrazila svoje mnenje, oziroma je lanabela povedala točno tisto kar bi napisala sama, pa nisem želela ponavljat.


Lahko odgovorim recimo to, da precej normalno živim s psom že 6 let, takšnim, ki ne mara od tujcev praktično nikogar-beri bi ugriznil brez opozorila, če bi imel priložnost, je v gužvi z nagobčnikom (ker ziher je pač ziher), grem lahko samo jaz "varno" z njim na kavo, vendar ne grize domačih. Ob tem mi je jasno vsaj to, da moja situacija nikakor ni niti od daleč podobna tej, ki jo je opisal bidi. Kljub temu, da moj pes je potecialno nevaren, vsem razen moji družini, pa še tu je všasih "razen v primeru, če".
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #78 : ponedeljek, 23.07.2012 : 15:26:36 »

In ja, psa se da brez težav rešit praktično na katerikoli način (na mojo veliko žalost), če se ti zdi to edina možnost, brez da se logiraš na forum in vprašaš za nasvet. Imam to priliko videt menda čisto vsak dan.
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #79 : ponedeljek, 23.07.2012 : 15:50:01 »

Reševanje psov za vsako ceno.....ceno ugriza človeka?
Lahko to govorijo vsi, ki še niso bili v tej situaciji. Lahko to govorijo vsi, ki imajo agresivne pse do drugih psov in do drugih ljudi.
Pes o katerem je tu govora me ni videl, zato o njem ne morem reci nič.
Lahko pa povem to, da se zadnje pol leta veliko ljudi oglasi pri meni, ko so prevzgajali pes na metodi " hrana iz roke" in so uspeli s to prevzgojo tako zafurat psa, da sem lahko le podpisala smiselnost evtanazije.
Zato mogoče bolj kot obosojanje, bi bilo na mestu, da nehamo za vsako silo ljudi zmerat z nesposobnimi in neodgovornimi. Nikakor niso nesposobni, še manj neodgovorni če so poiskali pomoč, če so se obrnili na kinološko društvo. Kako naj vedo, da nimajo izkušenj s prevzgojo takrat še problematičnih psov?
Počasi lahko naredim spisek inštruktorjev oz. društev, ki zafurajo problematičnega psa do te mere, da postane agresiven ien nevaren družini in vsem, ki živijo okoli njih.
Za moje pojme je trba več delati na tem, da bodo ljudje vedeli kam po pomoč in predvsem, da si bodo inštruktorji priznali kje se njihovo znanje in sposobnost konča.
Pes, ki brez opozorila ugrizne domačega je problem, ker naenkrat ni nikogar, ki bo tega psa sploh vozil na prevzgojo.
Ko pes dobi potrditev samo s pogledom, kaj šele s premikom glave ali s tem, da odpre usta ...takrat se pač prevzgoja konča, ker ga ljudje s katerimi živi več niso sposobni imeti.
Kdo bo tega psa potem vzel?
Ne vem? A se naredi seznam ljudi, tko kot je za krvodajalce? Me prav zanima koliko takih psov bi lahko rešili, ker bi imeli dovolj ljudi, ki bi to počeli in spet kam bomo potem te pse naprej oddali.
Zato ne kar napadat...včasih, pa naj se sliši še tako grdo in jokajoče, je evtanazija najboljša rešitev tudi za psa, ne samo za človeka.
In še nekaj...ob pravilni prevzgoji, se stvari zelo hitro spremenijo in če je prevzgoja pravilno in strokovno vodena, se psa obvlada že po parih urah in pes, ob doslednem upoštevanju navodil zelo kmalu ni več nevaren do te mere, da ne bi bil obvladljiv. Zato ne govorit o ne vem kako dolgem času. Predvsem pa...ja, res je zmatran pes je priden pes. Amapk problem je imeti psa pod kontrolo, ko je spočit in polen energije. Zato se pravilno prevzgojo začne tako, da se psa omeji z vsem, tudi z gibanjem.
Vse ostalo je le metanje peska v oči in zavajanje ljudi o neki strokovnost.
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #80 : ponedeljek, 23.07.2012 : 17:10:47 »

K sreči se je situacija razpletla tako, da "alternativa kako bodo drugi namesto mene poskrbeli za psa" ni bila tisto kar sem mislil, temveč to, da je sedaj že na poti v novi dom, ker se mu je uredil nadomestni dom na parceli na krasu. Tam ne bo nobenih otrok v bližini, pa tudi mesta ne bo več videl od blizu. Kako bodo pri tisti hiši poskrbeli za njegovo obnašanje in šolanje pa ne vem, saj teh ljudi osebno ne poznam, vedo pa zakaj se je odselil.

Hvala za odgovore in nasvete.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #81 : ponedeljek, 23.07.2012 : 17:12:25 »

 Huh Huh
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #82 : ponedeljek, 23.07.2012 : 17:24:36 »

Ful dobr res  Roll Eyes Roll Eyes Angry
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #83 : ponedeljek, 23.07.2012 : 17:26:34 »

Ja, najboljša možna rešitev.  bruham bruham
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 23.07.2012 : 17:50:00 »

Epilog spada v tole neodgovorno točko:

- dati psa nekomu drugemu, za katerega ni zagotovila, da bo z njim znal delati in da bo znal preprečiti nadaljne incidente (klasična oddaja),

Poskrbi, da bo pes tudi uradno prepisan na novega lastnika, sicer za vse, kar se bo dogajalo z njim, lahko še naprej odgovarja tudi star lastnik psa.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #85 : ponedeljek, 23.07.2012 : 18:18:28 »

Epilog je daleč najbolj neumna, katastrofalna (za psa) in najslabša od čisto vseh možnih rešitev. Obup.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #86 : ponedeljek, 23.07.2012 : 18:24:28 »

Auč.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 23.07.2012 : 18:51:07 »

... se mu je uredil nadomestni dom na parceli na krasu.

Ne razumem najbolje Huh A to je mišljeno da pes pač nekje neko parcelo čuva? Sam? Po možnosti na verigi? Kje bo pa pozimi bival? Če ima le nekaj značilnosti iz mešanca z dalmatincem, mogoče nima primerni kožuh za celoletno bivanje zunaj?

Strašno razočarana vam polagam na dušo, da ponekdaj greste obiskat tega ubožca, da preverite kako mu gre in še posebna prošnja: Ne nabavljajte si novega psa. Sploh. Ever.  Cry sram
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #88 : ponedeljek, 23.07.2012 : 19:24:57 »

Ojoj Shocked  saj me bo kar kap. To ni rešitev!!! Undecided

in še posebna prošnja: Ne nabavljajte si novega psa. Sploh. Ever.   Cry sram

Pod tole se pa podpišem. Trikrat podčrtano.

 Undecided Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #89 : ponedeljek, 23.07.2012 : 20:17:43 »

Rešitev pa se je res našla čez noč, vsaka čast  bruham, ampak taka rešitev TAKEGA lastnika, je zrela za prijavo, po več točkah  Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines