mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:41:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 331715 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1815 : sobota, 16.05.2015 : 11:01:45 »


Meni se zdi, da mi, ki radi delamo doktorske disertacije, nezavedno, malo te kompleksomanije prenesemo v odnos do psa in kakšno stvar čisto preveč tuhtamo, predelamo, pa morda ne bi bilo potrebno. Flegmatiki, pa obratno. In potem nekdo, ki je morda dobil živca od psa, v roku parih mescev, navidezno brez truda dobi Zen mojstra.
Po drugi strani pa zgledi vlečejo. Družba Zenbudističnega psa blagodejno vpliva. Razen, če je naveza na človeka tako močna, da vidi samo njega.
Roll Eyes ... bo kar držalo. Jaz definitivno nisem dober zgled v smislu Zena  Undecided
Ti pa le piši semkaj! Dobrodošel/šla! Smiley
 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1816 : sobota, 16.05.2015 : 12:38:38 »

... Sej najbrž ni psa, ki ne bi imel kakšne težave ampak se včasih vprašam, kako je mogoče, da so ljudje (in takih ni malo), ki niso prebrali dveh vrstic o psih, ki se ne obremenjujejo ne z vzgojo, ne z ničemer in imajo pse, ki so popolnoma "skulirani", neproblematični in srečni. Jaz pa že tri leta delam doktorat in še vedno nisem na zeleni veji ... Najbrž ni slučaj. Skoraj zagotovo ni. Morda bi si morala omisliti zlato ribico .... pa kaj še ... tudi za ribico bi najprej šla delat raziskavo na net in prebrala priročnik, kupila vso opremo, dovolj velik akvarij itd. ... pa bi najbrž spet našla tako s posebnimi potrebami. Morda pa imam profesionalno deformacijo?  huh
Nisem imela namena težit ... ampak sem res malo demoralizirana  sram
Jackinmi ... tako zelo te razumem.
Veš, tudi jaz sem v fazi navduševanja nad psi "videla" same take. Neproblematične, skulirane, prijazne, "pse iz filmov" pač.
In potem pač dobiš, kar dobiš. Ni "kot v filmu", ampak po vseh teh letih vsaj vem, kaj imam. In ti tudi - in jaz mislim, da je že to ogromno. Se vsaj učimo živet s točno temi "posebnimi" potrebami, ki jih naši psi imajo ...
Ko sem jaz enkrat v solzah čisto demoralizirana klicala No Jinx s praktično identičnim vprašanjem, kot si si ga zastavljaš ti (ali bi znala vsaj za zlato ribico prav skrbet), mi je rekla, da naj se ozrem nazaj in pomislim, koliko sem se o psih naučila prav zaradi tega mojega "posebneža". In naj raje omislim, koliko o psih zdaj resnično vem, prej pa sem imela zgolj neke predstave. In da mi tega, kar sem se naučila in se še učim, nič ne more vzeti in da naj ne obupujem. In da so moji dvomi o tem, če bi bil taisti pes srečnejši pri komu drugemu, brezveze, ker so neproduktivni. On ima mene in jaz njega in to je to. To mi je veliko pomenlo - besede osebe, za katero vem, da ne fantazira v tolaži v prazno Kiss

In tako morda tudi tebi v tahudih momentih manjka samo rama za se zjokat. Pa čvek, kot se ga gremo tule Wink
Kaj bi dala, da bi lahko o sproščenosti in prijaznosti psa do vseh ljudi pisala tako kot ti! In kaj bi ti dala, da bi lahko pisala o črnogorcu, ki osem ur mirno in tiho prespi v samoti - kajne?

Bolj ko berem res dobre članke v Diegovem bRlogu, posebej angleške o stresu, bolj sem na en način pomirjena in poskušam bolj razumeti "posebne potrebe" mojega psa. Stres je težka stvar in v člankih je lepo razloženo, kako ga pes "prebavlja", tako ga lažje razumemo.

Držim pesti za vaših čimveč mirni dni objem (pa še rima se Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1817 : nedelja, 17.05.2015 : 07:07:12 »

Hvala mamaF  objem !
Sem šla takoj brati blog ... super je! Sem ga tudi delila  Wink.
Jacko je tudi marsikaj prestal. Nekatere stvari smo poštimali, nekaterih ne, nekaterih morda ne bomo nikoli ... sem pa vesela, da je zaenkrat vsaj zdrav, z izjemo zelo "baletnih" sprednjih tačk (ki me skrbijo ... oziroma polagam nanje več pozornosti). Morda nas bo v prihodnje življenje peljalo v druge kraje, kjer Jack ne bo več živel v bloku in ne bo stopnic, pred hišo bo travnik in nekdo bo skoraj vedno doma .... morda, bomo videli  Roll Eyes ...

Uživajte danes na LOUSKEM seminarju!!!  Cheesy
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1818 : nedelja, 07.06.2015 : 05:59:53 »

Dobro jutro!

Pa se je začelo ... Poletje!  Cheesy plesalec In ko se vsi člani družine umikamo v senco, se nekdo veselo praži na balkonu .... Mogoče pa bi rad postal črn, ko pa ima toliko črnih prijateljev  Grin ? Na siminarju, ga ni bilo težko najti v gneči  Roll Eyes ... pa ne samo zaradi beline ... je hotel "mami v naročje od vsega hudega  Grin

Otek pa, kot ponavadi, izkorišča svoj fomat za kanček več udobja ...  Cool

Prvič na plaži in straži, da ne bi v množici otrok izgubil svoji dve "ovčki"  Smiley


Tukaj pa ima Jack izraz: "Fotkaj, ja, fotkaj svojo neumnost, da si si kupila premajhen ležalnik "... Roll Eyes


Lepo preživite to poletno nedeljo!  objem
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1819 : nedelja, 07.06.2015 : 06:23:47 »

Mene je prva fotka takoj spomnila na: Čuvar plaže u zimskom ljetnom periodu  Grin

A Fantom si kupila ležalnik, zdaj pa na njem kraljuje le Otek  Angry
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1820 : nedelja, 07.06.2015 : 06:31:44 »

Ne, sebi sem kupila ležalnik, sedaj pa na njem kraljuje Otek  Evil
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1821 : nedelja, 07.06.2015 : 06:39:11 »

Pol bi bilo pa prav, da sebi kupiš še enega  Tongue  Grin
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1822 : nedelja, 07.06.2015 : 07:34:25 »

Imaš prav!  Grin  dopust
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1823 : nedelja, 07.06.2015 : 15:23:13 »

Ja, kupi sebi se enega, malo vecjega, da bo ubogi Jack imel kje lezat!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1824 : nedelja, 07.06.2015 : 15:49:56 »

Absolutno! Hitro kupi sebi še en ležalnik za Jacka Cheesy

Uživajte v poletjuuuuuu Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1825 : nedelja, 07.06.2015 : 16:29:10 »

Ja, kupi sebi se enega, malo vecjega, da bo ubogi Jack imel kje lezat!


Uživača Kiss.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1826 : ponedeljek, 08.06.2015 : 08:58:23 »

Lepo da uživate v poletju, a v vodo kej gresta Jack in Oto? Smiley
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #1827 : ponedeljek, 08.06.2015 : 14:08:35 »

Ototu zelo paše tvoj ležalnik  Evil Druga fotka je za na steno  Kiss ljubezen
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1828 : nedelja, 19.07.2015 : 09:16:46 »

Dobro jutro, dober dan!

Pri nas že kurijo, zato smo se s kuškoma že zdavnaj vrnili iz jutranjega obhoda. Zdej ležita doma in razmišljata o prihodnosti, ki ju čaka:



Ohlajanje, raziskovanje, pohajanje med brzicami ...  Cool




valjanje po najudobnejšem in dišečem tepihu ...



"straža" pred hišo, da slučajno ne bi kakšen domač človek ali otrok šel sam do vrta, gugalnice, kleti, ene ali druge hiše ... da slučajno komu ne bi v prazno padlo kaj iz žara ali kuhinjskega pulta ...  Tongue



počivanje na neštetih kotičkih in senčkah in sončkih ... dopust



štetje domačih in morebitnih novih kandidatov za božanje kuškov!   Afro


V prihodnosti se namreč selimo na štajersko in začenjamo novo življenje na deželi!  veselje Vse, ki živite v Velenju, Celju in okolici pa prosim, da me pocuknejo za rokav, če se kje srečamo, da se tudi spoznamo in kdaj dobimo na pasjem čveku in kavici.  Wink
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1829 : nedelja, 19.07.2015 : 09:19:55 »

Ups!Oteka sem pozabila pomanjšati! Pardon!
Logiran
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines