mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:47:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 329365 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #60 : nedelja, 12.08.2012 : 13:43:07 »

Tisti kup kablov, ki je pri nas pod mizo, sem jaz skrila in zadelala z računalnikom, tiskalnikom in eno precej težko kovinsko ploščo, ampak mislim, da je skrb skoraj odveč, ker ne kaže čisto nobenega zanimanja, pa nenazadnje bi lahko kaj uničila ponoči, če bi jo mikalo.  Kaj pa, če bi ga navadili, da ponoči tudi sam spi tam?
Jacka smo navadili, da spi v boxu sam v dnevni sobi, mi pa smo v spalnicah. Je zelo priden, zvečer se kar sam odpravi spat, ko otroka zaspita in sva midva pred TV ... zjutraj ga zbudim in greva. Brez joka in cviljenja je torej vsaj 6 -7 ur, kolikor jaz običajno spim Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #61 : nedelja, 12.08.2012 : 13:46:30 »

Ja, saj je potem fuul priden, pri nas ne bi nič spali, če bi bila v boksu.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #62 : nedelja, 12.08.2012 : 13:48:05 »

Res je priden! Zlat je! Problem je v tem, da nima težav z boxsom, niti s prostori ... on ima težavo s samoto  Cry
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #63 : nedelja, 12.08.2012 : 14:13:17 »

Zdaj sem našla zanimiv link o ločitveni tesnobi in moj dragi peso je točno tak kot piše tam V skrajnih primerih sledi pes svojemu gospodarju celo v stranišče - in če ne sme skupaj z njim v kopalnico, sedi pred njo tako dolgo, dokler se vrata spet ne odprejo. Poleg tega se ti psi zelo radi stisnejo k osebi, na katero so navezani. ...
http://vzgoja-solanje-psov.blogspot.com/2011/11/locitvena-tesnoba.html
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #64 : nedelja, 12.08.2012 : 15:41:22 »

Mogoče malo v tolažbo naj povem, da je zgornji opis še zdaj pisan na kožo našemu Binkiju. Ampak zgleda to nima nobene povezave (pri nas) s samoto, saj to brez problema sprejme. Tako, da ne obujate, tudi taki občutljivčki se navadijo. Wink

Mogoče je pomagalo, ko ga je na začetku puščala samega mami in ne jaz. Ko sem šla jaz v službo (pa je drugače moja senca), se je samo stisnil k mami brez besed. Ona pa je potem čez dan kdaj počasi šla v trgovino, po opravkih,.. Ampak nikoli ni bilo tako grozno, če je šla ona in nisem zadnja šla jaz (na začetku je za mano tudi cvilil). Potem sčasoma je tudi moj odhod popolnoma sprejel, samo "obvestiti" sem ga morala. Grin "Binky, jaz grem, tukaj daj prostor na povštru in na briketek".  Tongue Jaz še zmeraj trdim, da se cel čas samote ne premakne iz tistega povštra, dokler nas ne zasliši pred vrati. Malo dvomim, da gre celo pit vodo, tudi suhi vampi so včasih ostajali. Ampak na tleh so pač pošasti, bolje to, kot kakšen pojeden kabel. Cheesy
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #65 : nedelja, 12.08.2012 : 17:14:51 »

Ker se Jack močno naveže na žensko osebo v družini, bi bilo verjetno res bolje, da bi ti, Jackinmi, odhajala
skozi vhodna vrata prva, zadnji družinski član pa nekoliko kasneje. Pri nas je to bilo do neke mere res, dokler je bil
še bolj "frišen", ampak vseeno je vedno očitna razlika ali ostane pes v stanovanju sam ali ima ob sebi še kakšno
bitje, ki ga sprejme za svojega in "ga tolaži".
Pa Jack je bil med tremi bratci najbolj pogumen, kar se ostajanja v kletki tiče  Lips Sealed

To, da psi hodijo za nami gore dole, pa je značilnost vseh naših, tudi zato ljubim kletke, ker, ko so notri, lahko
v miru oddrnjohajo kakšno običajno kitico, seveda to velja predvsem za vikende in dopustniške dneve. Takrat
poskušam dopoldan vsaj deloma obdržati običajno rutino in so po jutranjem sprehodu in zajtrku kakšno urco
ali dve ... zaprti in popolnoma zadovoljni, da jih ne motimo in da se naspijo  Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #66 : nedelja, 12.08.2012 : 17:49:23 »

Eh, tak opis ustreza kopici psov, vsem mojim, kar sem jih imela, zagotovo ... Dovolj je še mlad, da se tako vedenje še da kontrolirati in preusmerjati, dokler res ne postane motnja.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #67 : nedelja, 12.08.2012 : 19:54:17 »

Zdaj sem našla zanimiv link o ločitveni tesnobi in moj dragi peso je točno tak kot piše tam V skrajnih primerih sledi pes svojemu gospodarju celo v stranišče - in če ne sme skupaj z njim v kopalnico, sedi pred njo tako dolgo, dokler se vrata spet ne odprejo. Poleg tega se ti psi zelo radi stisnejo k osebi, na katero so navezani. ...
http://vzgoja-solanje-psov.blogspot.com/2011/11/locitvena-tesnoba.html

Imate zanimivo debato. Kaj pa, če to dela maček? Npr. spi na regalu, ko pa vstanem in grem v kopalnico, se obrnem, je že tam, me gleda in počaka ali v kopalnici ali pred njo. In to oba mačka. Ali pa pride zraven, ko stojim,  mijavka name, da se usedem in hop v naročje. Vstanem, grem v drug prostor, se zadeva ponovi. Grem od doma, pa slišim, da mauuu za vrati...
To je za mačke normalno, upam, da to ni kakšna tesnoba?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #68 : nedelja, 12.08.2012 : 20:11:56 »

Kako je šele grozno, če to dela otrok Lips Sealed
Pri nas je že tako. Sedaj je sicer za ene 70% bolje, ampak dobro že zdaleč ni Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #69 : nedelja, 12.08.2012 : 20:25:42 »

Kako je šele grozno, če to dela otrok Lips Sealed

Ja, poznamo oz. smo tudi to  Undecided

To je za mačke normalno, upam, da to ni kakšna tesnoba?

Zelo zanimivo in zame popolnoma sprejemljivo teorijo na temo ločitvene tesnobe pri psih in mačkah
in razumevanja vzrokov, poda v svoji knjigi Živali nas človečijo, Temple Grandin  Cheesy
Toplo priporočam Afro
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 12.08.2012 : 20:41:02 »

Hvala. Sem že rezervirala v knjižnici  Smiley
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #71 : ponedeljek, 13.08.2012 : 07:18:56 »

Dobro jutro!

Z mačkami sicer nimam izkušenj, z otroki pa ja  Shocked ... pa saj je večina dala to skozi npr. ob vstopu v vrtec ... potem pa mine in je vse ok  Smiley Nisem še videla pubertetnika z ločitveno tesnobo od mame  Tongue ...potem je ločitvena tesnoba od interneta  Grin

Če se vrnemo k temi ... ja teh linkov je kar nekaj in literature gotovo tudi, prosim vse, ki ste kaj dobrega prebrali, da mi priporočite knjige oziroma članke  Smiley Hvala  objem



En pozdravček iz obale od Jacka in mene  Wink
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 13.08.2012 : 07:33:23 »

Aja, še nekaj! Zanima me tudi kakšna dobra knjiga o trikih in igrah s psom ... zame in tudi za moji dve punci, da se naučimo kako se igrati z Jackom  Smiley

Poznate to? Je ok?
http://www.emka.si/451577-101-pasji-trik/PR/115136
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #73 : ponedeljek, 13.08.2012 : 11:44:59 »

Ta knjiga je odlična, mi jo imamo  super  Smiley
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #74 : ponedeljek, 13.08.2012 : 16:07:54 »

Ta knjiga je odlična, mi jo imamo  super  Smiley
  se že veselim trikov!  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines