mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 06:40:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 330944 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #615 : sreda, 28.11.2012 : 23:13:41 »

Jackinmi, povedala ti bom to, kar že itak sama veš  sram

Ti ne delaš nič narobe, nasprotno, trudiš se kot bi se res malokdo  objem
Jack je pač en od tistih ... , ki bi bili stalno s svojim krdelom  Undecided

A ste mogoče probali spet z dnevnim boksom, zdaj, ko je pri hiši še Oto (boks ob boks, da se gledata)
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #616 : sreda, 28.11.2012 : 23:23:03 »

Problem, ki ga imate z Jackom, je kar pogost, če poguglaš "Separation Anxiety in Dogs", boš našla precej gradiva za študij  Tongue.

Jaz bi na tvojem mestu še vedno poskušala s kletko. V odprtem stanovanju je za psa, ki se mu meša od adrenalina, toliko pasti, da je težko vse predvideti. Premikanje pohištva, pospravljanje in prekrivanje stvari vsakič, ko greste od doma, pa je stresno za vse – za vas, ki odhajate in za psa, ki ob teh premikih že ve, da se pripravlja nekaj groznega. Če mu v normalnih razmerah kletka ne povzroča strahu, nima klavstrofobije. Ta je v bistvu edini močni argument proti zapiranju psa ob odhodu. Navajanje anksioznega psa na kletko je seveda zelo dolgotrajen postopek, a se v to res splača vložiti nekoliko več truda, potrpežljivosti in predvsem vztrajnosti  Smiley
Ker Jack ob vašem odhodu očitno pade v hud šok, bi bila jaz še posebej previdna z Otom. Čeprav sta očitno že lepo navajena drug na drugega, lahko Jackovo obnašanje v stiski malega močno prestraši, pa še do kakšnega grdega pretepa lahko pride.
Moja dva sta zaprta v isti kletki, tega sta vajena in se tam tudi nikoli ne ravsata. Pa me še vedno včasih malo skrbi, da bi prišlo do kakšnega grdega prepira … Undecided
Od srca upam, da boste našli način, ki bo Jacku pomagal premagati njegove strahove  Kiss.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #617 : sreda, 28.11.2012 : 23:35:17 »

Glede na opisano Jacka zgrabi huda, huda panika, ko odidete.
Glede na opisano bi jaz gotovo poskusila s "pasjimi fermoni"
za zmanjšanje stresa.
Kot piše Mižonny, bi ga skušala navaditi na kletko, ker potebuje
varen prostor, kjer bo čakal na vašo vrnitev.
A je naučen ukaza "čakaj"?
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #618 : sreda, 28.11.2012 : 23:42:27 »

Kaj pa če bi kletko s čim pokrili? Da bi bil to res en tako topel in varen brlogec zanj ...
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #619 : četrtek, 29.11.2012 : 05:46:05 »

S kletko sem zelo zelo previdna. Zaenkrat ju zapiram noter med hranjenjem,priboljški, med sesanjem, med pomivanjem po tleh ... in ponoči. Jacka zapiram, ko Ota kaj učim, ker sta sicer takoj v akciji in mali nima pozornosti in miru za učenje. Torej vadimo boks v varnih razmerah. Boksa sta tesno drug ob drugem. Jacko ima pokrito kletko že od prvega dne, mali pa ima gulliverja.
Zaenkrat si ne upam puščati Jacka v kletki ob moji odsotnosti. Najmanj kar bi bilo, bi grozlljivo tulil, bolj pa me skrbi, da bi se poškodoval.
Bom poskusila - ko bom doma na prvi nasledji bolniški, vadit spet boks tako, da bom šla v drugo sobo. Težko se grem te stvari, ko smo vsi 4je doma ...

Poskusila bom tudi s feromoni, sem že govorila z veterinarko o tem.

 

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #620 : četrtek, 29.11.2012 : 07:36:09 »

jackinmi, poskusite tudi s homeopatijo. Čisto po naključju smo se pri nas tudi čisto sprostili, ko smo zdravili s homeopatijo njeno ne in slabo odlakanost in lomljenje krempljev. Resnično deluje. Potem sem šele kasneje zvedela, ko sem poročala o vseh spremembah, da deluje tudi na psiho. Naša psihička ima zdaj resnično krila (brez redbula).  Wink
Vam od srca želim, da vam uspe tole situacijo spraviti v red.  objem
Pa tako, kot pravi čarka, niste vi nič krivi. Jacko je takšen kozliček, ki rabi posebno podporo. Ne dvomim, da je zmaga vaša!  Kiss
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #621 : četrtek, 29.11.2012 : 08:44:54 »

Feromoni so povsem neškodljivi (ker resnejši medikamenti so potem zdravila za zdravljenje anksioznosti, ki pa gotovo ne spadajo več v ta rang nedolžnosti), tako da bi jaz osebno takoj, ko je mogoče, nabavila dozo, ki se jo da v vtičnico. Mogoče ne bo delovalo, ampak vredno je poskusiti.

Z uporabo pri psih s tem sicer nimam izkušenj, sem pa uporabljala feromone za mačke pri mačjih "psihičih".

Tole imam v mislih: http://www.vet4you.com/d-a-p-elektricni-razprsilec-48ml-feromoni-za-pse

A ima sicer kdo drug izkušnjo z uporabo tega pri psih?
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #622 : četrtek, 29.11.2012 : 22:16:09 »

Oj, če boste v nedeljo dopoldne doma, bi se lahko kaj dobili - prav rada bi spoznala malega Ota Smiley.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #623 : četrtek, 29.11.2012 : 23:20:20 »

Pozdravljeni vsi!

Ko ima hudič mlade ... jih ima veliko. Kot da nimam še dovolj skrbi, mi zdej še sosed grozi. Gre za to, da dela nočno in podnevi spi. Moj pes pa ga zbuja, ko zalaja. Pravi, da je lajal okoli 10 in 2 minuti, pa okoli 10 in 12 minut. ... sicer ne tuli ampak močno laja, tako, da ga zbudi. Povedala sem mu še enkrat, da mi je resnično žal, samo da žal nimam velikega vpliva na to in da če sliši kakšne šume na hodniku oziroma koga pred vrati pač zalaja. Povedala sem tudi, da sem kolikor vem, po zakonu dolžna spoštovati red in mir med deseto zvečer in sedmo zjutraj, če pa podnevi pes zalaja, pač ne morem pomagat, ni pa to nobena kršitev. Potem se je začelo z grožnjami o tem, da se z mano ne da pogovarjat in da se bo obrnil kam drugam. Povedal je, da so vsi v bloku proti mojemu psu in da bi morala najprej stanovalce vprašat, preden sem ga posvojila Huh?? Potem sem ga spomnila, da je imel že en drugi sosed pred mano psa, da imajo vsaj dvojni sosedi mačke in papige, ki "pojejo" na balkonu in da mene ni nihče nič vprašal, če se strinjam. Potem mi je očital še dlake na hodniku in ko sem povedala, da plačujem več zaradi psa je zabrundal in odšel.

Poiskala bom pravilnik in skušala ugotoviti, če mi lahko na podlagi glasovanja sostanovalcev kako resno zakomplicirajo življenje. Vem, da lahko ob katerikoli uri pridejo opraviti meritve hrupa, ki pač ne sme presegati dovoljeno vrednost. Tega pa vsekakor ne smejo delati pred mojimi vrati, ampak v stanovanju jeznega soseda. Bomo videli kako in kaj se bo izcimilo še iz tega ...

Danes sta bila drugače Jack in Oto kar pridna. RAzen razcefrane Otove plenice ni bilo nič uničenega in Jacko se ni ne polulal, ne pokakal  Smiley.
Zdej mi pa to lajanje ne da miru.

Jutri jih naročim po spletu, (skuiki hvala za link  Smiley )

Res me morijo te stvari že od avgusta pravzaprav in ko se začne nekje razpletat, se drugje zaplete ... Sej ne vem, kako bomo vse rešili, da bo prav. Srečna sem samo, da imam doma podporo.

Danes me je malček spravil v smeh, ker je šel popoldan z mano v šoping po hrano za "velikega brata" in nekaj toplega za mrzle dni zase in ker je bilo to tako utrudljivo je po vrnitvi domov kar sede zaspal na pručki ob radiatorju  Grin ... vsakič, ko je zakinkal, je seveda skoraj tresnil dol, ampak mu je bilo preveč prijetno, da bi spal kje drugje ... in se je vedno znova spravil na pručko. Posebnež mali  Roll Eyes

riry: se slišiva!  Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #624 : četrtek, 29.11.2012 : 23:25:06 »

Nekje tukaj na forumu je že potekala debata o psih v bloku, tečnih sosedih in pravilih. Jo bom poskusila jutri najti, pa ti prilepim semle.
Takole iz glave in čisto na pamet ti pa lahko povem, da v primeru lastniškega stanovanja ne rabiš prav čist nobenega soglasja od sostanovalcev, če si želiš nabaviti psa, mačka, papigo, kačo, celo vrečo paličnjakov al pa kilo cementa. Cool
V primeru najemiškega stanovanja pa moraš pridobiti soglasje lastnika, to je pa res.
 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #625 : četrtek, 29.11.2012 : 23:27:33 »

Hvala pepsi  objem, na srečo, je štalca naša  Smiley.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #626 : petek, 30.11.2012 : 01:53:49 »

Feromone imamo tudi v nasi trgovinici.

http://www.kosovir.com/30_ceva
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #627 : petek, 30.11.2012 : 07:17:22 »

Hvala maja01, naročilo oddano  Wink!


Ena lepa novička za dobro jutro! Smiley
Navsezgodaj (ob 5ih) je v temi in dežju a v dobri družbi mene in Jackota, Oto prvič zunaj zalil travico  veselje bravo   Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #628 : petek, 30.11.2012 : 07:44:13 »

Evo, nekako sem se tudi sama morala ukvarjat s podobnimi zadevami-tečnimi sosedi, ki težijo za svoje lastno zadovoljstovo...
V teh temah
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,114.0.html
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,34.0.html

boš našla nekaj odgovorov. Čez dan pa lahko peso laja, kolikor mu srce poželi, pa se nič ne more. Tako. Ko panastopi 22. ura pa do 6. ure zjutraj, je malo več sitnosti, če peso laja. Razen tečnih sosedov, ti čez dan nihče nič ne more. Pes je v bloku lahko nameščen, če nimate slučajo kakšne pogodbe o medsebojnih odnosih podpisane. Seveda, kolikor jaz vem, mora biti ta pogodba podpisana s strani vseh, da velja.... O lajanju podnevi me je pa poučila moja znanka, ki je želela utišati sosedovega psa, ki je pač lajal cel dan nad njo. Pa ni nič dosegla s klicanjem policije. So ji policaji to povedali nekajkrat, potem pa so ji še povedali, da bo plačala ona kazen za krivo ovadbo al nekaj takega. Pa je bilo konec. (Se pa ni znala pogovoriti s sosedo osebno....  Roll Eyes ). 

Vsekakor mislim, da boste zmagali - predvsem z Jackom pritlehnim bučkotom.  ljubezen
Za Ota  Kiss Kiss Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #629 : petek, 30.11.2012 : 08:07:46 »

Celih 14 minut "hrupa" pri belem dnevu, aleluja ...  Roll Eyes Priporočam mu čepke za ušesa, resno in čisto dobronamerno. Pa bo spal kot angelček. Se dobijo v lekarni ali v drogeriji in so zelo poceni. Smiley Ker če ga ne bo zbujal Jack, ga bo pa kak živahen otrok, pa kaki delavci pri sosedih, ki adaptirajo, pa kaki smetarji, pa soseda s sesalcem, pa ... Čez dan je pač tako. Jst sicer čisto štekam, da je človek iz nočne in bi tudi mene jezilo, če ne bi mogla spat, ampak jeb** ga, če maš tako službo, ne moreš pričakovat, da se ti bo svet prilagajal. Saj ne rečem, če bi pes res tulil cele dopoldneve ... ker potem bi se za psa sekirala. Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines