mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:07:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 330482 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #645 : petek, 30.11.2012 : 12:43:41 »

Ijoj, ta Jackov pogled Grin Uno, v stlu: "Lej, če meni ne verjameš, lahko še Oto potrdi, točno tako midva cele dopoldneve pridno prespiva, pa čist tiho sva, pa nobenga nit lulat ne prime!" Wink

Simpatična na kvadrat ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #646 : petek, 30.11.2012 : 12:43:51 »

Tale fotka sicer ne zmanjša grmade skrbi in živcev, ki se ti pred spanjem nakopiči, ko bi že skoraj obupal.. ti da pa razlog in voljo vztrajati naprej. Ker vseeno ni prav vsak dan stanovanje v razsulu in vseeno Jacko še odrašča, zaradi česar je po mojem nestrokovnem mnenju itak nemogoče pričakovati rezultate ravno v teh mesecih.  objem
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #647 : petek, 30.11.2012 : 12:50:30 »

Jaz imam sosedo, ki najverjetneje študira klavir. Vsak dan vadi po ure in ure isto skladbo.

Jooooj, jaz dostikrat pomislim, da bi mi morali imeti blok samo zase, če bi morali živeti v bloku. Pri glasbenih izborih dveh norih najstnikov in kjer je nek nov komad nuuuujno treba poslušati na ves glas non stop over and over po tričetrt ure naenkrat, jaooo - pa moje rjovenje in ostale oblike protestov - saj bi nas izselili po hitrem postopku Lips Sealed
Logiran

Unikatne tablice in portretki
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #648 : petek, 30.11.2012 : 13:35:05 »

saj bi nas izselili po hitrem postopku Lips Sealed

Ja, ali pa bi se izselili vsi drugi.
Vsako leto, ko se odpravljamo na morje me skrbi, kako bo zgledal apartma. Koliko in kakšni bodo sosedi. Saj nismo tako glasni, je pa akcija on-stop.

Vsekakor nismo za v blok. Tako kot je nekomu samoumevno, da živi v bloku je nam logično, da smo več izven hiše kot v hiši. Cool

Jacku in Otu pa želim mirne sosede, ki ne bodo živčni tolkli po stenah in se drli, naj že utihneta. Potem bosta lahko tudi onadva mirna.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #649 : petek, 30.11.2012 : 14:39:28 »

Jackinmi, vem, da ne pomaga ravno, ampak niste edini. Z Winnie sva imeli skoraj eno leto pevske arije in me je bilo vsakič strah prit domov in izogibala sem se sosedom, ki so mi ob vsaki priložnosti z veseljem povedali, da moj pes cele dneve tuli (pa je bila recimo sama samo kakšno uro in pol  Roll Eyes) in da so v bloku stari ljudje in dojenčki, ki zaradi mojega psa ne morejo čez dan počivat. Pa da se bom morala izselit, če ne bo šlo na bolje (stanovanje je naše, tudi ni edini pes v bloku in še enih par psov je, ki se kdaj čez dan oglašajo). Sem se vsakič opravičila in jim razložila situacijo, pa ni kaj pomagalo. Zdaj, ko Winnie ne laja več, jih motijo (baje moji) golobi, ki z MOJEGA balkona mečejo svinjarijo na ostale balkone.  Grin Pa moti jih moje število živali, da ni legalno, da imam toliko psov in da ZIHER niso prijavljeni itd. S tečnimi sosedi se tako sploh več ne ukvarjam, če bodo želeli, bodo vedno našli nekaj, kar jih bo motilo.
Po drugi strani pa takoj pod mano živi sosed, ki bi se res lahko pritoževal, ker brat cele dneve vadi bobne (sicer električne, ampak še vedno ropota), pa kitaro, pa psi kotalijo žoge okoli, dihurje mečejo stvari okoli, jaz ropotam in se derem na vse po vrsti,... in je samo enkrat prišel rečt, če lahko pod bobne nekaj podložimo, da bo malo manj glasno (stari bloki, res se vse sliši skozi), pa še takrat je bil super prijazen in razumevajoč, tako da so celo svetle izjeme.

Jaz verjamem, da vam bo uspelo, pa čeprav bo trajalo nekaj časa. Poskusi se čim manj obremenjevat (vem, da je zelo težko, sem vsakič s cmokom hodila domov) in daj času čas, pa bo.  Wink Sosedu pa za božič kupi čepke za ušesa in mu jih diskretno nastavi pred vhodna vrata.  Evil
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #650 : petek, 30.11.2012 : 15:55:04 »

Ewa,
ta ideja glede čepkov ni slaba  Evil ... zna pa bit, da sosed nima smisla za humor  Lips Sealed  Grin.

Malo cukra za slajši vikend  Kiss:

Da ne boste mislili, da se samo Oto "štuli" v Jackovo kučo ... tudi Jacko se še vedno rad pešta na povšerčke, sploh na Otovega  Grin A Otu težko ... objem ljubezen

Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #651 : petek, 30.11.2012 : 16:04:49 »

Joj, ta ušesa! Grin Komaj čakam, da ga premečkam Cheesy.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #652 : petek, 30.11.2012 : 17:17:25 »

Joj kako se stiska tamali.  ljubezen Jaz prav uživam v takih trenutkih, pa čeprav se pri nas tako uležeta bolj po nesreči kot zanalašč.  Grin

Jaz tudi mislim, da sta junca še mlada in da je od tu lahko samo še bolje.  Kiss

Moji sosedi so hvala bogu res zlati, pa bi lahko kaj potežili, ker imamo dežurnega bevskača.  Roll Eyes Edinkrat, ko so kaj rekli, so se ustrašili, da je s kuškom kaj narobe (ko se je Zarja navajala na boks in je par minut bolj jokala kot lajala).
Kot so že nekateri povedali, je že samo mesto lahko veliko bolj glasno, zato naj se taki tečneži raje preselijo nekam bogu za peto. Angry
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #653 : petek, 30.11.2012 : 17:52:22 »

 Cheesy ljubezen

Sta pa res prava lupček in lupček  Kiss Kiss


A vadita biti zaprt v boksu z Jakom zdaj, ko si doma? Kako vama gre?


Mislim, da bi bilo to kar pametno   Roll EyesWink
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #654 : sobota, 01.12.2012 : 06:30:45 »

Dobro jutro!

čarka: včeraj sem poskusila najprej zapreti vrata na hodnik - da nista imela možnosti prisluškovati dogajanju izven stanovanja ... in rezulatat je bil popolna tišina 40 minut (jaz sem šla k zdravniku in ju snemala). Jacku po dosedanjih izkušnjah raje postopoma zmanjšujem življenjski prostor, da mi ne gre v totalno paniko. Ko pa dobim feromone, gre v boks in bomo probali po minutah .... itd.

Na koncu bomo zmagali, sem prepričana  Wink. Mi trije smo najboljši par  Cheesy Grin.

Za boks pa ne vem, ali je bolje, da ju zaprem posebej, kot ponoči ali kar skupaj?Huh  Roll Eyes
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #655 : sobota, 01.12.2012 : 08:53:08 »

Glede na to, da je kletka verjetno bolj ali manj polna Jacka  Lips Sealed bi jaz iz varnostnih razlogov do malega Ota, probala z ločenima, ampak, seveda, da se vidita  Wink

Delala bi vsekakor na tem, da se enak običaj ohrani tudi ko bo treba počakati 8+ ur.

Po mojih izkušnjah je ustaljena rutina pesjanarjem na dolgi rok kar všeč  Grin Pri nas zjutraj, ko se v kopalnici "finiširam", že vsi
trije (tudi Yogi  Kiss) sedijo vsak na/v svojem prostoru (Yogi in Bindi vsak v svoji kletki, Čara na svojem fotelju) in seveda čakajo
na smrdljivi vamp  Azn, ki ga dobijo vedno in samo takrat, ko se odide od doma  Evil. Kletka se zapre, čez režo pa se pomoli
nekaj najboljšega  bruham. Res pa je, da zapiram Bindi v boks zgolj in samo zaradi solidarnosti do začasnikov, ampak njej je res
čisto vseeno kje drnjoha  ljubezen. To je bil standard tudi z Jackom, ko je bil še pri nas, res pa je, da so bili sami največ 5 ur  Huh
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #656 : sobota, 01.12.2012 : 10:43:46 »

Jackinmi, lej tale članek na temo "Separation Anxiety" sem še našla. Nisem vsega čisto natančno prebrala, ker ima 8 strani in kolikor sem videla, si ti večino od nasvetov že sprobala - ampak mogoče pa vseeno še kaj najdeš.

http://pets.webmd.com/dogs/separation-anxiety-dogs

LP Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #657 : nedelja, 02.12.2012 : 06:23:57 »

Dobro jutro!

Zdej sem pila kavico in brala link od pepsi(hvala zanj! Smiley ) ... in ugotovila, da sem med samim procesom odpravljanja Jackove tesnobe naredila kar nekaj napak  Lips Sealed Cry . Napake so seveda bile na začetku posledica nevednosti, potem pa včasih nujnosti (ko pač moraš it v službo in nimaš varstva za psa, ki še ni pripravljen na 8 urno odsotnost ...) pa včasih tudi slaba samokontrola - ko prideš domov in je razsulo, pokakan in polulan kavč ... pa te ni bilo samo 1 uro ... in psa skregaš. Pa tudi to, da se ob boleznih otrok nisem držala določenih vzorcev vaje, ker enostavno ni šlo in se je zgodilo, da je bil 1 teden skozi z nami, potem pa smo šli v službo, šolo, vrtec in je bil prehod iz nič samote v 8-9 ur samote prehud.
Dejansko je to resen problem, ki ga lahko z napakami samo poslabšaš ... da ne govorimo o tem, kako težko je včasih prav "prebrat" razloge za določene težave. Npr. včasih je bila samota b.p., drugi dan pa katastrofa, potem spet brez posebnih problemov, pa spet vse narobe po 1 uri.
Paziti na to, da je pes vedno dovolj utrujen (za kar ni dovolj sprehod, ampak mora biti tudi igra, po možnosti brez povodca s treningi poslušnosti in potem še najraje prosta igra v pasji družbi..), da ima vedno varno okolje, vedno dovolj varnih in zanimivih igrač, ki ga tudi mentalno zaposlijo resnično ni enostavno. Naslednja stvar pri nas je rutina, ki včasih zaradi bolezni tamale ni izvedljiva, potem so tu še vreme, občasna slaba organizacija časa ... in se zgodi, da kakšen nujen pogoj za optimalno samoto enostavno manjka.  Undecided

Če bi človek bil vedež, ne bi bil revež ali kako že pravijo ... je pa tudi tako, da za vsako stvar je potreben določen čas in da nisem med najbolj potrpežljivimi. Ko naredim "vse prav" pričakujem rezultate, ki pa jih včasih ni in potem me zadeva zamori in že spet iščem nove rešitve, ko jih morda ne bi bilo še treba in spet so spremembe, ki morda niso dobre za Jacka, ker nima časa, da bi se res navadil na neko rutino samote. Pri tem mislim predvsem na menjavo prostorov, zapiranje vrat, umikanje stvari, včasih premalo gibanja zjutraj zaradi logistike .... Jacko pa pri vsem skupaj ni nič kriv, je eno zlato bitje, ki kar kipi od ljubezni do naše družine, ki je prilagodljiv in pameten in ubogljiv kuža in si zasluži samo vse najboljše. Upam, da bomo prej ali slej pogruntali in zmogli narediti vse, da bo njegova panika izginila in bo lahko z nami užival svoje pasje življenje.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #658 : nedelja, 02.12.2012 : 08:32:23 »

Prvi odstavek - to je real life Wink. Vsi nasveti, kjer se za doseganje določenih uspehov zahteva malodane 3 mesece ali pol leta dopusta so za znort. Papir pač vse prenese, v resničnem življenju pa tako ne gre. Gre za opis idealnega poteka nekega procesa, ki pač v resničnem življenju ni mogoč. Te nasvete je potrebno zato vzeti z rezervo, predvsem pa brez slabe vesti, ker ne moreš zadostiti neživljenjskim zahtevam predaja. Pač prilagodiš življenje do te mere, kolikor je še realno. So pa dobre smernice, to pa Smiley
Drugi odstavek pa - hja, ta je pa najtežja. Nepotrpežljivost in pričakovanje instant rezultatov in poskušanje vsega mogočega v enem tednu. Temu se je najtežje upret, sploh kadar imamo tak zoprn in trdovraten problem, to smo že vsi sprobali sram
Kar se ti zdi, da se je do sedaj najbolj obneslo - pri tem vztrajaj, kljub temu da bodo ziher še težave Kiss
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #659 : nedelja, 02.12.2012 : 12:41:32 »

Weee, mi smo pa ravno s sprehoda Smiley

Mali žabec


Kompanjona


Lexi je poskrbela za rekreacijo Cheesy


Utrujeni, zgledno v vrsti Wink


Fajn je bilo Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines