mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:32:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 330457 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #855 : petek, 18.01.2013 : 18:01:40 »

jackinmi, če je Oto spuščen, potem je lahko to razlog, da se kletka "premika" ali da hoče Jack iz kletke.

Lahko "razrahljana" vrata obrneš proti steni, tako da ne bo nadaljeval z delom na začetem, ker ne bo
zanimivo?

Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #856 : petek, 18.01.2013 : 22:26:20 »

No, nekako tako kot piše Jinxova, sva verjetno kar sočasno, premlevali po telefonu tudi midve z veliko Šefico  Wink
Jaz sem celo  Evil Evil pripomnila, da jutri, če bi bil delovni dan, Jack verjetno ne bi krivil kletke, ker ga boli šnoflja  Tongue.
So pa vsi zobje celi, z lahkoto pohrusta vse brikete, tako da prav hudega ni. Če bi mislil skrajno resno bi kletka
izgledala tudi povsem drugače  Roll Eyes, predvsem pa so celi vsi deli nepremičnine, oziroma vsaj novih sledi zob ni na pohištvu  Afro

In kar je najpomembneje, zvečer je zadovoljno in samoiniciativno drnjohal v svojem zaporu 

Nedaj se Jackinmi, godinama ....  Grin objem
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #857 : sobota, 19.01.2013 : 00:03:33 »

Great minds ...

 Afro
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #858 : sobota, 19.01.2013 : 07:27:47 »

Dobro jutro!

Včeraj sem govorila s čarko in mi je tako lepo nežno, malo okoli ovinka povedala, da naj že enkrat neham se toliko sekirat za Jacka, ker mu nič na manjka in nič ni bogi, če mora upoštevati hišni red. Sej vse to mi je zelo jasno, ko gre za druge pse ... ko pa pridem do svojih, pa mi pamet odpove. Enostavno bi rada, da sta zdrava in vesela pesjana in da jim ne povzročam panike in stiske. Očitno pa se mi je pri tej samoti zataknilo. Jacko mora vedet, da je to, da bo sam z Otom del njegove vsakdanje rutine in konec. Ni odstopanja.  Sej ... to zdej bolj pišem sebi kot vam, ki ste to pogruntali že zdavnaj, ko ste brali to temo in si mislili, da mi nekaj koleščkov v glavi najbrž manjka, da se tako psihiram ...  Grin


Kaj naj rečem, bolje pozno kot nikoli. Jacko je že v boksu. Šparovc za alu varijanto je pripravljen in ko bo imel tapravi varni zapor ne bom sploh več skrbela, da se mu kaj zgodi, ko bo sam.

Nekdo je vprašal, zakaj je Oto spuščen ... Zato, ker ima Oto še en obrok zjutraj in po približno dveh urah mora kakat. Če je spuščen, gre lepo v svoj mačji WC in tam vse opravi, če bi bil v boksu, bi ležal v lastnem kakcu in luži do treh popoldan  Tongue ... Jack pa ima samo en obrok popoldan in od kar sem mu menjala brikete, ne kaka več 4x na dan  in posledično opravi zadevo zjutraj in popoldan, ko pridem iz službe, vmes, pa ga nič več ne tišči  Wink.

Hvala za komentarje!
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #859 : torek, 22.01.2013 : 20:56:09 »

Dober večer!

Spet potrebujem nasvet in predvsem vaše izkušnje!

Kateri izmed dveh boksov se bolj obnese v smislu notranjega bivalnega boksa?
Običajni žičnati se pri nas ne obnese, naš Pritlehni je preveč spreten ubežnik ... in čeprav je šturlo smotani trmasti, se mi smili se njegov popraskan gobec.

Torej opcija A:
 

ali opcija B:
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #860 : torek, 22.01.2013 : 20:59:36 »

A :   Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #861 : torek, 22.01.2013 : 21:22:02 »

Šefica, meni so slike premale, da bi videla ključno razliko v konstrukciji (razen oblike)  sram
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #862 : torek, 22.01.2013 : 22:39:05 »

Eden ali drugi sta klasična najboljša avtomobilska boksa in oba bi se seveda obnesla tudi kot "pržon" Smiley Prvi je pač manj zaprt in zato bolj zračen.

Se ti splača gledat na velikost in obliko vašega avta, da ga boš lahko uporabila tudi za potovanja, ker kolikor tole košta je škoda ne uporabljat še za v avto Smiley
Čarka, ti boksi so sicer v besedi in sliki TULE predstavljeni.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #863 : torek, 22.01.2013 : 23:59:56 »

Kar se tiče boksov je tako kot pravi mamaF, kar se tiče Jacka, pa ti ne glede na Otove prehranjevanje in prebavo res zelo močno priporočam in polagam na srce, da tudi njega zapri v en boks, pa naj bo magari dovolj velik, da bo šel še mačji wc not. Poskusi si predstavljati svoji punci in eno pošlješ, naj se igra na otroškem igrišču, drugo pa zapreš in mora gledati sestro skozi okno in ne more in ne more razumeti zakaj se sestrica zunaj igra, ona je pa zaprta v sobi.  Sad V teoriji se tako nekako počuti Jack, ko gleda Ota ven iz kletke in ni čudno, da je ves iz sebe.  Sad Sad

In še enkrat, kar ti je povedala tudi Čarka - opraskan gobec ni konec sveta in nikar naj se ti pes ne smili! To pes čuti in s pridom zna to tudi izkoristiti.  Wink

Zdaj bom pa res poskusila in ti ne bom več težila.  Smiley
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #864 : sreda, 23.01.2013 : 06:32:26 »

V bistvu me zanima, ali je možno, da iz boksa A pes pobegne in pri tem kakorkoli poškoduje?

čarka:  boks A ima  bistveno tanjše "rešetke"  Undecided
 



mamaF: Se strinjam s tabo, izbrala bom največjega možnega a še dovolj majhnega, da mi gre v avto.  Smiley

No Jinx: Lahko mi še težiš, če ti paše  Wink!
Jaz nekako ne bi primerjala otrok in psov in če že potem ti ponudim primerjavo: ko je ena hči kaznovana in mora prej v posteljo, ne gre za kazen še druga prej spat. Ali pa, če hočeš, ko je ena bolna in mora piti ogabno grenek sirup, ga iz solidarnosti do sestre ne pije še druga hči.  Tongue In še to: Jacko se je "reševal" iz boksa še mnogo preden je prišel Oto k nam in dvomim, da je to razlog za njegovo upiranje.  butnglavc
Kar se pa tiče smiljenja, se morda nisem dobro izrazila: ni mi vseeno, ker ima moj pes opraskan in otečen gobec, tako kot mi ni vseeno, če se hči po lastni krivdi malo poškoduje z razliko, da hčerko vseeno potolažim, Jacka pa niti približno ne. In če smo že pri tem, tudi vrat mi je žal, da so opraskana, kako le, mi ne bi bilo žal lastnega psa???  Huh
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #865 : sreda, 23.01.2013 : 07:32:00 »

Malo v zagovor Šefici: Brez milosti ga vsak dan spakira v boks  Afro, je pa res, da se je včeraj rešil iz zaprtega  Undecided.  Ker je bil s pošvedranimi vrati obrnjen
proti steni, je izbral ožja vratca in se osvobodil  Angry, vrata pa so ostala zaprta  Shocked

Torej res ne gre za prehudo smiljenje, ampak bolj iskanje rešitve v stilu: Volk sit, Jacko pa cel  Wink

Kar se pa Otekove družbe tiče, pa sem tudi sama nekako v dvomu kaj je bolje  Huh.
Definitivno, glede na Otovo mladost, mu ne daje občutka varnosti in sigurnosti, čeprav je odličen igralni kompanjon  Kiss
In mogoče bi ob še eni histeriji (samo razmišljam  Roll Eyes) bila stiska še večja. Zdaj pa se mali pač obnaša skulirano kot se pač zmore,
Jack pa služi svoje v "zaporu" ...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #866 : sreda, 23.01.2013 : 08:35:50 »

Odlično! Sama sem padla v obe luknji.  Tongue Tele zadnje poste prebrat je bilo zame zelo poučno!  Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #867 : sreda, 23.01.2013 : 10:13:01 »

Res je, ne da se primerjati otrok in psov.

Zato bi tudi jaz oba pospravila v bokse. Vsakega v svojega seveda, s tem, da bi bil Otov dovolj velik, da gre notri wc. Bi rekla, da Jacka samo se bolj ziritira, ko mu tamali "pred nosom skace".

Kar se tice pa alu boxov - pomoje bi bilo najboljse, da si jih gres v zivo pogledat, oz. da poklices proizvajalca in povse svoje zahteve - o debelini palic (ceprav mislim, da debele so dovolj), o razmaku in drugih posebnostih.

m.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #868 : sreda, 23.01.2013 : 11:04:18 »

A da bi bile rešetke iz okrohlih palic pa ne obstaja?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #869 : sreda, 23.01.2013 : 11:25:49 »

Moj pogled na situacijo:

Boks ni kazen, ampak način bivanja v vaši odsotnosti.

To, da je en zunaj, drugi pa notri, bi jaz primerjala s tem,
da enemu dovoliš vsak spati na postelji, drugemu pa nikoli.
Seveda bo napel vse sile, da tudi on pride na posteljo.

No, tako jaz vidim logiko pasjega delovanja,
ne trdim pa da je res pravilna Smiley

Logiran
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines