mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:50:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 329354 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #885 : četrtek, 24.01.2013 : 10:15:28 »

Uau, prov stajliš. Cool
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #886 : četrtek, 24.01.2013 : 11:32:36 »

Darilo prijateljici, katere pes ve, da je boks za počivanje in ne za demoliranje. Sibirski macesen in aluminij, ročna izdelava. Azn


O, kaj bi bil Jack vesel lesenih palčk  Evil Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #887 : četrtek, 24.01.2013 : 12:44:12 »

Wooohooo!Mojster si, pa perfekcionist tudi Cheesy Zelo lep dizajn in izdelava Afro
No, ampak je pa za priznat, da izdelava takega butičnega izdelka (kar je imel tudi moj v mislih) v končni fazi cenovno težko konkurira nekim serijskim, ki jih ponujajo na trgu večje firme, če človek čisto pošteno ovrednoti porabljen čas, material, predvsem pa lastne ideje in znanje Smiley
Komplimenti, Fifi! Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #888 : četrtek, 24.01.2013 : 12:59:30 »

Najprej bi se rad opravičil jackinmi za smetenje teme. Obljubim, da je to zadnji post glede boksa. Samo, da vidite, kaj se da z malo truda narediti v domači delavnici. Undecided

Wooohooo!Mojster si, pa perfekcionist tudi Cheesy Zelo lep dizajn in izdelava Afro
No, ampak je pa za priznat, da izdelava takega butičnega izdelka (kar je imel tudi moj v mislih) v končni fazi cenovno težko konkurira nekim serijskim, ki jih ponujajo na trgu večje firme, če človek čisto pošteno ovrednoti porabljen čas, material, predvsem pa lastne ideje in znanje Smiley
Komplimenti, Fifi! Cheesy

Kombinacija lesa in kovine je res draga varianta. Železni boksi pa niso tak problem. Moraš gledat na to, da se takega da dimenzionalno prilagoditi potrebam uporabnika, serijskih pa se ne da. Plus takega boksa je tudi v funkcionalnosti in dodani vrednosti zaradi različnih možnosti uporabe - boks se namreč razdre v ograjo (fino se obnese v kotu sobe), podstavek pa lahko uporabljaš kot posteljo za psa. Torej več izdelkov v enem.   Wink Se pa vse to da narediti tudi z železno verzijo - teža ni skoraj nič večja, saj je sibirski macesen kar težek les.



Sedaj bom pa raje končal, da ne bo kaj narobe.  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #889 : četrtek, 24.01.2013 : 13:07:54 »

Jaz pa bom še enkrat izrazila vse komplimente, Mojster  bravo bravo

Pa tudi končam, da Jacku ostane še kaj prostora za nove dobre novice Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #890 : četrtek, 24.01.2013 : 13:35:58 »

Fifi1 ta patent lahko prodaš. Ta tvoj raztegljiv box je kot tista otroška posteljica, ki raste z otrokom in imaš potem kavč na koncu (bodo tiste z otroci verjetno bolj vedele na kaj mislim Wink )
Drugače je res super Afro 
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #891 : četrtek, 24.01.2013 : 17:08:49 »

Najprej fif1 : prav nič ne smetiš teme, zelo zanimivo mi je bilo brati o tem, kaj vse se da  Smiley in moram reči, da če ne bi imela psa s posebnimi potrebami, bi takoj naročila pri tebi tak lep lesen boks!  Afro Res pa je, da še vedno ne vem, kje dobiti ustrezen boks za našega Jackota  Sad, ki je danes spet ušel ven, kljub karabincem na obeh izhodih  Shocked.  Praviš, da aluminijasta varianta zanj ne bi bila ok. Zakaj to misliš?


Karabinca je namreč Jacko danes enostavno zlomil in zvil vrata navzven. Potem je ukradel igračko, ki se je sušila na radiatorju ( huh ... jaz naivnica bi skoraj pustila še sušilo s perilom, če me ne bi mož prepričal, da ga za vsak primer umakneva, da ne bi po službi eno žehto robe našli na koščkih ... ). Potem je frajer skočil na nezaščiten kavč in tam pliška prikrajšal za nos. Našla sem sledi krvi in seveda dlake. Kapljice krvi so bile tudi ob boksu a ne zaradi zob ali gobca. Tokrat si je poškodoval tačko.
Oto je danes prvič preživel celo samoto v boksu, kjer je rešil seveda tudi vse dopoldanske potrebe (nekaj na pleničko in nekaj na blazino).

Na tale boks torej očitno res več ne morem računat, jutri pa je nov dan.  Huh

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #892 : četrtek, 24.01.2013 : 17:15:07 »

Ojej  Sad

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #893 : četrtek, 24.01.2013 : 18:47:48 »

Kaj pa če vam kdo posodi boks? A je kdo dovolj v bližini jackinmijevih?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #894 : četrtek, 24.01.2013 : 20:04:48 »

Jaz bi z veseljem "skocila" do Obale z mocnejsim boksom, ce bi ga imela, a niti nikogar ne poznam, ki bi ga imel tu okrog. sram
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #895 : četrtek, 24.01.2013 : 20:08:36 »

Ce alu ni OK, potem zelezo ali kaj ... tezje, ampak tega zihr ne bo zvil. Lips Sealed
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #896 : četrtek, 24.01.2013 : 21:22:40 »

Jutri bomo pač preživeli s tastarim boksom, ki ga bo Jacko najbrž spet odprl in prišel ven ... Potem pa upam, da se mi čez vikend nasmehne sreča  Wink in kaj pametnega pogruntam za tega našega presnetega pesjana  Evil trmoglavka ljubezen

A se dobi železen boks na pike? Ni nujno, da je rdeč  Grin
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #897 : četrtek, 24.01.2013 : 21:31:10 »


Sicer zadeve v "živo" ne poznam, a tudi mene zanima, zakaj alu boks ni primeren za Jacka Huh
Če velja za najvarnejšo varianto v avtu, kjer so sile ob trku sigurno mnogokratnik Jackovih čeljusti  Roll Eyes
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #898 : četrtek, 24.01.2013 : 22:01:07 »

Fifipadretti Shocked bravo

Zelo zelo lep boks.


jackinmi, bom jutri vprašala eno sosedo, ki mi je pred tremi leti posodila boks, če je zdaj mogoče že naprodaj. Takrat ga je sicer ponujala proti plačilu, ampak mi ga nismo potrebovali več. Tko da...mogoče ga še ima Smiley Sporočim.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #899 : petek, 25.01.2013 : 10:06:44 »

Sicer zadeve v "živo" ne poznam, a tudi mene zanima, zakaj alu boks ni primeren za Jacka Huh
Če velja za najvarnejšo varianto v avtu, kjer so sile ob trku sigurno mnogokratnik Jackovih čeljusti  Roll Eyes

Zakaj aluminijast boks ni primeren za pse, ki v "ujetništvu" agresivno nastopijo, da pridejo do "svobode", za v avtomobile pa vseeno uporabljajo aluminijaste bokse? To sta dve popolnoma različni zgodbi.

Aluminij je material, ki je približno trikrat lažji kot jeklo (specifična teža jekla je 7850 kg/m3, aluminija pa 2700 kg/m3). Zato je primerenejši za transport (cenejši transport), bolj prijazen pa je tudi uporabnikom, ki te bokse prenašajo naokoli. Je pa med tema dvema materialoma ključna druga razlika in to je koeficient deformabilnosti materiala. Ta znaša pri jeklu E= 210 000 MPa in pri aluminiju le E= 70 000 MPa. To pomeni, da je jeklo v povprečju trikrat manj deformabilno, kot je aluminij. In tukaj je odgovor na vprašanje, zakaj se aluminij uporablja za avtomobilske bokse: če pride do trka, se bo boks, ko bo naletel na vaš sedež ob stiku deformiral (pogoj je kvaliteten boks!!) in vas v najboljšem primeru le poškodoval, medtem ko bi jeklen boks potoval naprej, vam zlomil hrbet, razčesnil glavo in se ustavil nekje pri motorju avtomobila... Sicer je vse odvisno od smeri in moči trka, ampak ta mižnost, vsi veste, obstaja. Pri dobro izdelanih aluminijastih avto boksih so načrtno narejene oslabitve materiala, da se boks deformira v skrbno načrtovano obliko in vam in mogoče tudi psu reši življenje (oziroma za vašo smrt ne bo kriv boks). Slabi aluminijasti boksi, ki jih kupite poceni, se ob trku devormirajo napačno, na materialu nastanejo lomi, ki vam kaj hitro kot kopje predrejo pljuča in vam prerešetajo ostale notranje organe.... Torej to je to. Pri kupcih že beseda aluminij vzbudi zaupanje v izdelek. A žal ni vedno tako.

Podatka, ki sta tudi pomembna in ključna pri primerjavi teh dveh materialov je meja plastičnosti - fy (meja, pri kateri se material ob deformaciji ne vrne več v prvotno stanje, kot se to zgodi v območju elastičnost) in meja porušitve materiala - fu (trenutek, ko se material zaradi prekomerne deformacije poruši - zlomi):

Aluminij fy = 11,5 kN/cm2    Jeklo fy = 23,5 kN/cm2
            fu = 25,5 kN/cm2            fu = 36 kN/cm2

Torej še en dokaz, zakaj za take nadebudneže iskati železen boks, ki ga je nemogoče deformirati do te mere, da bi pes ušel na prostost.

No, to je pa tako, če se na šihtu ukvarjaš s statiko.... hahahaha  Grin  predaja
Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines