mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 05:17:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 330461 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #900 : petek, 25.01.2013 : 11:01:43 »

O, zakon, kakšna obrazložitev.
Resnično, na tem forumu izveš stvari, ki jih drugje tudi slučajno ne bi prebrala. Če je pa pomembno za naše pesjane, se bomo pa tudi to naučili Wink.
Svaka čast, Fifi1.

Jack Razparač, tebi pa želim, da res čimprej ugotoviš, da je življenje lepo, tudi če te parkirajo v boks. Jackinmi, tebi pa pošiljamo tone potrpežljivosti, ker ne vem, če imaš svoje še kaj na zalogi Kiss.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #901 : petek, 25.01.2013 : 11:55:07 »

Fifi1, moj globok poklon  Kiss Afro bravo

Pa tudi razumela sem  Tongue Grin
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #902 : petek, 25.01.2013 : 18:16:59 »

Pozdravljeni!

Najprej hvala Fifi, da si tako izčrpno in nazorno razložil razliko med materiali. Verjamem, da bo še marsikomu prišlo prav tvoj znanje  Afro !

Danes sem Jacka spet zaprla v boks, brez dodatnih okrepitev izhodov. Vanj sem mu poleg igrač dala kos lesa in upala, da se bo z njim kaj zamotil. No, očitno so bila vrata, okno in omara bolj zanimivi, zato se je raje spet rešil in šel delat škodo ven  jezen. Tokrat se ni nič poškodoval, moram ga pa pohvalit, da se ni že kar nekaj dni pokakal doma med samoto  Afro. Sta pa danes ostala popoldan še za 15 min sama v enakih pogojih kot dopoldan in ko sta mislila, da ni več nikogar doma, je najprej Jacko začel tulit, potem pa še Oto z njim. Mož se je takoj takrat vrnil, ju nahrulil in šel. Potem je bila čista tišina in kmalu sem se jaz vrnila s puncama domov. Jacko je počakal kar v kletki.  Zdej razmišljam, da pa morda tulita tudi dopoldan, pa da so sosedi že obupali ali pa v tišini pišejo prijave  Lips Sealed.

 predaja

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #903 : petek, 25.01.2013 : 18:40:50 »

jackinmi, a imate kakšno kamero, ki bi jo lahko namontirali, da boste zares videli, kaj tadva lumpa počneta
in kdaj?

Morda bi to znalo pripeljati tudi do kakšne nove pametne rešitve.

Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #904 : sobota, 26.01.2013 : 08:55:33 »

Kaj pa močnejši karabini, morda plezalni? (kot začasna rešitev samo)
Saj verjetno bi potem naredil luknjo drugje... Lips Sealed
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #905 : sobota, 26.01.2013 : 12:01:36 »

Daaan!

Jacko angelček sploh ne ve, da dobi danes poseben obisk  Roll Eyes Wink ...



Se veselim, da bomo mogoče danes pogruntali, kje ga biksamo in dobili kaka navodila za naprej!  Smiley


SD: Hvala za linke in lepe želje! Meni se zdi od vseh varijant najboljša taka - brez koles:

Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #906 : sobota, 26.01.2013 : 13:00:03 »

Evo, sem vprašala za tisti boks, pa ga na žalost soseda nima več Tongue
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #907 : nedelja, 27.01.2013 : 06:01:08 »

Juuutrooo! Smiley


Tisti, ki spremljate to temo, veste, da ima Jacko probleme in da sem in smo jih poskušali reševati na različne načine. Veliko koristnih nasvetov sem našla prav tu in še enkrat hvala, da ste si vedno vzeli čas za komentarje! Smiley

Problem, ki ga imava z Jackom ni tako zelo hud in tako zelo redek. Veliko psov trpi zaradi ločitvene tesnobe ampak polagam na dušo vsem, ki se spopadate s tem, da si poiščete strokovno pomoč. Sam težko, zelo težko opaziš določene vzorce vedenja, napake, ki jih narediš mimogrede in čeprav imaš osnovne stvari glede vzgoje razjasnjene. Ker sam ne moreš vedno objektivno presoditi "v katerem grmu tiči zajec", je tudi zelo težko da bi na podlagi informacij, ki jih sam podaš lahko nekdo kvalitetno svetoval kako rešiti problem.  Sam si tudi preveč čustveno vpleten in težko najdeš rešitev, ki bi bila res prava za psa. Strokovnjak pa mora videti psa v njegovem okolju, med njegovimi ljudmi, ga "spregledati" in šele po mnogih vprašanjih in malih preizkusih na psu, lahko ugotovi, katera pot reševanja problema bi lahko bila dobra in prava. Jaz sem včeraj doživela tako strokovno pomoč in sem izredno hvaležna in predvsem navdušena. Čaka me veliko dela in doslednosti, potrpljenja, a vem, da nama bo z Jackom uspelo. Sem prepričana.

Poročala bom o napredkih in o tem, kako sem prišla do njih!  Wink


Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #908 : nedelja, 27.01.2013 : 06:12:38 »

 Wink
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #909 : nedelja, 27.01.2013 : 06:18:08 »

 Afro komaj čakam, da zvemo kaj več Wink
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #910 : nedelja, 27.01.2013 : 09:55:53 »

 bravo Afro
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #911 : nedelja, 27.01.2013 : 10:59:03 »

Mi tukaj se že veselimo poročil o uspešnem podvigu  Cheesy
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #912 : nedelja, 27.01.2013 : 11:42:34 »

Mi tukaj se že veselimo poročil o uspešnem podvigu  Cheesy

Mi tudi Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #913 : nedelja, 27.01.2013 : 12:46:39 »

Tudi jaz komaj čakam poročila, ne dvomim, da se bomo še ostali kaj koristnega naučili Smiley Na napredek! Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #914 : ponedeljek, 28.01.2013 : 08:11:03 »

Jutroo!

Mi smo kar doma, ker je spet bolezen v hiši  Sad ... Jacko in Oto sta ok, se pa privajamo na nov "režim"  Smiley. To predvsem pomeni, da pazim na napake pri vzgoji, na katere sem bila opozorjena in da pomagam Jacku, da postane bolj samozavesten in samostojen. Take signale je dajal že od vsega začetka, pa jih nisem znala prav prebrati. Tudi njegovo ubogljivost sem včasih pripisovala kar sebi in svoji uspešnosti namesto desjtvu, da je zelo nesiguren in se zato drži kot pijanec plota tako mojih navodil kot mene same. Npr. odpoklic je bil pri njemu zelo uspešen že ko je bil star 5 mesecev ...  Roll Eyes Da je vse skupaj še bolj očitno in tudi meni sedaj zelo vidno, je dejstvo, da ga je celo pol mlajši in samo 3 kilski Oto uspešno podredil. Obnašanje, ki sem ga jaz razumela kot crtanje, je bilo v bistvu vzpostavljanje prevlade. Pri vsem skupaj, pa sem tudi sama večkrat privilegirala malega zaradi njegove majhnosti ...  sram butnglavc.
 Priznam, da sem mislila, da nekaj vem o pasji govorici in sploh psihologiji, pa bolj ko se poglabljam, bolj vidim, da nisem imela dosti pojma in da sem kar malo po svoje počlovečevala tako Jacka kot Ota. Zdej se pa učim razumevati drugače in drugače ravnati. Ni lahko, priznam a verjamem, da bodo s časom rezultati.  Smiley


En zanimiv link o pasji govorici, če koga zanima:

http://www.psi-ha.si/
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines