mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:46:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 330412 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1455 : petek, 15.11.2013 : 19:59:57 »

Jaz ne vem no, ampak otroci ponoči najprej jokajo, potem tolčejo po lesenih kockah in podirajo stolpe iz legic, potem se furajo naokoli s poganjalci in tekajo, potem vadijo inštrumente, potem poslušajo glasbo in na glas izražajo svoje nestrinjanje s krivicami tega sveta in to traja nekam do 18. leta, tako da... Roll Eyes
Logiran
Srna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #1456 : petek, 15.11.2013 : 22:00:59 »

Če se otroci kotalkajo po stanovanju, je tudi več opcij komunikacije s sosedi - in otroki.

Na splošno rečeno: psi s posebno preteklostjo imajo pogosto posebne potrebe. Ni jih fer dajati v okoliščine, ki presegajo njihove zmožnosti, ni pa tudi smiselno obenem od drugih ljudi pričakovati, da se nam prilagodijo v primeru težav.

Ampak no ja, vsak po svoje.

Kar sem mislila, sem napisala. Imejte se fajn in uspešno rešite težave.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1457 : petek, 15.11.2013 : 22:34:07 »

Če se otroci kotalkajo po stanovanju, je tudi več opcij komunikacije s sosedi - in otroki.

Na splošno rečeno: psi s posebno preteklostjo imajo pogosto posebne potrebe. Ni jih fer dajati v okoliščine, ki presegajo njihove zmožnosti, ni pa tudi smiselno obenem od drugih ljudi pričakovati, da se nam prilagodijo v primeru težav.

Ampak no ja, vsak po svoje.

Kar sem mislila, sem napisala. Imejte se fajn in uspešno rešite težave.

Ja, prepričana sem, da pasemski psi z rodovnikom pa nikoli ne lajajo v blokih  Roll Eyes
Logiran
Srna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #1458 : petek, 15.11.2013 : 23:00:13 »

Podtikati izjav pa res ni treba.

Moje besede:  In seveda se da predvideti lajavost pri mladiču, zato pa imamo pasme in predvsem previdno izbiro mladiča psi psici, ki je stabilna in ki tudi sama ni nagnjena k lajavosti (mimogrede, z lajanjem se mi ne zdi nič narobe, ampak žal v bloku pač ni ravno zaželeno). Izbranje mladiča neznanega porekla zato tu res ni idealna izbira. Sploh pa ni prav nič narobe s starejšimi psi.


Pasma torej vsekakor ni nujno zagotovilo (rodovnika pa sploh nisem nikjer omenjala, čeprav naj bi ga pasemski pes imel, seveda).
Pasma lahko olajša izbiro določenih karakternih lastnosti, dober prediktor karakterja je že stabilna psica (mešanci kakopak vključeni), pa seveda opazovanje psa v leglu, delo lastnika psice in mladičev pred oddajo in vse te reči.

To itak večina tu ve.

Ni treba iztrgati še česa drugega iz konteksta.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1459 : petek, 15.11.2013 : 23:16:49 »

Mislim, da je malo psov na svetu, ki ne bi lajali v fazi navajanja na samoto. Eni se privadijo, nekateri pa res s težavo (če sploh). Glede na to, da je Jackinmi dala vse te faze skozi in so sedaj uspešno rešene - sorry, tistih par minut lajanja je popolnoma brezpredmetnih. Naš pes tudi zalaja, če se kak hrup zganja na hodniku ali če sosedova psica z repom mahne po vratih, zalaja ko pride šefe domov, zalaja ko se mačka kaj ravsata, pa tudi občasno, ko je sama doma si vzame 2 minute obupavanja nad življenjem in po volčje tuli Evil - jo tudi snemamo, če bi se slučajno kdo spomnil komentirat kako je cel dan lajala Roll Eyes...ena soseda ima včasih narodnjake ful naglas, spodnji sosedje si prvoščijo kako travco, ki nam je predvsem poleti zakajala stanovanje (odprta okna), da o neredkih žurkah sploh ne govorimo,  tile sosedje s psico se tudi ob polnoči lotijo s piskalico igrat z njo (z dodatkom navdušenega človeškega cviljenja in spodbujanja Roll Eyes)...sama sreča, da smo očitno vsi dokaj normalni in ne zateženi, ker bi se sicer pobili med sabo  Lips Sealed. Ali pa pač vsak skriva svojega aduta proti sosedom, če bi ga blo treba uporabiti Evil Tongue.

Jackinmi, ne se pustit takim, verjamem da ni najlažje, samo s tem, ko so se lotili še vseh ostalih ne-pasjih tem, so pokazali svoj pravi obraz  Lips Sealed.
objem
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1460 : petek, 15.11.2013 : 23:17:06 »

Srna, če se malo bolj poglobiš v to temo (kjer je o tem, kako zbirati mladiča
iz legla zdaj pač prepozno razpravljati), boš ugotovila, da Jacka niso posvojili
kot psa neznanega porekla, ampak je bil posvojen iz začasnega doma, kjer
so delali z njim, ga socializirali in spoznali, preden so mu poiskali nov dom,
ki so ga ocenili kot zanj primernega.

Enako nepredvidljiv je lahko odrasel pes, ki v začasnem bivanju še ne bo
pokazal vseh svojih lastnosti, sploh zato ker so te malo odvisne od okolja,
nekaj pa od tega, da se psi "s preteklostjo" znajo v novem domu počasi
sproščati.

Ker torej pri mešancu nikoli ne veš, kakšne so pravzaprav njegove korenine, bi
lahko po tej logiki res posvojil samo rodovniškega psa od predvidenega skrbnika
in držal pesti, da se bo res razvil kot si si zamislil.
Logiran
Srna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #1461 : petek, 15.11.2013 : 23:46:09 »

Če so vse težave že odpravljene, potem je pisanje o tem seveda brezpredmetno, osebne teme pa jaz ne bi več smetila z občimi debatami (s tem, kar je napisala Skuiki se strinjam, bi pa še kaj dodala, a tu ni pravi prostor). Torej uspešno še naprej.

Kdo so vsi tisti, ki se lotevajo vseh ostalih ne-pasjih tem in kažejo pravi obraz, pa pojma nimam - sama sem napisala tule le 6 postov.

Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #1462 : sobota, 16.11.2013 : 00:40:35 »

Kdo so vsi tisti, ki se lotevajo vseh ostalih ne-pasjih tem in kažejo pravi obraz, pa pojma nimam - sama sem napisala tule le 6 postov.

Sosedje, no.... Tongue

Sigurno ima pasma zvezo tudi z nagnenjem k lajanju, ampak vedet pa zaprmej ne moreš nikoli, kako bo pes sprejemal samoto in izražal svoje negodovanje s tem. Tukaj je zelo veliko dejavnikov, o tem bi lahko kje drugje debatirali, tole je pa Jackova in Otkova tema, ane in jaz mislim, da imajo predvsem probleme s sosedi, ne s psi Wink

jackinmi, pri nas v bloku je prav tako, kot piše kocka...pa lesene strope imamo, se vse trese kot pri norcih, če stopiš z normalnim korakom. Me je bilo vedno strah sinovega rojstnega dne, ko je horda otrok kakšne tri ure poskakovala po sobi. To je bilo pred petnajstimi leti, ko so še vsi dobro slišali, zdaj so pa že malo stari in oglušeli. Pa od sedmih sevkar tri stanovanja oddajajo študentom. Kaj naj ti rečem - vedno vem, da je petek in novoletne žurke so se pri nas že začele Tongue
Naša Liza se tudi dere večkrat na dan, ko pridemo domov, ko kaj zasliši na hodniku ali pred hišo...pol ji pa še Švrk pritegne in ne zna nehat, čeprav sploh ne ve, zakaj se je treba dret ( ker je že skoraj gluh ). Ko so imeli sosedje kaj za povedat, sem pa rekla - a ne, kako fajn....vsaj vemo, če se kakšni lopovi smukajo okoli Roll Eyes Pa zelo naivno in prijazno sem gledala zraven Smiley, pa štrudel mal nesla, kadar sem ga spekla...no, zdaj nič več ne godrnjajo, še sprašujejo : Ja kdaaaaj bo pa Liza spet prišla, je tako dolgo na morju...
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1463 : sobota, 16.11.2013 : 07:03:01 »

Dobro jutro vsem!
Vidim, da se je debata nadaljevala.
Dejstvo je, da imate vsi po svoje prav, tudi Srna, ko pravi:
Na splošno rečeno: psi s posebno preteklostjo imajo pogosto posebne potrebe. Ni jih fer dajati v okoliščine, ki presegajo njihove zmožnosti, ni pa tudi smiselno obenem od drugih ljudi pričakovati, da se nam prilagodijo v primeru težav.
S tem, da bi dodala, da tudi psi z običajno preteklostjo, ki naj ne bi imeli posebnih potreb, lahko zaradi različnih okoliščin (in tu mislim predvsem napake pri vzgoji, ki sem jih tudi sama delala) razvijejo neljubo obliko vedenja kot je naprimer ločitvena tesnoba, uničevanje pohištva, tuljenje ... itd. Včasih pa niso te napake problem ampak razvojna faza psa, ki lahko v puberteti počne stvari, ki jih kot mladiček ni in ki jih kasneje tudi ne počne več itd. Jaz seveda nisem strokovnjak, zato pa sem se ob težavah obrnila na strokovnjaka, ki mi je pomagal ugotoviti, kako rešiti ali vsaj omiliti določene težave. Je pa res, da ko rešiš eno, včasih pride druga. Pes ni pralni stroj, ki ga nastaviš na ustrezen program in tako deluje. Tako kot ljudje, se tudi psi spreminjajo in včasih je težko predvideti kaj in kako. In spet, res ni realno pričakovati, da se bo okolica prilagajala v nedogled in prenašala težave mojih psov, zato bi bilo najbrž najbolj fer, da se odselimo nekam, kjer ne bomo nikogar motili ali pač oddamo psa. Trenutno nimam pogojev za prvo opcijo, ne srca in vesti za drugo. Predvsem pa se gre za 2 dni, ko je Oto lajal eno uro in pol v seansah po 10 min v 9ih urah. Prej pa je bilo 3 mesece tišine ali maksimum 30 min. laježa v krajših seansah v 9ih urah. Sosed pa dela nočno le občasno, mislim da vsak tretji teden.
Problem lajanja je pogost problem in razprave na to temo so lahko koristne predvsem za tiste, ki se za psa odločajo. Tako da, če ima kdo kaj dodati, mene ne moti. To pa res ni smetenje. Jack in Oto sta že vajena, da se v temi razpravlja o takih rečeh  Roll Eyes ... ker sta jih že toliko zakuhala  Evil Evil.
Lep dan želim!
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1464 : sobota, 16.11.2013 : 15:05:29 »

Kdo so vsi tisti, ki se lotevajo vseh ostalih ne-pasjih tem in kažejo pravi obraz, pa pojma nimam - sama sem napisala tule le 6 postov.

Srna, mislila sem na njene sosede Wink.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1465 : petek, 22.11.2013 : 18:51:23 »

Moja mala surikata jutri praznuje prvo obletnico paranja mojih živcev, sosedovih ušes, grizljanja Jackovega repa, beder, žnablov, ušes, gledanja z velikimi učki, fehtanja za pozornost, kreganja na mini šefice, ki ga hočeta nosit, cartanja z velikim bratom v velikem brlogu, grizljanja okenskih okvirjev ...

Oto, včasih si pokora, ampak jaz te imam vseeno rada  Kiss



Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1466 : petek, 22.11.2013 : 19:29:31 »

Mali mafiozo Grin Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1467 : petek, 22.11.2013 : 19:35:16 »

Oto  Shocked Shocked škatlo so ti pomanjšali!!  Shocked Shocked Angry Angry

Čestitke vsem udeležencem  Kiss
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1468 : petek, 22.11.2013 : 20:03:20 »

Oto  Wink uživaj življenje še naprej z veliko polno žlico  objem ljubezen
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1469 : sobota, 23.11.2013 : 06:22:05 »

Čestitke za obletnico celi familiji  Kiss Kakšen nedolžen pogled je imel kot otroček ljubezen Jaz padam na take  Smiley
 
Oto  Shocked Shocked škatlo so ti pomanjšali!!  Shocked Shocked Angry Angry
Mislim, a so mu jo samo malo zožali Grin Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines