mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 16:52:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Je hrana povezana z izpadanjem dlake?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je hrana povezana z izpadanjem dlake?  (Prebrano 18554 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« : torek, 22.04.2003 : 17:25:56 »

živio!

Doma imam 3 letnega maltežana.Nekaj časa sem ga hranila z kuhano hrano in briketi(ki sem jim zelo pogosto dodajala meso),ker pa ima moj kuža težave z zobmi(zobni kamen-tako kot večina maltežanov)sem prešla samo na brikete(Royal Canin).Kuža je bil nekaj časa čisto v redu po nekaj časa pa mu je začela izpadati dlaka,sicer pa se ne opazi da kje dlake ne bi bilo ali podobno,samo kadar ga češem načešemj več dlake.Pa tudi na oblekah so vse bolj vidne.Naj vas opozorim,da maltežani ne menjajo dlake!!Če imate kakšen nasvet na dan z besedo...

lp,Pia&pes Kaj
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #1 : torek, 22.04.2003 : 19:05:44 »

V določenih primerih hrana res pripomore k izpadanju dlake, prhljaju, "slamnati" dlaki... Mogoče mu pa nova hrana res ne prija? Moja labradorka je sedaj že drugi mesec na Dermatosis od Eukanube in nikjer ni niti ene dlake. Tako da sploh nimam kaj sesati. Je bila pa kriza ob menjavi (pred gonitvijo) in smo nosili po cele vreče v smeti. Jaz ti lahko svetujem le, da poskusiš s kakšnimi drugimi briketi. Pa bodi pozorna, če nima mogoče še kakšne druge težave, ker je lahko to s čim povezano (alergija, ščitnica...).
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #2 : sreda, 23.04.2003 : 09:50:18 »


Citat

V določenih primerih hrana res pripomore k izpadanju dlake, prhljaju, "slamnati" dlaki... Mogoče mu pa nova hrana res ne prija? Moja labradorka je sedaj že drugi mesec na Dermatosis od Eukanube in nikjer ni niti ene dlake. Tako da sploh nimam kaj sesati. Je bila pa kriza ob menjavi (pred gonitvijo) in smo nosili po cele vreče v smeti. Jaz ti lahko svetujem le, da poskusiš s kakšnimi drugimi briketi. Pa bodi pozorna, če nima mogoče še kakšne druge težave, ker je lahko to s čim povezano (alergija, ščitnica...).


A ja bi joj preporučil da pregleda topic BARF i da se javi Multipli.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #3 : sreda, 23.04.2003 : 14:28:50 »

DeeDee:Mogoče si me narobe razumela vendar hrane nisem psu nikoli zamenjla že skoz ga hranim z Royal Caninom,samo menjam okuse!

lp,Pia Smiley
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #4 : četrtek, 24.04.2003 : 12:37:37 »

Pia, oprosti, očitno sem res narobe razumela. Ampak vseeno praviš, da je kužku začela izpadati dlaka po tistem, ko si mu pričela dajati samo brikete. Če je torej tvojemu Kaju prejšnji način hranjenja prijal, potem ne vidim razloga, zakaj mu ne bi poleg briketov še naprej dajala tudi doma pripravljeno hrano. Probleme z zobmi lahko rešiš na kakšen drug način. Najbolje, da kar pokukaš v temo "zobni kamen", kjer se je o tej težavi precej pisalo. Sem prepričana, da boš našla kakšno idejo...  Smiley

http://www.mojpes.net/cgi-bin//YaBB.pl?board=zdravje&action=display&
;num=1037349499


Nikakor mi ne uspe narditi delujočo povezavo! Kaj delam narobe Huh
OK, če ne bo šlo drugače, tema o zobnemu kamnu se nahaja v rubriki "o zravju psov"

(sem popravila samo link na "zobni kamen", Jana)
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #5 : četrtek, 24.04.2003 : 13:48:30 »

DeeDee:
Hvala za vse odgovore bom poskusila prejšni način hranjenja čeprav je tu spet problem to,da moj kuža ne mara žvečiti(mislim raznih palč za žvečenje)in če je brikete je to edini način da grize malo tršo hrano.a za enkrat Hvala
cao,Pia
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #6 : četrtek, 24.04.2003 : 15:07:56 »

Jaz sicer dvomim, da bi bil vzrok v hrani. Moje izkušnje z izpadanjem dlake pri samcih so, da jo malo bolj pospešeno izgubljajo vsako drugo ali tretje leto. Vmes pa se normalno obnavlja.
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #7 : torek, 29.04.2003 : 19:21:43 »

OJLA!i
izpadanje dlake je lahko od hrane odvisno katero hranis!drugace pa vsak kuza zamena dlako jeseni in spomladi!!
katero hrano hranis pia in co?

lp pon-danaja
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #8 : sreda, 30.04.2003 : 16:21:11 »

PoN:verjetno si nisi natančno prebrala kar sem v začetku napisala zdaj pa še enkrat lepo od začetka:
maltežani dlake ne menjajo,ker nimajo podlanke.znamke hrane nisem nikoli spremenila,samo da sem eno obdobje psu dodajala še dodatke(meso...,itd.)potem pa sem to ukinila in mu je po nekaj časa začela izpadati dlaka in nikjer se ne opazi,da kje ne bi bilo dlake,samo izpada mu in zgleda raste nova vendar je to za maltežana itredno čudno! Huh
lp,PIa
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #9 : sreda, 30.04.2003 : 16:22:29 »


P.S.:hranim ga z Royal Caninom!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #10 : sreda, 30.04.2003 : 16:38:25 »

Pia:po malem dlaka izpada cisto vsaki pasmi (razen mehiskemu golemu psu),samo maltezanom zelo,zelo malo.Po mojem ti bo najbolj znal svetovati veterinar
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #11 : četrtek, 01.05.2003 : 14:23:13 »

Zadnje čase je moji samojedki začela precej izpadati dlaka. Ko jo češem je kr precej velik kupček. Najbolj pa ji izpada dlaka po ramenih. Vrjetno je to zaj v tem obdobju normalno, al ne?! Hranim pa jo enako kot prej le da zaj že kakšen teden počasi prehajam na druge brikete in da mogoče sedaj poje več mlečnih stvari (predvsem k. smetane in skute).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : četrtek, 01.05.2003 : 15:35:21 »

Mislim, da gre za normalno menjavo dlake, večina samojedk se molsa dvakrat na leto in to tako, kot da bi slekel pulover. Včasih sploh ne morem verjeti,koliko dlake gre lahko iz enega samega psa.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #13 : četrtek, 01.05.2003 : 16:05:01 »

Smiley - torej bo to to. Raje sem vprašala kot bi bilo kaj narobe.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #14 : četrtek, 01.05.2003 : 18:02:33 »


Citat

...maltežani dlake ne menjajo,ker nimajo podlanke.


Tudi jaz se strinjam z Lizo. Tudi maltezani menjajo dlako - poredko in v manjsih kolicinah, vendar obcasno jo.

Imam pritlikavo pudljico, ki naj ne bi menjala dlake. Ja pa ja  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed  Na vsako leto in pol ali dve leti mi je jasno, da temu ni tako.

Lp, Yo
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Je hrana povezana z izpadanjem dlake?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines