mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:21:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Temperatura okolja za psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Temperatura okolja za psa  (Prebrano 5250 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bostyan87
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : torek, 21.08.2012 : 04:43:40 »

Zanima me ali je lahko pes star 1 mesec v prostoru z temperaturo 30°C? Pasma: mešanec

Kakšne so tako normalno priporočene temperature za pse poleti in pozimi?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1 : torek, 21.08.2012 : 07:50:52 »

1 mesec star pes mora biti še pri mami. Mislim, da celo obstaja določilo koliko stopinj največ naj bi bilo za mamo z mladiči ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : torek, 21.08.2012 : 09:19:35 »

Pravilnik o zaščiti hišnih živali

V. POGOJI ZA POSEDOVANJE PSOV
27. člen

(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od psice pred dopolnjenim osmim tednom starosti.

29. člen
(bivalni prostor)

(1) Pes mora imeti ustrezen bivalni prostor, ki mu zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko, preprečuje pobeg živali ter omogoča potrebno gibanje.
(2) Psa ni dovoljeno nastaniti (zapreti) v prostor brez naravne svetlobe, kjer pes ne vidi svoje neposredne okolice, ali v prostor brez zadostnega zračenja.
(3) Če pes biva zunaj, mora imeti pesjak in uto oziroma drugo enakovredno zavetje.
(4) Če je zunanja temperatura nižja od 0°C, mora imeti pes na voljo primerno izoliran bivalni prostor. Psice z mladiči ter bolni psi morajo imeti na voljo bivalni prostor, v katerem temperatura ne sme biti nižja od 20°C.
(5) V bivalnem prostoru psa ne sme biti snovi ali predmetov, na katerih bi se lahko pes poškodoval ali bi ogrožale njegovo zdravje.
(6) Skrbnik mora bivalni prostor psa redno čistiti in dnevno odstranjevati iztrebke.
Logiran

Bostyan87
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #3 : torek, 21.08.2012 : 10:13:35 »

Mislil sem v sobi pač čez noč potem podnevi... bi bil v hiši in zuni. Malo sem se zmotil star je dobre 3 mesece. V sobi je približno 28°C ali je to preveč toplo za majhnega psa?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4 : torek, 21.08.2012 : 10:24:45 »

Če kuža miruje, potem ni. Ravno za noret naokoli z njim pri teh temperaturah pa res ni. Voda, senca in mirovanje. To zagotovo ne bo narobe.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #5 : torek, 21.08.2012 : 10:34:07 »

V sobi je približno 28°C ali je to preveč toplo za majhnega psa?

Ja, je, ker imajo psi bistveno manj znojnic kot ljudje, mladiči pa tudi težje regulirajo svojo telesno temperaturo, predvidevam pa tudi,
da je pes del dneva sam, kar pomeni, da takrat ne moreš spremljati njegovega počutja.
Vsekakor pa je treba zagotoviti, da bo dovolj pil, to pa ne pomeni samo, da ima vodo na razpolago, ampak mora tudi dovolj
tekočine zaužiti, kar je nekaterim "dano", ne pa tudi vsem.

Če nič drugega bi ti svetovala, da kupiš hladilno podlago / blazino, s katero imajo nekateri na tem forumu že dobre izkušnje.
Malo pobrskaj po spletu. Paziti pa moraš, da je pes ne poškoduje.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Temperatura okolja za psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines