mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:15:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Agresivnost psov na razstavah
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Agresivnost psov na razstavah  (Prebrano 10851 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 27.08.2012 : 19:14:22 »

REGULATIONS FOR FCI DOG SHOWS

14. BAN ON SHOWING
Every member and contract partner of the FCI is obliged, in accordance with its national legislation, to publish a list of all dogs, exhibitors and/or handlers who are banned from shows.
All organisers are bound by this ban.


http://www.fci.be/circulaires/48-2012-annex1-en.pdf

Pravilnik o razstavah psov v Republiki Sloveniji

10. člen

Na razstavi ne morejo sodelovati psi:
- psi razstavljavcev, ki so vpisani na posebnem seznamu pri KZS ali FCI in imajo prepoved razstavljanja
.


http://www.kinoloska.si/images/obrazci/pravilniki/pravilnik_o_razstavahWeb.pdf

Kje je objavljen slovenski seznam?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 27.08.2012 : 19:26:57 »

Pomembnejši sklepi volilnega in izobraževalnega zbora Delnega zbora sodnikov za ocenjevanje dela šolanih športnih psov

Strokovni sklepi
SKLEP 4. Soglasno se je sprejel predlog , da se živali (psu), ki na prireditvi napade in ugrizne sodelujoče prepove nastopati na prireditvah KZS. Predlog za izpeljavo in izvedbo tega sklepa bo pripravil g. Marš.


vir http://komisijazasolanje.si/2012/sklepi-marec-2012/

Kot razumem, velja tole samo za prireditve, ki so v sklopu Komisije za šolanje, velja pa tako za domače kot tuje pse (in ljudi).

Že kdo ve, kdaj bo vendarle nov PSD?
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #17 : ponedeljek, 27.08.2012 : 19:34:15 »

kolk si pa ti neučakana  Angry   boooo no ... enkrat ....


hja lej, NAJ BI obstajal spisek psov, ki se ne smejo razstavljati. verjetno je zaradi zakona o varovanju podatkov na zvezi in ga dobijo samo organizatorji. to bi več vedele kaja ali mckruster ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : ponedeljek, 27.08.2012 : 20:05:28 »

Vse lepo in prav. Vendar: organizator bi moral zagotoviti razstavljalcem toliko prostora, da psi ne bi dobesedno hodili drug po drugem in jim omogočiti tisti minimalno osebni prostor, ki ga potrebujejo.  Ne vem, ali je bilo na tej prireditvi to dovolj dobro urejeno ali ne, na večini razstav ki sem jih obiskala je bila gneča naravnost nemogoča. Psi so živa bitja s svojimi potrebami in ne predmeti, ki jih postavljaš enega na drugega, če se ti tako zaprdne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 27.08.2012 : 20:30:05 »

Lanabela, se v celoti strinjam in smo že večkrat jodlali, da je treba kaj na tem naredit. Takrat v Mariboru je bilo dovolj prostora za vse, in pes je šel samo mimo zaprtega boksa.
Zdaj v Trbovljah je bilo potencialno nevarno na trenutke (naliv, šotor ...). Na srečo se ni zgodilo nič. Vsi so uspeli imeti svoje pse pod nadzorom.
Je pa na večini notranjih razstav gužva pred vstopom v ring (tako pri ocenjevanju, kot v BISu). Posebej Ljubljanska razstava je s tega stališča lahko zelo problematična.

hja lej, NAJ BI obstajal spisek psov, ki se ne smejo razstavljati. verjetno je zaradi zakona o varovanju podatkov na zvezi in ga dobijo samo organizatorji.

hja, lej, pol je pa treba spremenit pravila in povedat FCI, da se enga člena iz njihovga pravilnika zaradi nacionalne zakonodaje ne moremo držat. Kolikor vem, smo lahko strožji v svojih pravilih, ne smemo pa biti blažji od pravil FCI. Torej, če piše 'objavljen seznam', naj bi to bil 'objavljen seznam' Wink

to bi več vedele kaja ali mckruster ...

Upam, da bodo povedale, kje je objavljen Cool Wink
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #20 : torek, 28.08.2012 : 09:03:29 »

No, sicer pa smo lani ali je bilo predlani (ne me za besedo držat), tudi enemu slovenskemu razstavljavcu izdali opomin zaradi njegovega obnašanja in žaljenja tako sodnika kot drugih uradnih oseb na razstavi, na podlagi tega uradnega opomina mu ob naslednji kršitvi tudi sledi disciplinski postopek in eventuelna prepoved.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: Agresivnost psov na razstavah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines