mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:11:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Aktivnost
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aktivnost  (Prebrano 10686 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« : petek, 31.08.2012 : 21:31:28 »

Pozdravljeni, glede na hranimo naše pse glede na aktivnost..bolj aktivn..manj aktivn?

Kaj pomeni za vas zelo aktivn pes? Sicer trenutno še moja psička stara 9 tednov, ampak grema na dvorišče na vsaki dve uri..kar pomeni veliko tekanja po opravljeni potrebi, naredima en krog okrog blokov, malo ustavljanja vmes v "sedi" in trma da ne gre naprej..nato povelje "sem" in priteče spet do mene..in ko pride v stanovanje malo krampanja po postelji njeni nato zaspi ko top..Smiley

koliko so vaši psi aktivni? oziroma kaj šteje pod aktivne pse?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1 : sobota, 01.09.2012 : 12:41:11 »

Glede na to, da gre za 9 tednov starega mladica ni kaj sprasevati ali hrano za aktivne ali manj aktivne pse. Mladic mora dobiti hrano za MLADICE. To, o cemer sprasujes pa se nanasa na pse, ki so fizicno povsem odrasli kar se bo pri tvojem zgodilo cez priblizno 1 leto.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : sobota, 01.09.2012 : 18:52:54 »

Aktiven pes je pes, ki intenzivno dela po več ur dnevno (pastirski, lovski, vlečni...). Vse ostalo je majhna ali normalna aktivnost.
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 01.09.2012 : 20:02:54 »

saj namen teme ni bil o hrani..ampak lanabela je odgovorila kako se ločijo po aktivnosti..o moji psicki pa itak..se 1 leto bo na puppy hrani Smiley)
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #4 : sobota, 01.09.2012 : 21:40:19 »

Lanabela ti je že odgovorila.

Pes, ki je samo ljubljenček, beri vsakodnevni obvezni sprehodi, malo igre, par krogov okoli nas sli hiše ali bloka - to je normalna aktivnost.

Delovni psi, h katerim štejemo povečano aktivnost, so nekaj popolnoma drugega.  Ti psi resnično "delajo" vsaj 2 uri dnevno...

D.Roze, morda bi bilo dobro da napišeš kaj več zakaj te zanima "aktivnost". Eno je, če želiš preveriti ali se tvoj mladič dovolj giblje, drugo je ... kar si morda želiš v prihodnosti z njim doseči.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 01.09.2012 : 21:57:38 »

V mislih imam predvsem glede na to da sam veliko treniram..ali ga bom lahko vzel na kakšen tek polek sebe, kakšen pohod na Pohorje, Boč..Mariborske hribe in okolico..ali ga ob taki aktivnosti lahko štejem med aktivne?ali še vedno normalno?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 01.09.2012 : 22:22:45 »

Odvisno od pasme oz. konstitucije psa, pred enim letom pa sigurno ne, oz. je potrebno aktivnost prilagoditi psu. Kasneje pa postopoma, da pridobi kondicijo in seveda po zmožnostih Smiley
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 01.09.2012 : 22:46:10 »

Se strinjam z AngSeter in napisanim, glede aktivnosti - bolj aktiven oz. normalno aktiven pa bi jaz rekla takole: doma imamo mešančka, ki je 13k kg same mišice in energije in bi lahko 24 ur na dan samo tekal, skakal, lovil žogice in predvsem frizbi in dejansko je aktiven vsak dan trikrat na dan po slabi 2 uri. Največkrat gremo za vikend po cel dan naokoli, tudi na pohode, kjer teka naokoli in se sploh ne ustavi. Ko vidi vodo, potem bi lahko cel dan dejansko neprestano plaval in nosil žogice ali aporte iz vode.  Tongue  Dejansko ga moramo kdaj prav privezati, da ga spravimo iz vode.   predaja  Vendar ga hranimo s hrano za normalno aktivne oz. smo nadaljevali z enako hrano kot jo je dobival pri začasni skrbnici. Vet pravi, da je z njim vse OK, je zdrav hiperaktivec, ki nas spravlja v dobro voljo in smeh.  Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #8 : nedelja, 02.09.2012 : 00:14:14 »

D.Roze,

super je, da si sam zelo aktiven, nasplošno super za tvojega pasjega spremljevalca, vendar moraš počakati, da se tvoj kosmati prijatelj razvije do konca in šele potem stopnjevati aktivnost.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : nedelja, 02.09.2012 : 15:05:14 »

Odvisno od pasme, pri nekaterih se lahko začne teči in kolesariti na krajše razdalje in strogo prilagojeno sposobnosti psov že pri 5 mesecu. Zaradi tega, ker nekateri ljudje ne poznajo zmernosti in se ne prilagodijo psu (ter s tem lahko naredijo nepopravljivo škodo), se sicer kar na splošno odsvetuje takšno aktivnost za vse. Kar pa se hrane in aktivnosti tiče pa velja nekako tako pravilo, da psa hranimi s hrano za normalno aktivne, dokler se ne pokaže potreba po močnejši hrani.
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 02.09.2012 : 15:30:57 »

Odvisno od pasme, pri nekaterih se lahko začne teči in kolesariti na krajše razdalje in strogo prilagojeno sposobnosti psov že pri 5 mesecu.
Katere so pa te pasme?
Bi lahko s psičko staro skoraj 5 mesecev, pasme srednji šnavcer(naj ne bi imeli problemov s kolki) začela počasi hodit v hribe?
Recimo za začetek ne do vrha, ampak samo do koče(20 min hoje v hrib)?-pa ne to neke blazne hitrosti, počasen-do zmeren tempo

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : nedelja, 02.09.2012 : 16:00:20 »

Mislim na ne prevelike atletsko grajene pse lažje konstitucije, ki so že po naravi dobri tekači (pri nas so zelo zgodaj začeli teči na kratke razdalje in pri hitrosti prilagojeni psu samojedi (tudi huskiji, malinovci, kakšni naviti terierji), zlati prinašalci nekoliko kasneje, pri težkih psih in nemških ovčarjih pa bi dejansko počakala vsaj do enega leta.
Zmerna hoja v hrib ne bi smela škoditi niti mlajšemu mladiču - če se utrudi, je pač treba malo počakati ali pa ga del poti nesti. Treba je paziti, da ne divja po težkem terenu, zlasti po hribu navzdol, sicer pa je treba psa opazovati. Po sprehodu ne sme biti izčrpan, samo prijetno utrujen. Pri mladih psih je treba predvsem paziti na vezi (predvsem zapestja), kolki sploh niso tako problematični.
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 02.09.2012 : 16:40:45 »

super, hvala!
potem pa greva naslednji vikend v hribe Smiley
lp
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #13 : nedelja, 02.09.2012 : 16:46:43 »

...samo ne pozabi, da boš s seboj vzel pasjega dojenčka Wink
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 02.09.2012 : 17:38:58 »

Smiley
to pomeni, da pazim na znake utrujenosti, se razume da imam s seboj vodo,...
še kaj?
nameravam pa it samo do koče, ki je nekje na 1/3 poti do vrha, kar znese 20-30 min dokaj počasne hoje, ali je to preveč?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Aktivnost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines