mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:35:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: kako naj psa odvadim?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako naj psa odvadim?  (Prebrano 4795 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jinjo
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : nedelja, 02.09.2012 : 07:34:19 »

zdravo!
prebiram poste, in moram reči, da sem našla že ogromno koristnih nasvetov Smiley
ampak moj problem, je rahlo drugačen in sicer: kako naj odvadim psa, da bo nehal jesti mačje iztrebke?
namreč imamo zunanje mačke in kadarkoli pridemo na vrt se naprej zažene in požre vse iztrebke.
milijonkrat sem že rekla da ne sme, pa fuj pa vse možno, ampak enostavno ne zaleže! zdi se mi celo, da se vsakič z večjim veseljem zažene zato da nagaja...
res sem že obupana, ker psa na vrtu nočem met na povodcu, samo zaradi take stvari.
hvala, lp
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 02.09.2012 : 11:37:01 »

psu besede ne pomenijo nič, dokler mu ne pokažeš kaj želiš od tega "ne sme" "fuj".. enostavno ga moraš odvlečt stran, ko pride do iztrebka..ali stopit pred njega..
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 02.09.2012 : 13:56:11 »

Jaz imam podoben problem, le da to niso mačji iztrebki ampak suh kruh. Pes namreč živi v pesjaku za blokom in ljudje iz bloka pa na travo mečejo suh kruh za ptiče - pa ne v mejah normale, ampak mečejo cele štruce  Roll Eyes(meni se zdi čisto dovolj da imajo po drevesih kar nekaj krmilnic, ne rabi še vseh ostankov metati dol). Zdaj poleti je malo boljše, ampak kmalu bodo verjetno spet začeli. Undecided Kako naj psa odvadim, da bi vedno pojedel tisti kruh? Na ukaz ne smeš! ne poje hrane s tal, če je blizu mene (drugače pa jo zna, čeprav je zelo požrešen držati tudi na in v gobčku). Ampak tega je veliko in po možnosti v temi res ne vidim, da mu bom za vsak kruh rekla ne smeš. Roll Eyes Kako bi ga naučila, da tega ne pobira tudi če ne dam ukaza? Ali se bo po toliko ponovitvah z ukazom navadil tudi brez? Tako se je navadil pri preganjanju mačk - najprej ne smeš! in poleg, potem samo ne smeš! in je šel na flexyju, zdaj pa že ve da ne sme. Cheesy
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 03.09.2012 : 10:17:04 »

Mi smo imeli podobne težave. Na dvorišču so se našle stvari, ki vsekakor niso bile za v pasji gobec. Poleg tega greva na večeren sprehod praviloma v temi in ne moreš vsega prej videti.
Dolgo sem mu tulila fuj, spusti in podobno. Potem si je nekajkrat nakopal drisko in bruhanje. Seveda čez noč in dopoldan, ko nas ni bilo doma. Jutranje čiščenje je bilo na vse pretege apetitlih. Prav tako je pasalo priti iz službe in cela bajta v vonjavah. V obupu sem že v trgovini gledala nagobčnike. Pa so imeli samo kovinske. Potem mi je dvignilo kapo, tako pač ne gre. Striktno sem ga gledala in ko je našel kakšno tako stvar sem ga zagrabila, zavpila fuj in mu gobček pritisnila v tisto stvar. Ni bilo ravno najlepše in tudi ne prijazno. Čiščenje pokozlanih in posranih prostorov tudi ne.
Zelo hitro mu je postalo jasno kaj točno je fuj. Sedaj je tako, če najde kakšno svinjarijo se vsede poleg in čaka. Lahko ga kličem in vabim s priboljški ne pomaga nič. Šefica mora dvigniti rit in pospraviti. Ker to pač ne paše na naše dvorišče. Star je 10 mesecev in težava rešena. Lepo pa ni bilo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: kako naj psa odvadim?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines