mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:07:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: Literarni natečaj "Življenje ni vedno zabavno" - glasovanje A (vse zgodbe)
Anketa
Vprašanje: Izberi tri (3) najboljše zgodbe!  (Anketa je zaprta: sobota, 15.09.2012 : 08:36:00)
znz02 - Vsi moji in še kdo - 14 (13%)
znz03 - Menjam kavč za ljubezen - 18 (16.7%)
znz04 - Dve ljubezni na prvi pogled - Blacky in Bobi - 3 (2.8%)
znz05 - Lori - 12 (11.1%)
znz06 - Pikasto leto - 7 (6.5%)
znz07 - Soška zgodba - 9 (8.3%)
znz08 - Dežurna opica in dve dami - 10 (9.3%)
znz09 - Flipova zgodba - 6 (5.6%)
znz10 - 13 dni - 29 (26.9%)
Vseh glasov: 38

Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Literarni natečaj "Življenje ni vedno zabavno" - glasovanje A (vse zgodbe)  (Prebrano 18312 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #15 : sobota, 15.09.2012 : 19:56:59 »

Čaki, ravno v ponedeljek  imam izpit iz Worda, pol pa lahko začnemo!  Smiley   

Ravnokar pridno delam vaje, kot kakšna šolarka.  Bi pa rada spoznala genija, ki si je izpitne pole zamislil - najbrž je vsaj pol leta gruntal, kako bi stvar čim bolj zakompliciral.

Tečaju se pa reče ECDL in je res hud, mal si poglej na internetu. Jaz sicer prej nisem še nikoli za to slišala, zdaj sem ga pa dobila gratis od države.  Ampak pozor - na prvi pogled zgleda "čist simpl" in si misliš "ah, sej to pa že znam"  - pa ni čisto tako. Hitro se počutiš kot en velik butec, ki nima pojma o računalniku. Glej zgornji stavek o kompliciranju....  No, ampak če ga uspešno zaključim, vsaj Jani pa Cats ne bom več težila, da česa ne znam. Cool

Vseživljenjsko učenje rules press Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #16 : sobota, 15.09.2012 : 20:16:25 »

Veš kako je izgledal moj "izpit" iz Worda? V začetku aprila tik pred maturo sem dobila prvi računalnik. Kolega, ki mi ga je sestavil in priklopil, mi je pokazal tipko, kje se prižge, in mi zaželel obilo sreče pri delu ... Shocked Lips Sealed Te škatle sem prej opazovala samo od daleč, ker sem imela res odpor (ne me vprašat, s kom sem začela živet pol leta pozneje Roll Eyes Grin). Za maturo sem morala pri izbirnem predmetu med drugim napisati dokaj obširno seminarsko nalogo. O my joy. Saj vsebina ni bila vprašanje, ampak kako to spraviti v računalnik in potem na papir. Rok oddaje naloge je prvi šolski dan po prvomajskih. Kaj vse je ta mašina slišala od mene tisti teden počitnic, ko sva intenzivno in zelo intimno sodelovali 24/7. Lips Sealed Ampak turbo samoučenje Worda je dalo rezultate. Cool Danes se mi zdi smešno, takrat, ko pa res nisem vedela, kako naj se sploh lotim, je bla pa totalna panika. Trma rulz. Cheesy
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #17 : sobota, 15.09.2012 : 20:16:42 »

Aja, Pepsi, srečno na izpitu! Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #18 : sobota, 15.09.2012 : 20:20:20 »

Thx  Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #19 : sobota, 15.09.2012 : 21:19:59 »

Tudi jaz se zahvaljujem vsem, ki ste si vzeli čas, prebrali moje misli, začutili tisto, kar sem začutila jaz, ko mojim dragim ni šlo lepo in nam podelili vaš glas. Brez njih bi zapisa ne bilo, dosledno vsem pa je zdaj lepo. ljubezen
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #20 : sobota, 15.09.2012 : 21:52:51 »

Veš kako je izgledal moj "izpit" iz Worda? V začetku aprila tik pred maturo sem dobila prvi računalnik. Kolega, ki mi ga je sestavil in priklopil, mi je pokazal tipko, kje se prižge, in mi zaželel obilo sreče pri delu ... Shocked Lips Sealed
Jao, točno tako se začne tudi moja zgodba o Wordu Grin Sicer je bil začetek julija, jaz pa mesec dni pred oddajo (do takrat na pisalni stroj natipkane) diplome za faks. Moj kolega, ki mi je računalnik posodil, je pokazal točno to, kot tvoj, SD, potem pa odšel ... za dva meseca na lepše. Leta 1995, brez mobilnih telefonov seveda. Valjda mi je po dobrem tednu crknil monitor računalnika, potem sem dobila enega rumeno - zelenega (đizs kak safr je to bil!) na izposojo iz naše OŠ in na koncu s tresočimi rokami izročila disketo z diplomo drugemu kolegu, da mi jo je sprintal na Štefanu. Pravzaprav sem mu izročila 3 diskete, ker do zadnjega nisem verjela, če je kišta od računalnika mojo diplomo res skopirala na njih Kaj je USB ključ, smo takrat lahko samo sanjali Tongue (analognageneracijapress)

Pepsi, če boš na tvojih Siminarjih rabila pomoč, se s SunnyDay lahko javiva za gostujoči predavateljici redmeta "Word po ovinkih oziroma DIY Word".
Veliko uspeha na izpitu Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #21 : sobota, 15.09.2012 : 21:55:57 »

Bom pol jaz za višjo stopnjo imela kolegij "Word za objokane blondinke" Grin Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #22 : nedelja, 16.09.2012 : 07:19:18 »

 Grin Grin Grin
Meni gre računalnik toook na živce, sploh kadar se odloči, da bo bolj pameten od mene Angry jezen
Samo zdaj imam srečo, da ga lahko uporabljam samo še za četanje in zabavo in osnovne funkcije khm
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 16.09.2012 : 08:37:36 »

Pa da še jaz povem kako sem jaz začela s to škatlo sploh. Saj naslov teme je kar primeren, a ne Wink?

Sem delala v računovodstvu ene podružnice beograjske zavarovalnice. Vse je bilo na temeljnicah, knjižili smo pa na kartice in z indigom na dnevnike. Seveda se je tudi bilanca delala ročno Tongue
Potem pa smo dobili novo, mlajšo šefico, ki ji ni bilo nič jasno, navajena je bila popolnoma drugačnega dela. In je sklenila, da to pa ne gre in da bomo naslednjo bilanco delali na računalnikih Shocked. Firma je res nabavila tri računalnike, z velikim pompom in s pomočjo dveh dečkov so jih priklopili na elektriko. In potem je šefica določila mene, češ, da sem najmlajša, da se naj vsedem in začnem delat Undecided
Bulila sem v črn ekran z utripajočo palčko na levi zgoraj in z vso ekipo za svojim hrbtom....še danes se spominjam groznega občutka, odpora in strahu...ter tistega tihega v sebi : pa kaj naj zdaj delam sram?
Katerokoli tipko sem pritisnila, se ni zgodilo nič, le tista besno utripajoča črtica se je pomikala navzdol in vedno več jih je bilo...
....še dobro in hvala kolegu, ki je po pol ure mojega mučenja ugotovil, da bo najbrž treba kupit tudi kakšen program
Logiran
primorka84
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 16.09.2012 : 11:23:37 »

  SILBA MIA, hvala, ker si mi polepšala dan. Si prav v živo predstavljam.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 16.09.2012 : 11:41:58 »

Fajn je brat takele comp zgodbice in se spominjat tudi svojih začetkov Cheesy Grin
Vsi smo bili enkrat prvič soočeni s temi kištami Tongue. Se še v živo spomnim ZX Spectruma, pa Comodorja, pa piiiiiiiiskanja, ko smo lezli na internet in čakali, da se je kje kaj odprlo Grin. Tudi jaz sem gnjavila vse živo, ko ni šlo naprej in mi nikoli ni težko pojasnit, ko se komu kje zatakne. Če le znam Smiley Wink
Pred davnimi leti Tongue, ko smo začenjali s tem forumom (nekaj malega je opisano na KLIK), smo se vsi veliko ukvarjali z uporabo takih aplikacij, kot je nek portal, pa forum, pa tudi z elektronsko pošto, slikami in vsemi mogočimi tehnikalijami. Zdaj je tega veliko manj, me pa neznansko veseli, da smo komu med tem pomagali tudi mi do več znanja o compih in internetu Smiley. Pa še naprej bomo, kadar bo treba Wink. Če ne bo vedel eden, bo pa drugi.
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #26 : nedelja, 16.09.2012 : 11:50:14 »

Jaz sem izračune za diplomo delala na tistih longplej disketah, 7 inčnih ali kakože Cheesy Pa za vsako iteracijo računa sem pritisnila enter in šla na počasen sprehod do konca doooooolgega hodnika na faksu in nazaj. Cela popoldneva, noči in vikende sem prebila tam, ko drugi niso potrebovali tega velebnega računalnika, da sem lahko naredila nekaj, za kar bi danes (skupaj s pripravo podatkov in urejanjem programa) rabila mogoče par ur maksimum. Pa še to zato, ker ne znam več programirat v fortranu Grin

Tiste tamale plastične diskete za Atari so bile 100 mark škatla, in smo zbirali po trije - štirje za eno škatlo, če je kdo šel v Nemčijo. Une srednje, mehke, smo kupovali single side in jih na hrbtni strani perforirali s šestilom, da dobimo double side Ampak tole so že povesti za Đurasik Park
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 16.09.2012 : 12:29:30 »

Ja, Cats, saj Siminarji Worda za Blondinke bodo itak v okviru "Univerze za 3. življenjsko obdobje", torej Đurasik izkušnje totalno pašejo noter
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 16.09.2012 : 12:49:19 »

5 tednov sem presedela na Dunaju in od jutra od večera delala izobraževanje za čuveni SAP program, dobila za cel fascikel print screenov in navodil, ampak si pa z njim dejansko lahko naredil vse, razen kave ti ni skuhal. Pa še to najbrž bi, če bi ga malo reprogramirali  Wink

Ko sem menjala službo, oni men naložijo slovenske !!! Office. Sem razložila, da če oni hočejo, da delam, naj mi takoj dajo program z razumljivim jezikom (nem, ang), jaz namreč slovenskih ukazov ne štekam uopšte. Tisti prevodi so meni totalno nelogični.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #29 : nedelja, 16.09.2012 : 13:23:54 »

Najprej čestitke vsem nagrajenkam  Smiley

Ja, mi smo se pa že v OŠ učili računalništva, kdor se je hotel. Jaz sem se, sam mi ni velik ostalo v glavi  Tongue, ker doma nismo imeli računalnika. So ga pa imeli pri prijateljici-moji sosedi, in smo hodili k njej igrat igre. Najbolj se spomnim, kako dolgo se je prižigal  Grin kako smo čakali in gledali v ekran, kdaj se bo dokončno prižgal. Nato smo še pol ure čakali, da se je naložila igra, vsi veseli smo bulili vanj  Grin Potem pa končno, lahko smo začeli igrati, se vmes še skregali, kdo bo prvi začel, in podili stran drugega, češ, da je že porabil svoj čas. Najbolj se spomnim igre Prince of Persia, to sem hotela vedno igrat pri njej.  Smiley Se mi je zdela grafika tako lepa, da pa pogledaš današnjo grafiko in izpred 20-ih let, pa se samo primeš za glavo.  Tongue
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Literarni natečaji  |  Tema: Literarni natečaj "Življenje ni vedno zabavno" - glasovanje A (vse zgodbe)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines