mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:26:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: kako navaditi na povodec
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako navaditi na povodec  (Prebrano 21377 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zorčy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 34


« Odgovor #30 : petek, 21.04.2006 : 18:53:21 »

Hay,
moja prijatelj pa ima doma 6 mesecov staro psičko. Na ovratnico se je hitro navadila. Potem pa so ji kupili še oprsnico, ki se je boji. Tako ko ji jo daš gor kar otrpne in se ne premakne. Enako je s povodcem. Pa priboljški, igrače, klici... ne deluje. Me pa zanima če ima kdo kakšen predlog kaj naj naredi da se bo začela premikati na povodcu pa tudi na oprsnici?
lp,
Anja
Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #31 : sreda, 04.07.2007 : 08:36:10 »

Živjo!
Zorčy probej tako...postavi se 2 do 3 metre pred njo in ji začni ploskati.če želiš ji lahko tudi govoriš "pridi...pridi..."Ko bo prišla k tebi ji moraš dati priboljšek.
Vso srečo
LP
urša
Logiran
*Sandra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #32 : ponedeljek, 26.11.2007 : 05:09:54 »

Imam 3 mesece starega čivavkota in ga navajam na ovratnico in povodec.

Zanima me če je kaj narobe, ko se ogromno praska, ko ima ovratnico na sebi?
In pa boji se povodca oz. se sploh nikamor ne premakne, ko je privezan na povodec usede se in začne cvilit.
Začela sem z pripenjanjem na povodec doma, ko sem zraven pa kar noče nikamor oz. če začuti da ga čisto malo potegnem, ampak res čisto malo, začne takoj vleči nazaj in gre v drugo smer ali pa se usede na tla in se ne premakne za nič na svetu.
Ali ima kdo kakšen nasvet? Ali moram biti samo potrpežljiva in pustiti času čas?

LP
Sandra
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #33 : ponedeljek, 26.11.2007 : 12:16:49 »

moj se tudi prva dva tedna ni premaknil nikam (smo ga nosli po rokah okoli  Cool ), potem pa je začel, meter po meter. glede srbenja, pa je tak, da je mogoče alergičen na kake tkanine ali pa se samo skuša znebit reči okoli vratu..
Logiran
Milac
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #34 : petek, 02.05.2008 : 14:56:03 »

Jaz psa nikol nimam na povodcu, ker se me drzi kot klop edino takrat kadar preckama cesto. Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : petek, 02.05.2008 : 15:45:41 »

Jaz psa nikol nimam na povodcu, ker se me drzi kot klop edino takrat kadar preckama cesto. Smiley

Nadvse brihtno, res.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #36 : petek, 02.05.2008 : 17:45:06 »

Milac... če imaš psa na povodcu kadar prečkata cesto, verjetno nisi tako 100%, da se te bo vedno in v vseh primerih držal kot klop.
Daj ga na povodec, menda veš, da obstajajo tudi takšni, ki so dolgi metre in metre?
Nima smisla tvegati varnosti tvojega psa in seveda  ostalih...
Če ne, se bo kmalu držal cestišča kot klop, razmrcvarjen po dolgem in počez.
 
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: kako navaditi na povodec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines