mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:15:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Snoopy in njegova družinica  (Prebrano 221619 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #75 : četrtek, 27.09.2012 : 21:04:26 »

Ja sej zato vprašam, če bo priletela Cool  - dobesedno,  recimo s Falconom Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #76 : četrtek, 27.09.2012 : 21:11:20 »

A ves da bi priletela (samo Falcona imam ravno v popravilu Wink), da se vse in vsi spoznamo! Bom morala jaz kaj organizirati, ko bom v Dezeli...
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #77 : četrtek, 27.09.2012 : 21:37:13 »

Opravljeno. Grin


Kiss Kiss
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #78 : nedelja, 30.09.2012 : 17:58:21 »

Ko se veliko sprehajas po neskoncnih travnikih, se kdaj pa kdaj splaca potruditi po bregu navzgor za prelep razgled. Smiley


* Razgled 1.jpg (69 KB, 680x510 - pogledano 196 krat.)

* Razgled 3.jpg (55.2 KB, 640x480 - pogledano 182 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #79 : nedelja, 30.09.2012 : 18:00:12 »

 Kiss


* Razgled 2.jpg (64.72 KB, 480x473 - pogledano 187 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #80 : nedelja, 30.09.2012 : 18:01:41 »

Mislim, razgled na nase lepe cucke je vedno prelep, ampak tale razgled sem mislila...  Roll Eyes


* Razgled 4.jpg (66.37 KB, 640x480 - pogledano 193 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #81 : nedelja, 30.09.2012 : 18:10:39 »

Gora ni nora, nor je tist, ki gre gor.  Tongue  predaja

Zelo lep razled na kosmatince in tudi na dolino.  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #82 : nedelja, 30.09.2012 : 23:21:04 »

Wauuu, to pa je kot bi gledal celo naše Prekmurje s kakega hriba!

Razgled na kosmate je pa kičast Kiss

A mačjih razgledov bo še kaj? Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #83 : torek, 30.10.2012 : 23:38:18 »

No, pri nas smo imeli v soboto uradno otvoritev - zima je tu!  Roll Eyes


* Zacetek zime (5) - Kopie.jpg (49.71 KB, 625x468 - pogledano 184 krat.)

* Zacetek zime (3) - Kopie.jpg (27.27 KB, 640x480 - pogledano 187 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #84 : torek, 30.10.2012 : 23:41:04 »

Pa zgleda, da kosmatih cisto nic ne moti... nas, ki se brijemo, pa je kar zazeblo...  Roll Eyes


* Zacetek zime (4) - Kopie.jpg (46.28 KB, 630x472 - pogledano 185 krat.)

* Zacetek zime (7) - Kopie.jpg (46.68 KB, 640x480 - pogledano 172 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #85 : sreda, 31.10.2012 : 00:28:32 »


Ah, mamaF, ti kar vprasaj, tako vsaj vem, o cem naj nakladam. ...

Zgodbo o slepčku, ki je bil takrat Jonni, zdaj pa je Johhny (!), ti moram nujno dokoncati. Se vedno je srecen pri mami, vmes je bil operiran na jajckih, ki jih vec ni, vcasih ima kakega epilepticnega, cisto slep, zlat. Vec pa za vikend, takrat bo malo vec casa za pisanje! Kiss

Obljubila sem, da povem se Johnnyevo zgodbo. MamaF pozna zacetek, nadaljevanja pa ne. Zacetek pozna, ker sem na licitacijah zlicitirala tablico in jo prosila, da naredi darilo za mojo mami, ki je takrat vzela Johhnyja iz mariborskega zavetisca. Zakaj bi rada povedala to zgodbo? Da mogoce kdo, ki se mu zdi, da je life en velik shit, spet en milimeter verjame v dobro na tem res shit svetu. Bomo o koncu zgodbe na koncu.

Torej, da zacnem na zacetku. Moja mami je imela 14 let crnega mesanca tipa labradorec. Ko smo ga uspavali, je potrebovala skoraj eno leto, da je bila priprevljena na “novega”. Da bo iz zavetisca, je bilo jasno. Sem guglala, nasla ZH, ki sem ga poznala samo iz obcasnega pojavljanja v medijih (ja, priznam,  sram da do takrat nikoli nisem bila na njihovi internetni strani, nikoli odprla sram foruma mojpes.net – kar kamenjajte me sram ). Sem poklicala, se mi je zdelo, da so ful kompetentni (zamisli,  Roll Eyes po 2 min pogovora, jaz pa pojma nimam nisem imela Azn), smo se dogovorili za obisk, sva skocili iz MB do Horjula, tam sem spoznala sefico Polono, sva ji tocno razlozili kako in kaj (ona pa nama sram ), da mami isce vseeno kaj, ampak da nimamo ograje, macke pac, pa da ne bi mladica ampak odraslega in naju je poslala domov, ker ni imela pravega psa na zalogi. Moja mat je tako butasto sentimentalna, da je imela res slabo vest, ker smo se brez štirinožca peljali domov (da je njena dolznost, da pomaga gospe Samec, ker da ce gospa Samec naredi toliko za zivali, in da pravzaprav ni nobene razlike med njima in da ce ona lahko in…). Je tečnarila celo pot do Maribora in kar ni mogala verjeti, da ji niso ugurali prvega psa iz prvega boksa, ko pa ja ni postavljala nobenih pogojev glede videza ipd.  Shocked  Shocked

Ko smo doma po družinskem posvetu sprejeli odločitev, da gremo v Zavetisce Horjul precej kmalu po nekaj kosmatega, kar bomo na sveže vzgajali (kot ji je gospa Polona svetovala), se je zadeva rahlo obrnila v drugo smer. Ker je mami vsepovsod vsa navdušena razlagala, kako je bilo v Horjulu, ji je ena kolegica povedala, da v mariborskem azilu sedi en pes (sorry, enih 20 psov) s slabimi šansami za posvojitev. Tale naj bi bil velik, črn, ne več rosno mlad in prijazen. Smo se prestrašili, da nam ga kdo zmakne pred nosom, Wink ljudje stojijo verjetno v vrsti zanj, pa smo ga šli gledat.
Zadeva ni bila tako strašna, ampak še hujša: črn mešanec (labrador?), star 11(!) let, slabo sliši in skoraj slep. In prijazen! To zadnje je bilo mami edino pomembno.

Postrezba (in hmm... svetovanje) v mariborskem zavetiscu sta bila precej drugacna kot v ZH, prej tipa „če želite narediti eno dobro delo, posvojite njega“ in da nam je zaposleni razložil, da so ga pripravljeni dati tudi zastonj (!!!). Po tem, ko so nas obdelali še s „če bi jaz imel doma še malo večji vrt, bi ga že zdavnaj vzel k sebi domov, tako super je“, smo šli na kratek sprehod, ki se je za Johnnyja končal s podpisano pogodbo v našem prtljažniku. Samo by the way, da ne delam krivice vsem: en zaposleni je bil (po moji resnično nestrokovni oceni) okej, lepo in fer nam je naštel svoja opažanja in tudi zadržke glede Johnnyja. Je rekel, da precej slabo vidi, (kar pa tam ni bilo tako ocitno, ker je bil ze 9 mesecev v azilu in je poznal okolje. Kasneje se bo doma izkazalo, da je pes  - slep.). Mami je bila ogorcena, da kdo pa da odda psa pri tej starosti v azil in so ji rekli, da so se ljudje odselili v tujino, cesar pa ni verjela, ker se ji je zdelo, da je to res lep in zelo oguljen izgovor.  butnglavc

Okej, torej je sel Johnny z njo domov, s cemer je pokazala, da je plehka kot njeno dete (jaz), ker se je zapalila na njegov izgled (crn kaoladbradorec, halooo, ful Wink eksotika) in njegovo usodo (katere svinje so se ga resile s tako prozornim izgovorom). Klicala ga je Joni in ne Johnny, da ni uporabljala imena, ki so mu ga dali tisti ljudje (psu je precej vseeno kako, ker je zelo kul in precej gluh), tako je bila divja. (mamaF  Kiss ji je naslikala prelepo pozorhudpestablico, ki pa je bila zaradi tega brez imena).
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #86 : sreda, 31.10.2012 : 00:52:13 »

Da ne nakladam prevec, Johnny/Joni ze dve leti in pol živi z mami in mojim bratom in tremi mucami in vrano, s katerimi celo deli hrano, tako zelo je prijazen. Je slep, kar pa ne povzroca prevelikih tezav, ker je zelo previden in vodljiv, vzgojen, pameten pes. Hodi pac njegovim letom primerno, ugotovili smo, da ima obcasno tezave s kozo/dlako in epilepticne napade. Vsaj za zadnje in predvsem slepoto bi si zeleli vec iskrenosti v zavetiscu, nam, predvsem pa psu, bi prihranili veliko nevsecnosti (fuck, da moras sam ugotoviti, da stol MORA stati vedno na istem mestu).  Angry  jezen
Ah ja, a sem ze povedala, da je Johnny super pes - on je preprosto zlat.   ljubezen

Torej, srecen konec za mojo mami in za Johnnyja. Se ne, moje drage, se ne. Shocked Se za nekoga.   Grin

Ko je bil Johnny pribl. pol leta pri mami, je bila z njim na obisku pri nekomu, ki je ze imel nekoga na obisku (sorry, to se da verjetno povedati tudi bolj preprosto Roll Eyes), no, tam je bil znanec od znancev in je buljil in buljil v maminega psa in rekel: “Pa to je ja oni pes od moje stare sosede!” Moja mati pa seveda: “O, to pa ne, to je MOJ pes, to je Joni!”, tip pa: “Aha, oni je bil Johnny!”. In sta se zapletla v pogovor. Povzetek zveni kot slab roman: tale gospod ima sosedo, ki zivi sama, ceprav je stara preko osemdeset let. Njena edina hcerka je umrla za rakom. Gospa ima se vnuka, Johnny je bil njegov pes. Tale vnuk je racunalnicar in je dobil dobro sluzbo na Irskem. Najprej je nacrtoval, da bo sel Johnny z njim, ampak ker zdaj neprenehoma potuje, je to res nemogoce. Gospa je skoraj leto dni zivela z Johnnyjem in zanj skrbela po svojih najboljsih moceh, zavedajoc se, da to ni dovolj dobro in da ne bo vec slo. Ves cas so iskali nov primeren dom zanj – brez uspeha. To, kar pripovedujem, je cisto res, ker smo seveda  objem navezali kontakt in zdaj jo mami z Johnnyjem redno obiskuje. Poleti je bil tudi vnuk na obisku, ah, a si predstavljate to veselje! Lahko kdo cuti to olajsanje pri tej stari gospe, ki si je ves cas ocitala, da je psa oddala v zavetisce in je po pol leta slabe vesti spet videla Johnnyja in razmere, v katerih uziva jesen svojega zivljenja.
Uf, kako nas je bilo pravzaprav sram, da nismo verjeli verziji o odhodu v tujino, ko smo spoznali to gospo. Zdaj jo klicemo kar “omika”, z mami sta redno na vezi in ce gre mami po krajsih opravkih (vec kot dve uri je za omiko prevelik napor) v mesto, ji obvezno pripelje Johnnyja na “cuvanje”.  ljubezen



Sem rekla, da bomo o koncu zgodbe na koncu.
Mene je spet naucilo, da zadeve niso crno-bele in da je vcasih treba verjeti, ceprav se slisi za lase privleceno in pustiti predsodke nekje zakopane ali zaklenjene, kaj pa vem...
 
In o srecnih koncih, jasno. Da ne govorim o tem, kako srecen konec ima ta zgodba zame. Samo nekaj zacetnih drobtinic: spoznala sem Polono Kiss in delo v ZH Kiss, pomagam po svojih moceh, tule na kavcu mi ravno Snoopy  Kiss nastavlja busija za cohanje in na forumu sem spoznala nekaj res krasnih ljudi.  Kiss

Ce pa ti to ne da upanja v dobre konce…  Cool ...tudi tako na splosno...  Cool  Azn



* Johhny.jpg (43.02 KB, 840x444 - pogledano 184 krat.)

* Johhny (1).jpg (41.74 KB, 840x534 - pogledano 185 krat.)
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #87 : sreda, 31.10.2012 : 02:23:06 »

Aleksandra, hvala za to prelepo zgodbo ljubezen

Omiki, tvoji mami in Joniju - Johnnyju pa Kiss Kiss - da bi se še dolgo radi imeli!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #88 : sreda, 31.10.2012 : 07:25:50 »

Krasna zgodba. Aleksandrak,  Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #89 : sreda, 31.10.2012 : 08:07:42 »

Krasna zgodba in nadvse lepo napisana  Kiss

Jaz sem spet malo posmrkala, predvsem za omiko in Jonija  objem
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Snoopy in njegova družinica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines